Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió miatti nem túl...

A depresszió miatti nem túl tiszta környezet amiben jelenleg élek biztosan meg fog betegíteni vagy csak kellemetlen érzés de nem lesz tőle fizikailag bajom?

Figyelt kérdés

Biztos furcsa hogy ilyenen aggódom miközben meg sokszor meg akarok halni de közben szorongó is vagyok és most ez rámtört.


Nem tudom volt e már valaki így, de én jelenleg már egy jó ideje nagyon rendetlen környezetben élek a klinikai depresszió miatt

Nagyon tipikus tünet hogy semmihez sincs kedvem, erőm, szó szerint képtelen vagyok rá és ez abban merül ki hogy nem zuhanyzom, nem takarítók, nem mosok ruhát, nem pakolok stb…


A legnagyobb bajom jelenleg hogy a szobámban már régóta ilyen tipikus “állot” szag van ami nem is tudom hogy mitől pontosan…

Az izzadt ruhát megpróbálom kivinni, fél évben egyszer kicserelem az ágyneműt.

Vannak bent tányérok poharak, de nem tudom mitől van ilyen szag


Csak akkor gond ha bejövök a szobába, utána már nem érzem


Viszont okozhat ez fizikai megbetegedést hogy ilyen környezetben élek?


Tenni nem tudok ellene mert nincs erőm kifertőtleni a szobát…..



máj. 26. 10:03
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy nem lepett meg, hogy nőként kérdezted ezt, kérdező! Annyira, hogy most újra is olvastam az összes írásodat itt.


A sznobizmust én is ismerem, én is hasonló családban nőttem föl, ahol le volt nézve mindenki, akinek nincs diplomája, és az én továbbtanulási kérdésemet is különös egyetértéssel zárták le a folyton egymást ölő szüleim, hogy előbb elvégzel egy egyetemet, utána azt csinálsz, amit akarsz.


Akkor, 14-16-18 évesen még föl sem fogtam, hogy mekkora sznobizmus ez, bár apám azt is mindig mondta, hogy a diplomának csak akkor van értéke, ha nincs.


Aztán elköltöztem külföldre, keletre, olyan helyre, ahol nincs a nyelvben tegezés-magázás, ergo az egyetemi professzort is tegezzük, aki szemmagasságban beszél a buszvezetővel kedélyesen az időjárásról, politikáról, én meg csak ámulok, hogy ilyen még a szocializmusban sem volt... Arról nem is beszélve, hogy az aljamunkát végző emberek sem szégyellik a munkájukat, és tényleg tudnak egy szinten beszélni politikusokkal és egyéb sztárokkal is. Tényleg bámulatos.


Nekem csak ebben az új környezetben tűnt fel, hogy milyen defektes családban, országban, kultúrábsn nőttem föl Magyarországon, pláne a fővárosban, és hogy milyen szinten utálom és gyűlölöm azt a sznobizmust, amelynek én is része voltam, amikor még új bevándorlóként külföldön lenéztem pl. a biztonsági őröket, mert többre tartottam magam náluk, aztán másfél év munkanélküliség alatt hány helyi embertől hallottam, hogy hány bevándorló orvos, műtős, professzor takarított, hogy eltartsa magát, én mégis visszautasítottam minden számomra aljamunkát, és soha nem felejtem, hogy mi késztetett változásra: amikor az egyik rendszeresen látott biztonsági őr segített egy idős néninek a csomagjaival, hirtelen megláttam benne az embert és mérhetetlenül elszégyelltem magam, hogy milyen egy undorító alak vagyok, hogy lenézem őt azért, mert biztonsági őr.


