Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdostam magam heges a...

Vagdostam magam heges a karom. Edig piloverbe voltam ami takarta a hegeget ma felvetem rövid újju polot és sokat meg nézték a városba és kibeszéltek mit csináljak? Vegyek fel pulovert nyáron.

Figyelt kérdés

Vagdostam magam heges a karom.

Edig piloverbe voltam ami takarta a hegeget ma felvetem rövid újju polot és sokat meg nézték a városba és kibeszéltek mit csináljak?

Vegyek fel pulovert nyáron.


2022. júl. 29. 14:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
32%

További szakszavak: áter, lógus, terap.


Kellemes tanulgatást. 😂😂

2022. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
62%

49 Ne haragudj de normális ember nem kíván ebbe a szubkultúrába asszimilálódni. Egyébként meg azt sem tudod miről beszélsz. "Szaros ptsdje" volt az auswitzot túlélőknek meg a háborús veteránoknak is. De veletek ellentétben ők nem voltak büszkék arra amit átéltek és nem tetézték a bajukat önpusztítással.

48 teljesen jót írtál kár hogy a dalcolók valójában nem eltüntetni akarják a hegeiket hanem mutogatni a kérdés is csak egy figyelemfelhívás. Nagy kamu az egész. A kedves, drága, szerető családja eddig nem vette észre hogy össze van vagdosva könyékig és nyári 40 fokban hosszúujjúban jár. De az utcán annyira feltűnő volt, hogy róla beszélt mindenki. Mese habbal.

2022. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
Falcolók
2022. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
0%

53

Megjártam már pár pszichiátriát és BOCSÁSS MEG, ilyen szavakat használunk.


A többi mondanivalód meg akkora fas.ság, h nem írok rá.

2022. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
29%
Jaaaa, még annyit, h TERMÉSZETESEN a PTSD is nagyon súlyos baj, betegség, csak gondoltam, illusztrálom, h milyen, amikor vki problémáját invalidálják.
2022. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
78%
Tiszta szívvel jobbulást kívánok minden pszichés (mentális) betegtársamnak és kívánom, h senkinek ne kelljen rejtegetnie a betegségét se maga elöl, se mások elöl. Jobbulást mindannyiunknak. 😎
2022. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
68%
#57 Kedves vagy. Jobbulást neked is 😌
2022. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
43%
56 Nekem tök mindegy mi a véleményed nem az én bajom. Arra is büszke, vagy hogy megjártad a pszichiátriát? Ez nem érdem és teljesítmény ugye tudod?
2022. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:

59

Nem érdem. Tény.

2022. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
27%

🤣🤣🤣🤣🤣 Becsatlakozhatok én is? Bár nekem csak GAD-om van eddig diagnosztizálva. Lehet én túl életerős vagyok ebbe a csoportba. Én nem hallucinálok, vagy bántalmazom magamat fizikálisan, meg nem disszociálok, ha valami a traumámra emlékeztet. Csak extrémen szorongok, de a gyógyszerem megoldja ezt. Meg én nem kaptam cptsd-t a gyerekkoromtól. Erősebb vagyok lehet mentálisan, jobb a terhelhetőségem, munkahelyen nem szeretik, aki más milyenebb, nem terhelhetőbb, vagy nem tud autót vezetni mert, akkor emlékezteti a tarumájára és idegbe jön... DE lehet ez azért van, mert magasabb az iq-m. Azt olvastam, hogy tanulmányok szerint az alacsonyabb iq-jú emberek hajlamosabbak ptsd-t kapni.


Viccet félretéve...emberek ez undorító volt nagyon.😔 A ptsd-del nem tudom ki vagy, de attól, hogy neked is vannak valszeg érzelmi diszregulációid, amiket nem tudsz kontrollálni, ahhoz képest jól tudsz másokat érzelmileg bántalmazni és elítélni, hogy nem képes magát kontrollálni és ez az ő hibája. Hát drága virágszálam az meg a te egyéni hiányosságod, hogy egy traumát nem tudtál feldolgozni és ptsd-t kaptál. :D Holnaptól csak úgy kellhetsz fel, hogy jól érzed magadat a bőrödben és a triggereket lekezeled, mint apu anyut egy taslival. HA nem, akkor gáz vagy de nagyon naon. Azt hiszed a te bajodat nem lehet stigmatizálni? Ugyanúgy egy ptsd-s is tud veszélyes lenni a környezetére, hogy pszicho Kati lesz a te szavaidat használva.

