Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legsúlyosabb,amit egy...

Mi a legsúlyosabb,amit egy pánikroham okozhat?

Figyelt kérdés
sok pánikrohamot éltem már át és tudom,milyen. de mi a legsúlyosabb,amit kiválthat.

aug. 13. 18:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Rövid vagy hosszútávon?
aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Hogy érted hogy mi az ami a legsúlyosabb amit okozhat?

Mert szívrohamot, elájulást nem okozhat.

aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

2


Ájulást okozhat a pánikroham.

aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Legsúlyosabb következménye az elkerülő magatartás. Pl. ha valaki emiatt már az utcára se mer kimenni.
aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem tudom mi a legsúlyosabb ,de az biztos ,hogy egy-egy roham a szívet nagyon megterheli.
aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Nálam egyszer volt olyan legsúlyosabb pánikroham, amikor csak úgy rám jött olyan megmagyarázatlan halál félelem, azt éreztem megfogok halni azonnal. Szoba közepén összes estem közel 2 óráig nem tudtam felkelni padlóról. Végül elmúlt. Azóta is szedek xanaxot mert nehogy újra megismétlődjön durva pánikroham.
aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%
Ájulás illetve ideiglenes bénulás. Tehát nem tudod mozgatni a végtagjaid. Vàltozó, hogy csak egy vagy mindkét láb illetve mennyire, csak bokáig béna vagy az egész és mennyi ideig. Kéznél ugyanez, de az ritkább. Nálam akkor van, ha túlerőltetem pl durva remegéssel sétálok vagy erősen kapaszkodok
aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
44%

Nekem az a feltételezésem a saját pánikrohamaim alapján, hogy szerintem akár meg is lehet fulladni, én legalább is ezt éreztem, amikor nekem volt, kétszer is, nem is nagy időbeli különbséggel egymás után, bár baromi szerencsés voltam, hogy az elsőnél épp telefonon beszéltem egy nekem kedves ismerősömmel, aki mintegy munkahelyi anyukámmá vált és így rögtön meg is tudtam vele osztani, hogy mit érzek, mit érzékelek és ő rögtön rá is vágta, hogy ez egy pánikroham, csak lélegezzek mélyen, úgy éreztem hirtelen, hogy nem kapok levegőt, és olyan nyomást a mellkasomon, mintha egy elefánt rám ült volna, és emlékszem, hogy a külvilág összeomlott, összemosódott, és elkezdett a látásom és a hallásom is leállni. Akkora szerencsém volt ezzel, hogy épp telefonon beszéltem vele és meséltem neki, hogy épp mizu velem, és hogy pont azzal beszéltem, akivel, mert tán más nem tudta volna, hogy mi van velem, és amikor pár nappal később még egy pánikrohamom volt, akkor meg egy másik barátommal voltam, akkor meg én nyugtattam őt, hogy nyugi, csak egy pánikroham, tudom, hogy csak mélyen kell lélegeznem, és máris elmúlik. Akkor ráadásul meg az utcán mentünk együtt valahova, és hirtelen nem működtek a végtagjaim sem, nem akart a lábam tovább vinni, mintha lebénultam volna, de feltűnt a mellkasomon érzett nyomásról, hogy akkor ez biztos megint egy olyan pánikroham...


Szóval ilyen alapon szerintem tényleg elképzelhető, hogy ha pl. nem azzal beszéltem volna az elsőnél telefonon, akivel beszéltem, sőt, nem is beszéltem volna senkivel, akkor tán tényleg meg is fulladok, mert elfelejtek levegőt venni...?


Ez mondjuk azért elég súlyos következménye tud lenni egy pánikrohamnak...


De persze lehet, hogy nem lehet így belehalni, mégis eljátsszuk saját halálunkat végül is, inkább megfojtjuk saját magunkat, mint hogy elviseljük a súlyos valóságot.


Én abban is szerencsés vagyok, hogy akkor már terápián voltam szerintem, vagy tán már utána is volt, de szerintem még mondtam is a terapeuta pszichológusomnak és ő is jóvá hagyta, hogy ez bizony pánikroham volt.


Amúgy amennyire szívet megterhelő, el tudom azt is képzelni, hogy valakinek leáll a szive egyszerűen, ha nem bírja azt, hogy nem vesz levegőt, azaz klasszikus szívroham, az is elég súlyos, nem?

aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
8 elajulsz mielőtt megfulladnál, onnan meg már helyreáll
aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Félelmetes érzés..... Volt "kedves" főnökasszonyom így 38 éves létemre elérte nálam, hogy hetente háromszor rám jöjjön..... Ahogy közeledtem busszal a munkahely felé heves szívdobogás, légszomj, azt éreztem most kell leszállnom, hogy túléljem..... Lezsibbadt a kezem is...... Nálam az "üvöltésterápia" segített...... Mikor már sokadszorra nézett hülyének, berohantam a termelésbe, kb 20 munkatárs előtt leordítottam a fejét, nem törődve a következményekkel..... Természetesen nem írtam alá nála a szerződést, mivel december 31-el járt le, éves szerződésem volt..... De leküzdöttem, és erre büszke vagyok...... Mindenkinek azt tanácsolom, ami, vagy aki kiváltja ezt nála, mihamarabb szabaduljon meg attól a tényezőtől. Soha többet nem akarom átélni ezt az érzést..... Inkább kiordítozom magam, és lelépek onnan, legyen az munkahely vagy bármi más az életemben, ami előidézi ezt......
aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!