Azóta én is aljamunkát végzek végül is, vagy legalább is olyan munkát, amelyet előtte nem vállaltam volna el, és megértettem azt is, hogy a szüleim még olyan világban nőttek föl, amikor tényleg úgy működött az ország, hogy akinek diplomája van, az kap jó munkát. Ma már Magyarországon sincs ilyen világ sajnos, ugyanakkor ez még mindig nem magyarázza a számomra iszonyatosan meggyűlölt sznobizmusukat... Viszont lám: én felismertem a rossz gyökeremet, és sikeresen megundorodtam eme részemtől annyira, hogy változni is képes legyek, és pl. ne hátráltasson a sznobizmusom a munkatalálásban.


Muszáj dolgoznod, hogy el tudj költözni, és hadd oszlassam el egy félreértésedet, kérdező: ha találsz egy neked megfelelő munkát, az nem jelenti azt, hogy örökre ott is fogsz dolgozni, sőt, nagyobb az esélye, hogy nem, mint hogy igen. A világ folyamatosan változik, és te is változol, ami munkát az elején nem szeretsz, tán megszereted, vagy épp fordítva. Viszont jó alap lenne ahhoz, hogy összegyűjts egy saját albira valót, talán csak egy szobát is kivehetsz vhol, ahol munkát találsz, aztán meg pszichológusra is lesz pénzed, mert a depressziód kihat mindenre, nem csak az életkedvedre, hanem arra is, hogy milyen munkát vagy képes elvégezni.


Én hiszek benned, és abban, hogy a jelenlegi helyzeted sem állandó, az aljamunka is lehet átmeneti, hogy ismerkedj emberekkel, hogy jobb lehetőséget találj, és tényleg muszáj sürgősen megtanulnod megvédeni magadat lelkileg édesanyád ártó szavaitól, tetteitől, mert pontosan úgy, ahogy te magad is részletezted, van neked elég bajod nélküle is, meg miatta is, nem kell tovább tetézni, le kell lépned tőle minél hamarabb, hogy elvágd a láthatatlan köldökzsinórt, pláne, ha te nárcisztikusnak látod, akkor ráadásul nem is tudsz elég messzire költözni tőle, mégis muszáj megpróbálnod! Ráadásul lakhatnál a Föld másik oldalán is, az általa végzett károkat tényleg csak szakember segítségével lehet esélyed feldolgozni. Van kiút, ne add fel!!! Moccanj ki minden nap és mozogj rendszeresen, komolyan, naponta egyre többet, akár csak sétával is, hidd el, hogy jobban fogod érezni magadat, pláne, ha napsütésben teszed. Nem minden pénz kérdése! Vegyél mély levegőt mindig, hogy jobb kedved legyen.


Koszos tányérok vannak a szobádban és nem érted, hogy miért van büdös nálad? Ezt remélem, csak viccből írtad! Ahogy más is írta már előttem: a belső rendrakásodat kezdd a szobád rendrakásával! Pl. étel ne legyen bent pl. egyáltalán, mert naná, hogy az büdös. Sokszor egyél keveset, ne ritkán sokat, és arra is figyelj, hogy mit eszel és mit ne: a cukros termékek pl. mind növelik a depressziót, csak hogy tudd. Ha nem hiszed, próbáld ki! Három hétig kerülj minden cukrot, és meglátod, hogy utána nem is kívánod. Ráadásul mennyit spórolhatsz, ha nem veszel meg akármit. Arról nem is beszélve, hogy ha kizárod a cukrot az étrendedből, éhes sem leszel, viszketés attól még muszáj enned. Viszont egyél teljes kiőrlésű gabonákat, zabpehely pl. minden napra táplál és egészséges, zöldségek, gyümölcsök, és igyál sok vizet! A vízhiány is depressziót okoz! Napi két liter minimum, nyáron még több a melegben. Vigyázz magadra, mert belőled csak egy van és értékes vagy!


