Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy mondjam el anyámnak?

Hogy mondjam el anyámnak?

Figyelt kérdés

Azt hiszem fitymaszűkületem van...Ez főleg merev állapotban gáz, fájdalmas stb. El kéne mennem orvoshoz azt hiszem. De nem tudom, hogyan szóljak erről anyámnak, mit mondjak? Tudja ő egyáltalán, hogy mi az a makk, meg fitymafék stb.? (Jó tudom, nem buta, de NŐ.)És, ha azt kéri, hogy mutassam meg?! (apám nincs, gondolom ez nyílvánvaló volt)

14F


2010. okt. 11. 19:18
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

17 éves srác:

Mégha neked már nem is feltétlenül muszáj, azért érdemes megmutatni, és ne hidd azt 17 éves srác, hogy azért szükséges megmutatni a pélót valakinek (szülő, iskolaorvos), hogy cirkuszi látványosságot csináljanak a fitymaszűkületedből, hanem azért, hogy tudjanak róla, hogy orvosolandó probléma van, és hogy mi az? A szülőnek emellett még azért is, mert részben az ő hibája, hogy ez a dolog így kialakult. A sulidokinak meg azért, mert talán neki is lehetnek tapasztalatai a témával kapcsolatban... sosem lehet tudni, ki és mivel tud segíteni téged a problémád orvoslásában!?


Menj el az urológushoz, (nem is muszáj szülővel) és ÉRDEKLŐDJ a lehetőségeidről, Ha a doki unszimpi, vagy rá akar beszélni valamire esetleg a körülmetélésre, akkor jogod van azt mondani, hogy "Még azért végiggondolom!" A lényeg, hogy csak olyan megoldásba menj bele, ami számodra is elfogadható, ami a TE akaratod szerint történik! Műttetni akár ráérsz akkor is, ha a 18 éves kort betöltötted. Azonban minél tovább vársz vele, annál inkább cseszel ki saját magaddal.

Szerintem keress rá itt a fórumon a "fitymaplasztika" kifejezésre! Talán rálelsz néhány hasznos tanácsra...

2010. okt. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
9%

21:33-as figura, ez a hely nem arról szól, hogy egymással beszélgetünk, hanem arról, hogy valaki föltesz egy kérdést és arra igyekszünk válaszolni és nem egymással vitázni.


Azt hiszem, hogy ez, amit te csinálsz, több, mint fölháborító, semmi fogalmad nincs a témáról, életedben utána nem néztél, mert azok, akik elégedetlenek a körülmetélés utáni állapotukkal, illetve szégyellik, az nem 1-2%.


Arról meg nem beszélsz, hogy mi van akkor, ha "jól sikerül" (a csonkolás, már eleve, hát TE JÓ ISTEN, JÓL SIKERÜL, ez hogy hangzik már, szerintem mindenki érzi) de utána a makk kiszárad.


Tényleg, ha már ennyire - szabályellenesen - belementünk abba, hogy egymással vitázunk, akkor te mit mondasz nekem és azoknak, akik ugyanígy jártak?

Mit kezdjek a makkon levő foltokkal? Rakás orvos látta és széttárták a karjukat. Miért kellett az egész fitymát levágni? Semmi nem indokolja senkinél egy szűkületnél, bármilyen durva szűkület is, hogy az EGÉSZET levágják úgy, hogy még a makk pereme is fedetlen marad, mint a vadembereké. Én most mit csináljak? Hm? Mit mondasz nekem, akinek kérges, kiszáradt, foltos és hámló makkom van? Ha valakinek ez lesz - márpedig, ha valaki ilyen típus, akkor az csak a műtét után derül ki - akkor te mit mondasz neki?

Na erről mesélj.


Kíváncsian hallgatlak. És a többiek is szerintem.

2010. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
40%

Na túl estél a műtéten?Mi a helyzet?Jól vagy?


Páran vitáznak mi kötelező és mi nem, tudtommal 14 éves kortól nincs olyan hogy kötelező vizsgálat és kiskorúként sem,(hisz nem köthetik le,foghatják le az embert,hogy megvizsgálják :) ),de ilyenkor kérhet az orvos a szülőtől nyilatkozatot arról hogy nem engedélyez valamely vizsgálatot,de valahol ez sem szükséges,vagy a szülő külön ovoshoz viheti a gyereket és ott is elvégeztetheti az adott vizsgálatot,vagy papírt mutat be stb.,de kényszeríteni természetesen nem lehet senkit sem.Én már hagytam ki pár vizsgálatot sulis koromba és gond még nem volt belőle sose.