[link]

Ez a cikk csak neked, csak a te személyes edukációdra. Ugyanúgy ptsd-vel is bántalmazhatja magát valaki.Hoppá!! Auschwitziek ide vagy oda. Sajnállak nagyon amúgy, hogy ahhoz képest, hogy mentális betegséged van, ahhoz képest egy ilyen alak vagy. Rohadt undorítónak tűntél, tudod azt is kiveti magából a társadalom, aki nem képes felhúzni magára egy maszkot és leállni egy értelmetlen veszekedésben, mert az érzelmei elragadják. Mert tudod bajod van neked is a ptsd-d miatt....tudod érzelmi diszreguláció.....nem úgy viselkedsz, mint a mentálisan egészséges emberek, akik tudják regulárni az érzelmeit. Hajrá neked....nem hiába mondom, hogy sok embernek nem a betegségével, hanem a mellé párosuló személyiségével van a baj.

ps.: remélem tudsz angolul



KÉRDEZŐNEK :

Remélem még olvasod ezt és még élsz ezek után itt 😅 Nem hiszem, de azért leírom, amit akarok, hátha.

Ne foglalkozz azzal, ami fentebb lement. Nem neked volt címkézve, ne foglalkozz velük. Ez az átka, ha valaki erre a platformra ír. Én egyszer más miatt írtam, akkor én is el lettem hordva mindennek. Nyilván, ha valaki sérülékenyebb lelkiállapotában van, akkor ez káros. Ne itt keress válaszokat, meg megértést sem, vannak persze kivételek, fel is pontoztam őket. Ami fontos nagyon, hogy ne hibáztasd most magadat most, tudod korai gyerekkorban védtelenek vagyunk és ha akkor ér valami negatív, akkor az nyomot hagy, továbbá ha nem látunk jó sémákat a szülőktől pl. érzelmek kezelésére, akkor nem biztos, hogy mi magunk egészségeseket alakítunk ki magunkat. Amit te tettél merem kockáztatni, hogy hasonló okok miatt volt. Sajnos ki mit nyer a lottón élete elején. Ez persze nem jogosít fel semmire, hanem tessék elindulni és segítséget kérni! Nekem is vannak önbántalmazó gondolataim, meg halál körüli gondolataim. 20-as éveim közepén járok most. Gyerekkoromban volt először, mikor az itthoni konstans feszültségg olykor szülői veszekedés formájában kitört, és nem tudtam mit kezdeni és a belső feszültségemet ilyen gondolatokban vezettem le. Tudom, hogy ez nem azt jelenti feltétlen, hogy valaki magát szándékosan tönkre akarja tenni, vagy utálná magát vagy meg akarna halni, vagy figyelem felkeltésből teszi. Én pl. sose bántottam magamat fizikálisan, mert a hegek megmaradnak és nem akarom, hogy emlékeztessenek a sok rosszra, vagy mások tudjanak ezekről. Plusz nem akarom még én is bántani magamat, én vagyok a legnagyobb támaszom az életemben. Ilyenkor ha ez feljön benned, akkor vágj földhöz egy párnát vagy valamit, amit nem sajnálsz és nem törékeny vagy veszélyes dolog. De kérlek és mások is, hogy ne tegyél magadban kárt, fiatal vagy még, nem ezt érdemled. Másik, hogy ne mások miatt, hanem magad miatt kerüld ezt a fajta viselkedést, szeresd magadat.

Emellett pedig kérj sürgősen segítséget, elmehetsz a háziorvoshoz is, de talán beutaló nélkül is kérhetsz időpontot pszichológushoz. Mindenképpen kérjél segítséget, vannak mások is a korosztályodban, akik mentálisan szenvednek. Szülőknek gondolom mindenképpen kell szólni, nem tudom milyen velük a kapcsolatod, de próbáld meg valahogy mindenképpen megbeszélni velük, ha nem lehet, akkor valahogy rávenni őket. De ne habozz, hidd el azért vannak a kórházban az orvosok meg a pszichológusok, hogy segítsenek, nagyon kedvesek és figyelmesek, sok ilyennel szoktak találkozni. Ők sokkal jobban fognak neked segíteni, mint itt bárki Gyakorin. Nem fognak lecseszni, vagy hibáztatni. A te eseted nem az az eset, hogy meg kell neked mondani, hogy " ne árts magadnak" , és ezzel meg van oldva, ez ennél kicsit több valószínű. :)

Azt meg fogadd el, hogy a sebek megmaradnak, de gondolj arra, hogy ha most nem teszel ez ellen semmit, akkor később még több ilyen heged lesz lehet. Úgyhogy ami megtörtént az megtörtént, fel a fejjel, és koncentrálj arra, hogy helyre tedd magadat és akard is a változást. Ha ez megvan jobbra fognak állni a dolgok.

Hajrá és kitartás! Erős legyél! :)

2022. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!