Az, hogy eleged van mindenből, érthető mindabból, amit leírtál. Viszont az öngyilkosság valahol a kényelmes megoldás, hogy feladod. Helyette inkább próbáld megtalálni, hogy mi célból születtél, mi a te küldetésed. Ne aggódj, ha még nem tudod, még én sem. Viszont keresd! Próbáld ki magad minél több dologban, hogy kiderüljön, hogy mi az, ami igazán neked való! Jelentkezz!

jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:

Muszáj dolgoznod, hogy el tudj költözni, és hadd oszlassam el egy félreértésedet, kérdező: ha találsz egy neked megfelelő munkát, az nem jelenti azt, hogy örökre ott is fogsz dolgozni, sőt, nagyobb az esélye, hogy nem, mint hogy igen. A világ folyamatosan változik, és te is változol, ami munkát az elején nem szeretsz, tán megszereted, vagy épp fordítva. Viszont jó alap lenne ahhoz, hogy összegyűjts egy saját albira valót, talán csak egy szobát is kivehetsz vhol, ahol munkát találsz, aztán meg pszichológusra is lesz pénzed, mert a depressziód kihat mindenre, nem csak az életkedvedre, hanem arra is, hogy milyen munkát vagy képes elvégezni.



Persze hogy kellene de ez a baj hogy ezt nem értik meg az emberek hogy én annál nagyobb földi poklot nem tudok elképzelni minthogy napi 8 órában elmegyek a coopba árut feltölteni. És igen ilyenkor lehetne szidni hogy hát mert kinek képzelem én magam, hogy ez nekem nem felel meg?

Hat ez az hogy senkinek, pont erről szól a nárcizmus, ami minimum 4-5 csaladtagomat érint, én sem vagyok kivétel.


Nem tudom más hogy éli meg a depresszióját, de én már több mint 10 eve benne vagyok, senki nem mondta hogy el kéne menni orvoshoz és ennél nagyobb földi pokol nincs.


Másrészt akármennyire is beképzeltnek hangzik, de akik a coopban adják nekem az árut, se kulsejuk nem olyan mint az enyém, sem az értelmi képességeik nem tűnnek olyannak, a beállitottsaguk meg végképp.

Én több évig olyan munkával kuszkodtem, ami nagyon egyedi és “menő”, nem úgy kezdtem az életem hogy megyek napi 10 órában “aljamunkat” csinálni.

Az anyám ő úgy kezdte, mert egy kb mélyszegény családból jött, már a középiskola elején bukdácsolt, nincs érettségije sem, tehat nem volt más választása csak a szar munka amiben amúgy tönkrement a teste mára.

Még úgy is, hogy ő mind fizikailag mind lelkileg sokkal erősebb nálam és nem is 45 kg mint én….


Kétlem hogy egy takarítónői munka után esélyem lenne egy jobb állásra egy multinál majd 35 év felett…


Pláne úgy hogy egyszerre van vagy 6 féle súlyos pszichés betegségem.


Arról nem is beszélve hogy végig kell nezni hogy más meg dőzsől, ami velem is megtörténhetne, ha nem lennék beteg plusz nem születtem volna bele ebbe a retek elátkozott családba…

Rendkívül ritka az ha valaki ennyire rossz körülmények közül jön mint én.

Vagy aki igen az meg megelégszik a szarral meg az alja élettel mert nincs másra lehetősége. De nekem lenne és mégsem jön össze.

Egy napot eltöltene valaki a fejemben meg a családdal nem lenne kérdés.


Most ezt hiába magyarázom el egy pszichológusnak, úgysem tudna rá mit mondani.


Nekem nem lenne bajom a halállal, ha lenne kíméletes módszer.

De hídról leugrani nem tudok.

jún. 29. 11:29
 43/57 anonim ***** válasza:
Nem csak árufeltöltő munka létezik vagy takarító... Nézel egyáltalán álláshirdetéseket...?
jún. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

De érettségivel mégis hova lehetne menni, úgy hogy semmilyen átlagos munkám nem volt soha?

Amit csináltam évekig, az egy nagyon speciális dolog, elsősorban a külső kell hozzá meg nagyon erős idegrendszer(ami ugye nekem nincs)

A covid tette tönkre idő előtt, abba pusztultam ennyire le hogy évek óta nem bírok kimenni a házból….