A körülmetéléssel meg szerintem is nagyon kell vigyázzni mert komoly következményekkel járhat és a legtöbb esetben van is rá más megoldás,szerintem meg van a maga szerepe annak a bőr darabnak.

2010. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Az is tény, hogy bizonyos dolgok eléggé kétértelműen vannak megfogalmazva. Pl a 2009-ben bevezetésre kerülő egészségügyi érettségi (ami a 16 évesek záróvizsgálatát jelenti) elvileg valóban, úgy van megfogalmazva, hogy "kötelező" de ez nem azt jelenti, hogy kötelező "bármit" megtenni amit az orvos kér! A "kötelező" dolog CSAK ARRA vonatkozik, hogy megjelenni kötelező....de ha te ott kijelented, hogy te ezt és ezt a vizsgálatot nem akarod ....akkor nem akarod.....ennyi!

Sőt! Ha valaki pl nem jár iskolába, annak a háziorvosa küld behivót.Ha a behívásra nem megy el akkor egyszerűen ráirják a kartonjára, hogy az illető nem jelent meg....és kész! Szankció nincs a "nem elmenés miatt".


Na itt van a diákok kötelező vizsgálatával kapcsolatos dologból egy kis részlet,majd még másolok a 14 évesekre is vonatkozót.Az egész kötelezó szöveg átverés.

2010. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..


1 és 13 valamint utolsó oldalon van a 16,14 és kiskorúakat érintő vizsgálatok jogi oldala.

2010. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

Ez nem jogi oldal hatvankilences, hanem véleménynyilvánító fórum, semmi több. Amiket te JOG-ként emlegetsz a topikban, az nem más, mint alátámasztatlan vélemény, amibe belekevered a saját spekulációdat!

Ne téveszd meg a fiatalokat! Attól még, hogy neked rossz élményeid voltak, és ezen kibuktál, kivertél egy hatalmas hajcihőt, ami max arra jó, hogy pánikot ébressz a fiatalokban.


Mégha maga az alapszándékod helyes is, a kivitelezésed írtó helytelen, és félrevezető, ugyanakkor jogilag erősen megkérdőjelezhető és hiányos. Konkrét utalásokat sem tesztek benne arról, hogy most PONTOSAN KI, MELY JOGI SZERV VAGY KÉPVISELŐ NYILATKOZTA AZT, AMIT ÁLLÍTASZ ÉS PONTOSAN MIT NYILATKOZOTT, MIKOR, ÉS AZ HOL VAN BIZONYÍTÉKOKKAL ALÁTÁMASZTVA!?

Ezzel a topikkal mást nem érsz el, csak annyit, hogy a dühödet kiélheted egy topikban, és másokat a magad pártjára állítasz, hogy igazolják a feltevéseidet.

Ezzel nem vonulhatsz oda a Magyar Orvosi Kamarához, hogy neked, meg ikszszáz gyereknek ez a véleménye! :O


Ami meg a szégyellősségről szóló dumádat illeti, ezzel csak még zárkózottabbakká teszed az embereket, és az az anyuka is nagy valószínűséggel ezért hagyott ott a másik topikban a gyereke miatt, mert óriási hülyeségeket írtál.

Teneked még gyereked sem hiszem hogy van, akkor meg hogy nyilatkozhatsz olyanokat, aminek a lényege az, hogy X éves gyerek az apja előtt szégyellje magát, meg ez meg az, amit ott írtál??? Te tényleg ilyen hülye vagy? :O


Nem az a cél, hogy az emberek minél jobban bezárkózzanak önmagukba, éppen ellenkezőleg, hogy NYITOTTABBAK legyenek a dolgokra, és ehhez egy elfogadható szintű, színvonalú, komolyságú, és megfogalmazásilag PONTOS tájékoztatást kapjanak, nem pedig egy siralomcirkuszt arról, hogy téged most ez meg az a sérelem ért, emiatt te úgy gondolod, hogy...


Ne okíts másokat olyasvalamikről, amikkel magad sem vagy tisztában, amikről még fogalmad sincs, mert ezt hívják manapság okoskodásnak, okoskodókkal meg tele van a Parlament, no meg az egész világ.

És ami igazán felháborító, hogy ezzel a túúúlzott szégyenérzetes-históriával meg a "fütyivizsgálatos" hülyeségeiddel lány létedre frusztrálod itt a fiatalokat szemet szúróan most már több topikban is!

