Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakember gyógyít...

Milyen szakember gyógyít extrém lustaságot?

Figyelt kérdés

A lustaságom miatt megbuktam mint felnőtt és muszáj visszakecmeregnem a szülői házba. Hajléktalan még sem lehetek mert akkor kb. első nap meghalnék. (Tudom ez vadidegen embert nem hat meg, mert hullon a férgese, természetes szelekció, erősebb kutya ba$zik, én adómból ne élősködj és társai ugye..)

Lusta vagyok dolgozni, lusta vagyok tanulni, lusta vagyok takarítani, lusta vagyok főzni, lusta vagyok mindenhez. Ha tehetem, napi 12-14 órákat alszom. Pszichológushoz járok ezzel kn. 8 éve, többnél ism megfordultam de csak rosszabbodott mindig a helyzet fejben. Pszichiáterek olyan gyógyszereket írtak fel mindig amik úgy kiütöttek, hogy 3 napig egyhuzamban aludtam egy szemtől és tompították az agyam durván. Környezetváltás nem motivált, a hajléktalanság és éhenfagyás veszélye nem motivált. Pályaorientációs szakemberek nincsenek párhuzamban a valósággal és mindig olyan dolgokat ajánlottak, amire nincs piaci kereslet és egy vasat nem tudnék vele keresni.

Valami más szakember létezik aki erre van specializálódva?



okt. 19. 17:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós embernek a sötét hideg környezet sztem nem is túl jó
tegnapelőtt 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
46%

igyal vizet? Omega 3? B1 vitamin?


Hat ocsem, ilyen tanacsokat.. akkor jovok en is: lovat lattal mar?

tegnap 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Annyira igaz, amit a 21. válaszoló írt, hogy depressziós ember ne hideg, ergo általában sötét országba éljen, hogy meg lehet nézni a világ boldogságmutatóit, hogy hol élnek a legboldogabb népek és összevetni a világ öngyilkossági mutatóival, hogy hol történik a legtöbb, és érdekes térkép rajzolódik ki: a tengerparti népek boldogabbak, mint a nem tengerpartiak és minél több napsütést kap egy ország, annál boldogabbak az emberek, ilyen egyszerű ez. Magyarország a Kárpátmedence mélyén nem véletlenül vezeti az öngyilkossági mutatókat: se tenger, se túl sok napsütés... Van viszont alkoholizmus cserébe pl...


22.: a testben lévő folyadékmennyiségnek nagyon is van bizonyított összefüggése a hangulattal, ezt kutatásokból is tudom és saját tapasztalatból is. A növények is lehetnek példák rá: az a növény, amely nem kap elég napfényt és vizet, az elkókad, elszárad. Ugyanígy az ember képes önmagát bántani legalább lelkileg, de akár testileg is, ha nem iszik eleget és nem kap elég napfényt.


És nem kevés vitaminról és ásványi anyagról is bebizonyították már, hogy hiánya depressziót okoz, én pl. a B12-ről hallottam orvosoktól és kórházi dolgozóktól, de nem kizárt, hogy a B1 is felelős a hangulatért, illetve ásványok is.

tegnap 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Akkor költözzek el innen? Pedig azt hittem Skandinávia jót fog tenni majd hosszútávon. De a nyelvet sem beszélem és nem is nagyon befogadóak velem...
tegnap 14:22
 25/37 anonim ***** válasza:
Dr. Jack Kevorkiant vagy hasonló kaliberű szakembert tudnék ajánlani. Bár valószinű ők sem dolgoznak ingyen.
tegnap 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Kérdező: igen, költözz el. A depressziónak nagyon rosszat tesz a naphiány. Mind az alvási ciklusodat fel tudja borítani a nap nélküliség, mind a D vitamin hiány még rosszabíthat a problémádon. Bnőm egy évet volt skandináviában és visszajött 18-as D vitaminnal (75-től jó, 50 alatt már problémák lehetnek és 30 alatt meg már nagyon komoly problémák).
tegnap 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
D-vitamint mondjuk tablettával is lehet pótolni. De ja, nap az kb. sosincs csak nyáron. Akkor is keveset.
tegnap 18:18
 28/37 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. Ha jó az emésztésed. Én nem is északon élek és így is d vitamin hiányos vagyok, mert hiába szedem a D vitamint, nem konvertálódik. Egyedül a szuri működött nekem eddig.
tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Hát ha nem motiválodagad munkára akkor úgysem lesz opció annak a mérlegelése, hogy haza gyere vagy sem. Előbb vaG utóbb bevétel nélkül a skandináv szociális háló sem tart el. Egyebkent nyelvhiany miatt szociális kapcsolatok nélkül a sötétben hidegben.... Lehet, hogy jót is tesz neked ha hazajossz.
tegnap 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Minimális szociális kapcsolatom van a többi diáktársammal. Az egyetemen és a kollégiumban nem érzem magam teljesen egyedül.

Viszont sajnos olyan szakon vagyok, amit rühellek. Lusta vagyok tanulni és teljesíteni, csak a diákéletben veszek részt ritkán. Az biztos, hogy a diáktársaim szomorúak lennének, ha hazamennék.

tegnap 22:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!