Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez miért van? Írok, de szégyel...

Ez miért van? Írok, de szégyellem. (lehet h buta kérdés. )

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta történetekben gondolkozom. 14 voltam amikor először leírtam ami bennem volt. Most 20 vagyok, és még mindig írok, de ez már másik. A minap az unokahúgom megtalálta a könyvemet a fiókomban, és beleolvasott. Azt mondta, adassam ki, és megkért, hogy olvassak fel belőle. Végül engedtem neki, és olvastam, de szörnyen éreztem magam végig, főleg amikor olyan részt olvastam, ami érzelmesebb volt.

Ezzel együtt meg néha jó volna kritikát hallani, hogy mi jó, mi nem jó.

normális válaszokat kérek.:) köszi.


2010. okt. 1. 22:46
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
negatív kritikát is nyugodtan lehet írni, nem fogom felvágni az ereimet. :)
2010. okt. 2. 00:12
 12/24 anonim ***** válasza:
Egész jó. Néhol túl élőbeszéd-szerű. Szerintem megkérdezhetnél egy kiadót, mit veszíthetsz?
2010. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. okt. 2. 21:26
 14/24 A kérdező kommentje:
mit értesz azon, hogy élőbeszéd-szerű?:)
2010. okt. 3. 02:09
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

arra érti szerintem, hogy irodalomhoz illően fogalmazd a mondataid:). szerintem is elég jó, bár én a helyedben több hangsúlyt vetnék a részletekre, jobban "mélyiteném" úgy a pozitivumokat, mint a negativumokat benne,hogy az olvasó lélegzetét is elállitsa, és jobban lekösse a figyelmét.

például ahol lelövik jonast a rendőrök, ott hosszabban leirtam volna a testvére szenvedését. (és ez csak egy példa volt). sok sikert:)

2010. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Minden második mondat stílusos lenne, ha élőszóban mondanád, de az írott szövegre más szabályok vonatkoznak.
2010. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hol lehet írást,regényírást tanulni?Képzik valahol?
2010. okt. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Vannak kreatív írás-tanfolyamok.
2010. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nehogy szégyelld!Inkább folytasd ,és fejleszd az írástudományod és használd fel a jó fantáziád,még akár sikeres író is lehetne belőled!
2010. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beszarni!

Nem rossz. Írástudó embert kell keresned. Írót, újságírót, dramaturgot, kritikust, tök mindegy, aki hivatalból ezt csinálja. vagy legalább egy szépirodalomban - hangsúlyozom, szépirodalomban - jártas egyént. Le fogja húzni a sárga földig. Nem azért mert rossz. Azért, mert sokkal jobb lehetne! Egy hozzáértő kritika meg tudja rendíteni az ember önbizalmát, ez tény. Sosem lesz több ömbizalmad, ez is tény - hacsak nem viszed valami bulvárrajongó édeskés szerkesztőnőcskének, aki még így is hiányolja belőle a "kifejtést" és az "érzelmeket". Akkor jó, ha lehúzzák! Komolyan! Van benne mag! De meg kell mutadnod egy hozzáértőnek, mert kinövöd a korod irodalmi fejlettségét, és még jó esetben is szentimentális kalandregények írásával fogod tölteni az életedet. Ne tedd! Ebben van érték, jó az írókád, de nagyon kell neked egy mester! Méghozzá sürgősen! Egy jó mester! Hogy mégjobb lehessen!


Megengedsz egy megjegyzést? Én lehet rövidebbre fognám, tömörebbre, szárazabbra. Amit nem látsz, mindig hatásosabb és jobban foglalkoztat. Ha túbeszéled, meghal.

2010. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!