Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legsúlyosabb,amit egy...

Mi a legsúlyosabb,amit egy pánikroham okozhat?

Figyelt kérdés
sok pánikrohamot éltem már át és tudom,milyen. de mi a legsúlyosabb,amit kiválthat.

aug. 13. 18:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy régen gondolták azt, hogy csak ez az üss vagy fuss válaszreakció lehetséges nagy veszély esetén, de ma már négy, sőt, öt különböző reakciót is megkülönböztetnek sok helyen, angolul mind f betűvel kezdődik, az üss vagy fuss kettő (fight or flight vagy flee), eme kettőn kívül van még a lefagyás is (freeze) (még magyarul is f-fel kezdődik... :D) és az ájulás (fawn) is - e négyből csak az üss a harag reakciója, a menekülés, a lefagyás és az ájulás pedig mind a félelem túlzott reakciói.
okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
77%

Fulladás.

Számomra ez olyan, mintha csak befelé szívnád a levegőt, de képtelen vagy kifújni.

okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
69%

22# Írj naplót! Mikor érzed ezt? Mi történt aznap? Hogy ébredtél, kivel találkoztál, milyen hatással volt rád? Min gondolkodtál? Hely, illat, látvány, érzések, mit hallottál?

Nagyon rövid idő alatt beazonosítható, hogy mi vagy ki vagy milyen viselkedés, helyzet, ember váltja ki ezt a fulladás érzést.

okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Ájulás a legrosszabb, illetve azok a dolgok, amiket az ájulás miatt szenvedsz el.


Hiába hiszed el, hogy meghalsz, megfulladsz, szívrohamod lesz egyik se fog bekövetkezni

okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

23


Köszi a tippet, nekem a kibeszélés" segített inkább. Nekem a sok belémszorult', feldolgozatlan sz. Rság miatt lett/volt ez.

Meg egy roham idején próbáltam ki-kipréselni a levegőt, úgymond tudatosan uralni a légzésemet.

Ma már csak nagyon ritkán jön ki, és a régebbinél enyhébb formában, ha valami nagyobb stressz ér, és nagyon egyedül vagyok, plusz amikor nem vagyok kipihent, nem alszom eleget. Ilyenkor, ha felhívok valakit, és ő próbál nyugtatni, illetve én magamat, akkor hamar elhussan, és csak kicsit fulladok a régi időkhöz képest.

Szerintem ez ilyen agyi cucc, ami picit mindig ott marad, ha egyszer kijött.

okt. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
59%

25# "Szerintem ez ilyen agyi cucc." 😄 Ezen nagyon jót nevettem. Ez ilyen lelki cucc drága.

Jól csinálod azt meg kell, hogy mondjam. A feszültséget bentről ki dolgozzuk. Ki-mond, ki-kiabál, ki-fúj, ki-rajzol, ki-ír, hogy kinek melyik módszer segít az egyéni.

Stresszoldó technikákat kell tanulni, ahogy írtad megnyugtatni magad és minden rendben lesz.

okt. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!