Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy mondjam el anyámnak?

Hogy mondjam el anyámnak?

Figyelt kérdés

Csípős érzésem van odalent. Most kezdődött,és kicsit piros is de az változó, várok egykét napot hogy hátha elmúlik, nem tűnik olyan komolynak a dolog volt már hasonló és nem lett semmi bajom. De ha esetleg nem javul mindenféleképpen érdemes lenen nőgyógyászhoz mennem. 14 éves vagyok nem túl jó a kapcsolatom az anyukámmal(apukám pedig nincs..) illetve én ilyenekről nem tudok vele beszélni ráadásul elég aggódós típus és tökre felfújná az egészet, tudom hogy az anyám és meg kell értenie blablabla. Hogy mondjam el neki hogy problémám van és vigyen el nőgyógyászhoz? Nem érdekelnek az olyan kommentek hogy ez nem játék mondjam el és kész meg hogy mit problémázom ezen. Csak azt szeretném tudni hogy ti esetleg hogy szoktátok kezelni ezeket a helyzeteket mik az anyukátok reakciója és egyéb. Én még nem voltam nőgyógyásznál.

köszönöm előre is az értelmes válaszokat:)


2011. jan. 24. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És ha egyedül mennél el nőgyógyászhoz? Nem fogja leharapni a fejed! :)
2011. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
ezen semmit nem kell tárgyalni, mondtad előre hogy nem foglalkozol az ilyenekkel, de szólsz anyádnak, mielőttmég elfertőződik vagy mit tom én, anyád érti, minden nőnek vannak ilyen dolgai, elvisz, oszt' meg van oldva... mit kell ezen problémáskodni? szerinted anyádnak nem volt sosem problémája odalent? ezért vannak a nőyógyászok
2011. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyedül, gondoltam már rá de mivel még nem voltam nem tudom hogy mennek ezek a dolgok azt sem hogy kihez menjek, mikor, mennyi idő lehet a vizsgálat és hasonlók:S Barátnőim pedig nem nagyon vannak úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok :/
2011. jan. 24. 21:28
 4/13 A kérdező kommentje:
a 2. kommentelőnek csak azt szeretném mondani hogy ha esetleg még egyszer elolvasnád amit írtam pont az ilyeneket nem kérem de azért kösz ettől most okosabb lettem tényleg:)
2011. jan. 24. 21:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbàld meg valamivel fertõtleniteni,hàtha segit,ha nem akkor tényleg mondd el a mamàdnak.
2011. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
de mivel? valami tipp,ötlet?
2011. jan. 24. 21:36
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem gondold végig, hogy szeretnéd-e, hogy anyukád veled menjen a nődokihoz, hogy ott üljön veled kint a váróban, majd a vizsgálat után együtt menjetek haza.

ha igen, akkor mondd el neki pár nap után. hátha javul a kapcsolatotok a közös "élmény" hatására.


ha azonban nem, inkább egyedül menj.

hívd fel a körzeti rendelőt telefonon, kérdezz rá, mikor szoktak kevesebben lenni, akkor tuti nem kell sokat várakoznod. lehet, hogy kérhetsz időpontot is.

2011. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

amúgy pár perc mindössze egy ilyen vizsgálat.

mindig megkérdezik az utolsó menstruáció dátumát, tehát ezt jó, ha tudod fejből.

kenetet vesznek, ami annyiból áll, hogy feldugnak egy vattával bevont végű hurkapálcikaszerűséget.

meg megtapizza a hasadat.

alul kell levetkőzni, én úgy szoktam, hogy a vetkőzőből bugyiban megyek ki, és csak a vizsgálóasztal előtt veszem le, majd a végén rögtön felveszem.

2011. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. 14 évesen gondolom még szűz vagy (remélem :) ), tehát ha ezt elmondom, akkor a nőgyógyász nem fog olyan vizsgálatot végezni rajtad, amivel megsértheti a szűzhártyádat. Egyébként úgy zajlik a dolog, hogy bemész a nőgyógyászhoz, a nővér beküld a vetkőzőbe, ahol deréktól lefelé levetkőzöl, utána bemész a vizsgálóba és felfekszel a vizsgáló asztalra, majd a lábaidat a kengyelbe leszed. Ezután az orvos kenetet vesz, ami úgy zajlik, hogy egy hurkapálcát, aminek a végén vatta van hozzáérint a hüvelynyílásodhoz és elküldi vizsgálatra a mintát. Ez a vizsgálat mindössze néhány másodpercig tart és egyáltalán nem fájdalmas. Egyébként mindent elmond előre, hogy mi fog veled történni, hogy ne érjen semmi váratlanul. Meg fogja kérdezni, hogy voltál-e már nőgyógyásznál és mivel te még nem voltál, ezért fokozottabban oda fog rád figyelni. :) Nem kell félned semmitől! :)

Egyébként úgy tudom, hogy nagyobb megyeszékhelyeknél a központi kórházakban vannak úgynevezett gyermeknőgyógyászatok, ahová a kiskorúak mehetnek. =)

2011. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és valószínűleg valami kenőcsöt fog felírni és ennyi lesz az egész! :)
2011. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!