Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió miatti nem túl...

A depresszió miatti nem túl tiszta környezet amiben jelenleg élek biztosan meg fog betegíteni vagy csak kellemetlen érzés de nem lesz tőle fizikailag bajom?

Figyelt kérdés

Biztos furcsa hogy ilyenen aggódom miközben meg sokszor meg akarok halni de közben szorongó is vagyok és most ez rámtört.


Nem tudom volt e már valaki így, de én jelenleg már egy jó ideje nagyon rendetlen környezetben élek a klinikai depresszió miatt

Nagyon tipikus tünet hogy semmihez sincs kedvem, erőm, szó szerint képtelen vagyok rá és ez abban merül ki hogy nem zuhanyzom, nem takarítók, nem mosok ruhát, nem pakolok stb…


A legnagyobb bajom jelenleg hogy a szobámban már régóta ilyen tipikus “állot” szag van ami nem is tudom hogy mitől pontosan…

Az izzadt ruhát megpróbálom kivinni, fél évben egyszer kicserelem az ágyneműt.

Vannak bent tányérok poharak, de nem tudom mitől van ilyen szag


Csak akkor gond ha bejövök a szobába, utána már nem érzem


Viszont okozhat ez fizikai megbetegedést hogy ilyen környezetben élek?


Tenni nem tudok ellene mert nincs erőm kifertőtleni a szobát…..



máj. 26. 10:03
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Mi lenne, kérdező, ha elmennél karriertanácsadásra a depressziód kezelése után?
júl. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:

Annak már tudom a végét: McDonald’s, szalagsor, eladói nem, mert ahhoz kell kereskedelmi végzettség, meg egy percig nem birnek a kirakatban ülni

A nagyon jó angolom miatt esetleg külföldön konyhai kisegítő, vagy szállodai takarító. Annak már utána is néztem, panaszkodtak lányok hogy nem bírják fizikailag….


És akkor ezt csinaljam 60 éves koromig a nyugdíjig.

Nem tudom hogy más nem gazdag családba született miért fogadja el ezt a földi poklot és az emberek 70 százaléka helyében már rég fejbelottem volna magam.

júl. 4. 12:24
 53/57 anonim ***** válasza:
73%

Pl mert nem földi pokol… az az amit te csinálsz…

Én pl jelenleg diplomával, mert az eredetiszakmámban kiégtem, kényszer pihenőként épp egy lidlben dolgozom, nem kell kereskedelmi végzettség, nem is rossz a bér, persze meg sem közelíti amit IT-ben kaptam, de most pár évet azt szüneteltetem.

Jó társaságban vagyok melóban, jó emberek között. Egy kis csapattal meló után is összejárunk már szórakozni, társasjátékozni, teljesen jól elvagyunk. Ez lenne a földi pokol?

Szerintem az sokkal inkább az, hogy egy bezárt szobában kuksolsz miközben elmegy melletted az élet, és mindenre ami kivezethetne ebből az állapotból rávágod, hogy az neked nem felel meg… akkor maradj ott ahol vagy aztán keseregj magadban.

júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
14%
Mellesleg nárcisztikusnak diagnosztizálod magad, az írásaid alapján nem nárcisztikus vagy, csak egy buta beképzelt, aki azt hiszi hogy nárcisztikus. De közben könnyen lehet, hogy a szó jelentését is most fogod ide kigooglizni hogy bebizonyítsd az ellenkezőjét.
júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező depressziós. A depresszió jellemzője a szélsőségesen pesszimista gondolkodás, a reménytelenség érzése.

Egy alapos orvosi kezelés után szerintem sokkal optimistábban fogja ezeket a dolgokat szemlélni, ezért nem szabad őt szidni.

júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem.

Bár naponta kétszer zuhanyzom, hetente hajat mosok és a ruhákat is kimosom, de kb ennyi. Néha kisöprök. Érzékelem a koszt, a rendetlenséget, tudom, h nekem kellene megcsinálni, mert takarítónőt fizetni nem tudok, de egyszerűen képtelen vagyok rá, csak érdektelenséget, ólmos fáradtságot érzek. Hol itt ülök le, hol ott. Tudom, mit kellene tennem, az agyam tudja, de egyszerűen képtelen vagyok rá, sokszor a testem mozdítása is szinte lehetetlen (Túlsúlyos vagyok, mozgásom nagyon nehézkes).

Nem tudom, mit kéne, hogy kéne. Semmihez nincs kedvem, semmire nem vagyok képes. Egyszerűen nem megy...

júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:

Nekem még nagyjából másfél évre van pénzem

Utána a sorsra bízom magam

Amit a covid miatt elvesztettem azt már úgysem heverem ki soha

Én gondoltam már arra is hogy egyszerűen abbahagyom az evest

Így is volt hogy gyomorideg miatt nem ettem 2 napig

júl. 9. 15:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!