Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol kell megcsináltatni azt a...

Hol kell megcsináltatni azt a papírt, hogy az én szerveimet ne használják fel, ha baleset érne?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok,nem találtam semmi hivatalost
2012. jún. 18. 00:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Unokahugom 20 éve él más veséjével. 16 éves volt amikor kapta. Ha nem kap, akkor egész fiatalsága azzal telt volna, hogy dializisen ül (ahogy 6 év előtte azzal telt).

Ma nem lenne családja, nem lenne 2 szép gyereke.

Teljesen egészséges, sportol, vidám, boldog.

Azért mert valaki nem volt önző.

2012. jún. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kérdező: Háziorvosnál érdeklődj. Szerintem ő tud ilyen papírt kiállítani, de ha nem, akkor biztosan meg tudja mondani, hogy kit kell felkeresni.


Egyébként én is elég gusztustalan dolognak tartom, hogy te elfogadnád, viszont megtiltod, hogy a tiéd felhasználják.

Én abszolút elfogadom, hogy nem akarsz adni, de akkor kapni se akarj. Ha azt mondod, hogy nem akarsz se szervet, se transzfúziót, ha szükséged lenne rá, akkor jó, te se adjál. De ez így elég nevetséges.


Szóval azt megértem, ha vkinek pl. az elveivel ütközik az, hogy más szervével éljen, vagy épp úgy érzi, hogy neki halála után is szüksége van az összes szervére. De ez esetben ne várja már el mástól, hogy ő viszont adjon, ha neki szüksége van rá.


Én nem azt vezetném be, hogy csak az kaphat, aki ad is (hiszen lehet, hogy tényleg nem tud vki adni), csak azt, hogy ha direkt megtiltja, hogy felhasználják a szerveit, akkor ne is kaphasson.

2012. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Az neked a bajod, hogy túlságosan ráérsz... Menj el dolgozni, tanulj, sportolj, keress magadnak valami hobbit stb.
2012. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Itt nem cseréről van szó. Nem kell aláírnod, hogy kötelező a szerveidet felajánlani, ha szervet akarsz. A donor listára alanyi jogon felkerülsz. Ugyanakkor teljesen jogos, hogy ha te külön kikötöd, hogy nem vehetik el halálod után a szerveidet, akkor te se kaphass. Ez így fair.
2012. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!