Amit művelsz, az nem más, mint szemfényvesztés! :O



Szerintem jóóó alaposan gondolkodj el a baromságaidon, amiket terjesztesz most már számos topikban, és csak a magad nevében beszélj, és A VÉLEMÉNYEDET NE ÁLTALÁNOSÍTSD MÁSOKRA is! A fütyis témákat meg bízd másra, mert látszik, hogy abszolút nem értesz hozzá!

2010. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

Utolsó író!A topikot én másoltam be és fiatal férfi vagyok(24),nem nő.De igen is tudni kell a mindenkinek hogy van bele szólási joguk minden vizsgálatba,mert tény hogy valahol megalázó módon csinálják a vizsgálatot és van joguk választani,nem rossz szándékkal másoltam be,de kényszeríteni senkit sem lehet,de mindegy.Azért másoltam ide mert olyan nincs hogy kötelező és ezen veszekedtek itt is.A többi rész a mondanivalódnak nem tudom kinek szólt gondolom más hozzászolónak,mert nem is én vetettem fel magát ezt a témát,csak másoltam be egy linket.Én sajnos nem én voltam az egyetlen akit negatívum ért a tudatlansága miatt gyerekként orvosnál,még most is sokan írnak róla,csak azért másolom olyankor be,hogy ők jobban járjanak mint én és sokan mások,mert akkor később sem az egészség lesz az első.Szerintem jócskán féreértettél.

P

2010. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Na mi van a műtét után,mesélj!
2010. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem a rossz szándék vezérel, de teljesen ambivalens hatást érsz el ezzel, ráadásul ez a tömeghisztériakeltés inkább a nőkre jellemző. (Tisztelet a kivételnek.) Előzőekben leírtam világosan, mit nevezek tájékoztatásnak. Ha ezt az oldal tartalmazni fogja, az előbb említett dolgokat, akkor már majd nevezheted JOGI oldalnak, addig csak szemfényvesztés marad, amit művelsz immáron érezhetően több topikban is.


A legnagyobb baj, az, hogy a tömeghisztéria hatására a fiatalok jelentős része eleve a balhé miatt megy ebbe bele, nem pedig azért, mert őket is zavarja ez az egész (sodródnak az árral). Mivel ezek a fiatalok (többség) nem ismerik az aranyközépút fogalmát, így nem is csoda, ha mindenki elkezd tiltakozni, és akkor az iskolaorvosok lennének túlzottan kiszolgáltatott helyzetben.


Belátod már, hogy se így nem jó, se úgy?

Nem hisztit kell csapni, mint a kislányok, hanem NORMÁLISAN és elfogaható érveléssel, tényekkel és bizonyítékokkal alátámasztani azokat a dolgokat, amelyek nem működnek jól. Lehet javaslatot is benyújtani az illetékes szervekhez, de az sem megoldás, ha mindenbe belekotyogtok!


A vizsgálat elvégzését protokoll írja elő, sajnos azonban nem mindenki tartja be. ettől eltérni CSAK ÉS KIZÁRÓLAG kivételes esetben lehet. A diáknak ahhoz van joga, hogy javaslatot nyújtson be valami érdekében, erre van pl. a Diákönkormányzat is. Javaslatot tehet arra is, hogy az ő szemszögükből mi lenne a jó megoldás. Tiltakozási joggal csak akkor élhet, ha a kommunikáció a két érintett fél között akadályba ütközik, és akkor is csak és kizárólag felnőtt képviseletében teheti meg, mivel kiskorú vagy fiatalkorú. Mivel minden iskolában sajnos eltérően működik a protokoll, így mindenre ugyanúgy reagálni felelőtlenség.


De mint látom újabb topikokban lett azóta elegük a kérdezőknek belőled (illetve belőletek), ez pedig alapból a ti hiteleteket rontja, úgyhogy fejezzétek be itt az észosztást, amíg nem vagytok képesek normális stílusban, elfogadható módon és mennyiségben írogatni itt, és mielőtt még kitiltanának benneteket erről a fórumról. Qurvára idegesítő, amit műveltek! Ráadásul megint elértétek, hogy a topik CSAK RÓLATOK szóljon, és ne a kérdezőkről, aki szemmel láthatóan nem mer már megmukkanni, és elmesélni, mi volt aműtétjén, holott rendkívül érdekelne!



Kérdező, mi újság? Hogy sikerült a beavatkozás? Mesélj!

2010. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
0%

EE!


Nyugi visszavettünk már egy másik kérdésnél,ahol a bátyám írt neked, leírtam részletesen mi van,remélem majd megtalálod.Kaptam fejmosást,szóval majd változtatok a stílusomon.

2010. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!