Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió miatti nem túl...

A depresszió miatti nem túl tiszta környezet amiben jelenleg élek biztosan meg fog betegíteni vagy csak kellemetlen érzés de nem lesz tőle fizikailag bajom?

Figyelt kérdés

Biztos furcsa hogy ilyenen aggódom miközben meg sokszor meg akarok halni de közben szorongó is vagyok és most ez rámtört.


Nem tudom volt e már valaki így, de én jelenleg már egy jó ideje nagyon rendetlen környezetben élek a klinikai depresszió miatt

Nagyon tipikus tünet hogy semmihez sincs kedvem, erőm, szó szerint képtelen vagyok rá és ez abban merül ki hogy nem zuhanyzom, nem takarítók, nem mosok ruhát, nem pakolok stb…


A legnagyobb bajom jelenleg hogy a szobámban már régóta ilyen tipikus “állot” szag van ami nem is tudom hogy mitől pontosan…

Az izzadt ruhát megpróbálom kivinni, fél évben egyszer kicserelem az ágyneműt.

Vannak bent tányérok poharak, de nem tudom mitől van ilyen szag


Csak akkor gond ha bejövök a szobába, utána már nem érzem


Viszont okozhat ez fizikai megbetegedést hogy ilyen környezetben élek?


Tenni nem tudok ellene mert nincs erőm kifertőtleni a szobát…..



máj. 26. 10:03
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
16%

Tipikus tyúk vagy tojás eset...

Ilyen körülmények között a többség depressziós lenne, szóval nem biztos, hogy a bajod okozza a mocskot, hanem a mocsok a bajodat.

máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
10%

Sok pszichológus mondja, hogy az önismereti munkát azzal kell kezdeni, hogy tégy rendet magad körül a környezetedben, utána tehetsz rendet belül is.

Tehát igen, ez a körülmény árt neked, mentálisan is és fizikailag is.

Akkor lesz változás, ha megteszed az első lépést, ami az, hogy nem mondogatod magadnak, hogy nincs erőm hozzá. Amíg ezt mondogatod, nincs is. De arra lenne erőd, hogy magadra parancsolj: menj el zuhanyozni! Büdös vagy! Utána pedig elmosogatsz, rendet teszel, apránként, lépésenként haladva nem egyszerre.

Csak a nincs erőm hozzá parancsszót ki kell cserélni meg tudom csinálni verzióra.

Jézus is azt mondta:

Kelj fel és járj!

A többi jön magától...

máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
79%
Ha sokáig tart ez az állapot, akkor elszaporodhatnak a patkányok, dohos, penészes lehet akár a fal, a ruhák is, a porban a poratkák elszaporodnak, allergiás reakciók, irritáció, fertőzés is lehet belőle, közben a lehangoló látvány is akadályoz, hogy lelkileg összeszedd magadat. Orvosnál voltál már?
máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
68%
Komolyabb depressziós kezelésre lenne szükséged. Aki azt írta, hogy csak akarja és menni fog, az nem tudja, hogy a súlyos depresszióban ez nem megy. Tipikusan az a helyzet, hogy a betegség munkaképtelenséget okozott. Amúgy ettől valóban meg is lehet betegedni. Gondolom, munkába se jár a kérdező. A nagyon piszkos lakás szociálisan is elszigeteli, mert biztosan szégyelli. A másik veszély, hogy idővel a szomszédaival is gondjai lesznek, mert a nagy mocsok bűzlik és kártevők is átmehetnek a szomszédba. Menjen pszichiáterhez és kérjen gyógyszert. Biztos jobban lesz egy-két hónap után. Ha nagyon piszkos a lakás és már nem bír nekiállni, akkor fogadjon fel arra az időre takarítót. Ha meggyógyul, újra képes lesz ezeket elvégezni.
máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Azért ennyire nem rossz a helyzet, hogy patkányokról legyen szó…


Azon kezdtem el aggódni hogy a levegő amit belélegzem káros-e?


A mosatlan ruha a legnagyobb gond valószínűleg meg a mosatlan edények…

De tegnap pont pakoltam egy kicsit és kivittem pár ruhát.

Mára kb meg sem tudok mozdulni mert olyan izomlázam van hogy a WC-re alig tudok kimenni….

Fogalmam sincs minek a hatására robbantam le ennyire és el sem tudom képzelni hogy pár éve hogy tudtam dolgozni, volt hogy 12 órát mikor most zuhanyozni nincs erőm és nem is szoktam egy hónapban csak egyszer max…

Pedig kamaszkorom óta szorongásos depresszióm van…

Vannak nyarak amikre nem is emlékszem.


Egy 15 perces pakolás után az egész testem sajog.

Fogalmam sincs ilyenből hogy lehet kijönni és persze a legrosszabb hogy megkapjuk hogy nem akarunk dolgozni.

Hat én akarnék már(bár nem tudom mit) de ha az ágyból nem tudok kikelni és csak napi egyszer tudok enni, akkor hogyan?

máj. 28. 01:42
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha így le vagy gyengülve fizikailag is, akkor mindenképpen orvosra van szükséged.

Hány kg vagy?

máj. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
70%

Én is voltam ilyen állapotban a válásom után, a takarítás pl pont egy olyan dolog ami segít rajta és a tiszta rendezett környezet...

Ha soha nem akarsz kilábalni a depressziódból, akkor élj így továbbra is, ha viszont szeretnél kigyógyulni, akkor kezdj el takarítani... nem kell eg,ből mindent, egyszerre 1 szobát pl... aztán kezdj rendet tartani, ha kell írj magadnak le szabályokat, akaszd ki jó helyre ahol mindig belebotlasz és kezd el betartani.

Nekem pl heti szabályrendszerem van rokodásra, mosogatásra, wc pucolásra, felmosás, pókhálózás, porszívózás, minden ilyesmire. Az eleje nehéz volt rettenetesen, de mindig csak nekiállni volt nehéz, mára pedig az életem része lett.

máj. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%

7.: Ez nem egy olyan állapot, amiből akaraterővel ki lehet jönni. Te is abban a tévhitben vagy, hogy csak akarni kell. A depresszió pont az akaraterőt szívja el. Te összekeversz egy krízishelyzetet a klinikai depresszióval, ami egy agyi eredetű betegség. Súlyos formájában nem lehet akarattal kijönni belőle. Szerintem a kérdező, ha gyógyulni akar, feküdjön be kórházba hetekre egy alapos gyógyszeres kezelésre és járjon sokat pszichoterápiára.

Amúgy ha ennyire le van gyengülve testileg, az is amiatt lehet, hogy a depresszió elszívta az erejét, valószínűleg nem is mozog évek óta. A fizikai betegségek is veszélyeztetik, mert ha ennyire nem mosakszik, nem mos, stb., akkor a bőrbetegségektől kezdve a bélfertőzésekig mindenfélét összeszedhet. Valószínűleg már barnás plakkok vannak a bőrén (dermatitis neglecta). A fogazata is tönkremehet a nem mosástól.

máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem keverem össze, mint mondtam én is depressziós voltam, diagnózisom is volt és pontosan tudom milyen nem tenni semmit, de azzal, hogy jársz az orvoshoz, szeded a gyógyszert és közben a szemétkupac tetején fekszel, nem fogsz kijönni belőle soha... bizony kell hozzá akaraterő, és el kell kezdeni akoor is tenni valamir,ha kurtára nincs hozzá semmi kedved.
máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!