De próbáltam keresni, a futári munka jött ki csak…. Az meg legyen már férfimunka szerintem.


Érettségivel kizárólag aljamunka elérhető.

Az anyám ezt csinálja 30 éve, az apám mentálisan teljesen rokkant, egész életben a szüleire szorult, majd 50 évesen segédmunkás lett….


Úgy szégyellem ezt mint semmi mást.

Ilyenkor irigylem a nőket akiket férfiak tartanak el(amire engem is rá akar venni a család) de ahogy mondtam közel 30 éves szűzként nem tartana el senki a 2 szép szememért.


Semmi más jovokepem nincs csak a kisvárosi arufeltoltes amivel nem lenne baj, ha nem kapnék a gondolatától földön fetrengős panikrohamot… amit már 10 éve kapok ha a jövőre gondolok de a covid tett be végleg.

jún. 30. 12:11
 45/57 A kérdező kommentje:
Hova lett az új komment?
júl. 1. 10:35
 46/57 anonim ***** válasza:
100%
Én töröltettem. Az ok: így beszólni egy öngyilkossági késztetéssel bíró embernek egyenlő lehet azzal, hogy az illető belekergeti. Olyan érzéketlen és kegyetlen hozzászólás volt, hogy inkább kimoderáltattam.
júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

Akkor köszönöm

Láttam hogy jött új és nem értettem hova tűnt

júl. 1. 18:30
 48/57 A kérdező kommentje:

Bár remelem nem az írta aki a 41-es hsz-t… az nagyon beteg pálfordulás lenne

Azért szerencsére nem tudnak nekem itt olyat írni, hogy azért tegyem meg. Ha megteszem az saját magam miatt lesz és a kilátástalanság miatt

Kaptam én már itt pszicho kommentet nem egyet mióta használom az oldalt, meg üzenetet is. Szerencsére ezek sosem hatottak meg.

júl. 1. 18:44
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz jó tanácsot adni. Én dolgoztam konyhai kisegítőként suli mellett, mert ilyen melót sikerült szereznem. Utána meg az állásinterjúkon nem akarták megérteni, hogy mért akarok "váltani" és bőszen ajánlgattak konyhai pozíciót, mikor irodára jelentkeztem. A konyhán se fogadtak el, belém kötöttek, amiért egyetemen tanultam mellette.
júl. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

50.: Köszönöm, hogy valaki ezt őszintén leírja. Pontosan ez az egyik probléma ezzel. Szerintem nem aljamunkák a fizikai munkák, mert nélkülözhetetlenek a gazdaság, társadalom működéséhez. Viszont valóban gond lehet belőle később. Olyan, mintha lenne egy láthatatlan kasztrendszer. Ráadásul írod, hogy az egyszerű fizikai dolgozók is kötözködtek. Más teljesen az életstílus is a munkások és az értelmiségiek körében.

Másrészt a fizikai munkát erőltetni egy olyan ember esetében, aki egyrészt mentálisan, másrészt fizikailag le van gyengülve, szintén nem okos dolog. Fel se vennék, mert az interjúztató is válogat. Terhelhető emberre van szüksége. Eleve nem egy erős alkat a kérdező, de pluszban, ha súlyos depresszió miatt évekig nem jár ki a lakásából, rendkívül rossz kondiban lehet. Egy fizikai munkakörben erre nem lesznek tekintettel. Ők is a legerősebb embert keresik. A kérdezőnek először egy alapos kezelés kell, hogy kijöjjön a mélypontról. Utána lehet tervezni a munkába való visszatérést. Én azt látom, sokan hajlamosak a súlyos depressziósok hibáztatására, valamint arra is, hogy utáljanak mindenkit, aki valamiért nem dolgozik, vagy kevesebbet dolgozik, mint az átlag. Pedig sokszor ők se így tervezték az életüket.

júl. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!