Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdostam magam heges a...

Vagdostam magam heges a karom. Edig piloverbe voltam ami takarta a hegeget ma felvetem rövid újju polot és sokat meg nézték a városba és kibeszéltek mit csináljak? Vegyek fel pulovert nyáron.

Figyelt kérdés

Vagdostam magam heges a karom.

Edig piloverbe voltam ami takarta a hegeget ma felvetem rövid újju polot és sokat meg nézték a városba és kibeszéltek mit csináljak?

Vegyek fel pulovert nyáron.


2022. júl. 29. 14:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
0%
Hol van a pszicho Kati említve először?
2022. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
31%

70 Én magamról beszéltem. Nem fájdalomról, meg általánosságokról hanem arról a spéci helyzetről ami velem történt. Olyan szituációkat én is meg más is át tud érezni amiben épp más van és már velem is megtörtént. Csak nekem sosem volt a reakcióm az önsanyargatás.

Próbáld értelmezni a szöveget.

71. Ez a te véleményed.

Nem hallgatok Csernust. És nem vagy a sorstársam. ;) Antipszichotikum meg a nyugibogyó meg nem gyógyszer csak egy mankó ami segít amíg megoldod a problémáidat.

2022. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
37%

73

Attól még, hogy NEKED csak azt sikerül felfogni és megérteni, ami VELED történt, attól még (szerencsére) léteznek olyan emberek is, akik meg tudnak érteni olyan embereket, akiknek más problémájuk van. Itt van egy-két történet:


Az irgalmas szamaritánus: [link]


A tíz leprás:

[link]


A vak ember:

[link]


Jézus nem volt sem vak, sem leprás, mégis meggyógyította őket. De ami azt illeti, Semmelweis Ignác sem szült gyerekeket. És Louis Pasteur sem volt veszett.


---


Ha ennyire tudatlan vagy mentális betegségek terén, akkor miért írsz ebbe a rovatba? Nem tudod, hogy vannak olyan betegségek, ahol élet végig kell szedni gyógyszert?


És de, a sorstársad vagyok, csak egy kicsit értelmesebb és normálisabb, mint te.

2022. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
36%

73

Tudom magadról beszéltél. Csak arra akartam felhívni a figyelmedet/rávezetni téged, hogy mindenki mindent máshogy él meg. Te is a saját traumádat a saját személyiségeddel, a saját múltaddal és a saját pszichológiai állapotoddal élted meg. Tudod te is szerintem, hogy van az a része a te PTSD-nek is, amit más nem fog soha megérteni, se szimpatizálni vele, mert egyszerűen lelkileg mindenki máshogy éli meg a dolgokat, és képtelen lesz megérteni, de elfogadni empatikusan nyilván ellehet. Van aki PTSD-t kap egy autó balesettől, van aki nem. Ugyanez a kérdező esete, van aki falcolással reagál, van aki meg máshogy. Nem szabad mások torkának esni, mert valakinek más a reakciója distresszre, mert a fentebb felsoroltakból adódóan MINDENKI máshogy reagál, meg mindenkinek más a triggere. Nem láthatod, hogy a kérdező mit miért tesz, és emiatt felesleges a torkának esni. Vannak a súlyosabb esetek, mikor valaki borderlineos, ott nem egytényezős a falcolás, meg párosul hozzá egy gyenge érzelmi regulációs képesség, amin akarattal nehéz változtatni és gyógyszer sincs rá, hanem min. 1 éves terápia. Nem elítélni kell az embereket, vagy simizni a fejüket, hanem próbálni megérteni őket, hogy lehet egy krízis helyzetben van és ő se látják úgy át a cselekedeteiket.

Remélem így sikerül valamelyest megérteni, hogy a kérdezőhöz hasonló szituációknál, miért jobb empatikusabban hozzáállni.

2022. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
0%

74 Nem zavar, hogy tök másról beszélsz? Nem mellesleg halvány fogamad nincs milyen leprásnak lenni, vagy gyermekágyi lázat kapni....stb. ezt csak egy leprás tudja. A példáid meg igen rosszak. Mert Semmelweisnak meg egyetlen más orvosnak sem kell empátiával rendelkeznie ahhoz, hogy meggyógyítanj tudjon. Az orvosok többségét nem empátia vezérli.

A pszichiáternek sem kell mert az empátivál kitörölheted a feneked, nem segít senkin.

De az én helyzetemben nem tud segíteni egy terapia nem az empátia hiánya miatt sőt inkább a jelenléte miatt mert csak szörnyülködnek meg sajnálkoznak amitől még nyomorultabbul érzi magát az ember. Azért nem tudnak mert nincs megoldási stratégiájuk a helyzetre mert se nem élték át nem oldattak meg ilyen szituációt. Egy olyan pszichiáter akinekvan tapasztalata nyilván tudna segíteni de a francnak van kedve keresgélni esélytlen.

Egyebként meg kifejezetten empatikus vagyok. Sajnos túlzottan is ami nem annyira nyerő mert csak nekem lesz rossz tőle. Pontosan értem és érzem is miért vagdossa magát valaki. Én átélem ezt az érzést. Csak nem vagyok hülye, hogy magam alatt vágjam a fát ezért inkább lenyomok ilyenor másfél óra kardioedzést. És pont ugyan ott vagyok stigmák nélkül. Sőt még a hangulatom is jobb lesz.

74 Nem vagy a sorstársam a személyeskedő veleményed meg mint mondtam kizárólag rólad mond el kritikát nekem semmi közöm hozzá. :) Még írj sok kígyót meg békát ha ez téged boldoggá tesz. Értelmes meg nem attól leszel, hogy ide kiírod. Normális meg eleve nem lehetsz ha vagdosod magad vagy bogyókat szedsz. Azt valamire csak felírták. :D

2022. aug. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
0%
71 azért a kedvencem az "önutáló" megjegyzés egy falcoló szájából. Óriási!!! 😆
2022. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:

77

😂😂😂

ÉN nem falcolok. Te nem tudsz magyarul?


I don't self-harm.


Érted?


"While earlier usage included interfering with wound healing, excessive skin-picking, hair-pulling, and the ingestion of toxins,[2][7][8] current usage distinguishes these behaviors from self-harm."

[link]


Ha nem tusz angolul, lefordítom neked.

2022. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
(Merthogy egy fél évig elvakartam a nagyobb pattanásokat az arcomon 25 éves korom körül, de a) abbahagytam b) nem maradt nyoma c) nem számít önsértésnek, ahogy fentebb kiderül.)
2022. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
36%
78 engedd el🤣🤣 Ezt csinálja mindenkivel, kiolvas olyat az másik írásából, ami benne sincs, és rádfogja, pedig semmi ráutalót nem írtál. Aztán még elvárja, hogy próbáljam megérteni, hogy mit ír, mikor ő is ugyanazt teszi nem egy emberrel. De az utolsómra már nem bírt válaszolni.
2022. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
52%

76

Te ffi vagy, ugye? Hallottál már logikáról meg következetes gondolkodásról? Sztem nem. 😂😂


"De az én helyzetemben nem tud segíteni egy terápia, nem az empátia hiánya miatt, sőt, inkább a jelenléte miatt, mert csak szörnyülködnek meg sajnálkoznak amitől még nyomorultabbul érzi magát az ember. Azért nem tudnak mert nincs megoldási stratégiájuk a helyzetre, mert se nem élték át, se nem oldattak meg ilyen szituációt. Egy olyan pszichiáter akinekvan tapasztalata nyilván tudna segíteni de a francnak van kedve keresgélni esélytlen."

2022. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!