Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki aggódni a szeretteinkért?

Ciki aggódni a szeretteinkért?

Figyelt kérdés

Ha pl. balesetet szenved egy családtag vagy barát, vagy megbetegszik valaki, aki közel áll hozzád, és te aggódsz, az ciki??Elsősorban a fiatalok körében!Mert már hallottam sajnos olyanokról, hogy vki(egy lány)aggódott az apjáért,vagy egy másik lánynak meghalt a nagyapja.Mind a kettőt kinevették.Beszólogattak, hogy:" na mi van, hányzik a papaaa??" stb.Persze nem mindenki, de sokan, elsősorban fiúk, meg a "menő" lányok.Szerintem ez nem vicces.Én sajnos nagyon érzékeny vagyok,kicsit túlreagálom a dolgokat, képes vagyok bőgni(persze azért megpróbálom tartan magam) egy kartörés miatt,ha az pl.az egyik szülőmmel történt meg.

Nektek mi a véleményetek?Tényleg nem "illik" szomorkodni, esetleg sírni, pityeregni ilyenkor??Nem azt mondom, hogy egyfolytában hisztizni kell(mások előtt), de szerintem nem szabad elfolytani az érzéseinket.

Köszönöm az értelmes válaszokat!



2012. máj. 13. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Erről jutott eszembe:


Bőg a tehén mert nincs kalap a fején! :D

2012. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem baj, ez azt jelenti hogy te egy nagyon értelmes és érző lány vagy, aki szereti a családját :) Csak pozitívat lehet rád mondani :)
2012. máj. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

elsőnek üzenem, olvassa el az utólsó mondatban az "értelmes" szót!!

másodiknak köszönöm, jól esik!!:)

2012. máj. 13. 20:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Akik beszólogattak,hány évesek voltak?10?11?Normális ember nem szólja meg a másikat azért,mert aggódik a szeretteiért.Szerintem az a szánalmas,akit egyáltalán nem érdekel,hogy mi lesz azokkal,akik közel állnak hozzá,mert csak érdekből van velük.
2012. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem, 14-18 évesek.Szerintem is szomorú, hogy ezért cikiznek másokat.Lehet, az együttérzés nem illik bele a menőség keretébe
2012. máj. 13. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Aki emiatt kicikiz valakit, az mélyen szégyellje magát, én az olyanokat nem tekinteném barátomnak. Én pont ilyen aggódós vagyok és gyerekként is ilyen voltam, csak én olyan szempontból, ha valaki a családból elmegy valahová, szétaggódom magam, nehogy baja essen. Meg van beszélve a szüleimmel is (már nem velük lakom) és a párommal is, ha hosszabb útra megy és odaért, azonnal egy üzit küldjön, hogy "megérkeztem". Ennyi elég és akkor én nem aggódom. De ha véletlenül ezt elfelejtik, akkor én zaklatom őket, hogy "na mi van már? odaértél?" Szerencsére eddig semmi komoly nem történt, én mégis képes vagyok idegbeteg lenni, ha valaki hosszabb útra megy. Most például a párom munka miatt megy holnap Koreába, gondolhatod, már ma is hasmenésem volt, úgy izgulok miatta. Én ilyen vagyok és magasról tennék arra, ha valaki ezért kicikizne, biztos elküldeném melegebb éghajlatra. Teljesen egyetértek veled!
2012. máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

ha távol van, és aggódok érte, azzal neki nem lesz könnyebb vagy jobb. anyum is folyton parázott ha buliba vagy koncertre mentem, én pedig igyekeztem ezt elbagatellizálni, hiszen azért tudok vigyázni magamra, és már majdnem nagykorú voltam.

történt olyan eset is, hogy a párom elég rossz állapotban jött haza egy buliból, és sipítozás helyett inkább segítettem neki. valamint körbetelefonáltam a haverjait, h jól lebaccam őket, amiért nem figyeltek rá, és nem kísérték haza, amikor látták, h nincs jó színben.


egyébként sem szeretem a családi gondjaimat kiteregetni, max a legközelebbi barátaimnak, mert bennük van empátia, és ha tudnak, akkor támogatnak.


aki kinevet valakit a szerette halála miatt, vagy hasonlót tesz, azt egy elegáns jobbegyenessel rendezném le, és onnantól a nem ismerem listán lenne a helye.

2012. máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

4.válaszoló:pontosan olyan vagyok, mint te,aggódós, telefonálós tipús...Lehet, hogy ez zavaró, de nem tudok ellene tenni.

5.válaszoló: megértelek, lehet, nekem sem esne jól, ha folyton "zaklatnának".Sajnos apukámat pont ma érte baleset,megműtötték, kórházban van.A barátnőimnek elmondom, de ha pl.a suliban lettem volna, amikor megtudtam, hogy baleset érte, lehet, kicsit féltem volna, hogy kinevetnek.A fent említett lányokat nem a barátok nevették ki, csupán "kedves" iskolatársak, akiket csak látásból ismertek, de akkor is nagyon rosszul érintette őket.Mégegyszer köszönöm a válaszokat!!

2012. máj. 13. 22:33
 9/11 A kérdező kommentje:
4.válaszolónak még annyi, drukkolok, hogy mindeg rendben legyen a pároddal, és hogy épségben viszontlásd!!Ne izgulj, minden rendben lesz!!Na jó, ez hülyén hangzik, mert én is izulnék, az tuti.:)
2012. máj. 13. 22:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak játsszák a nagyfiút, meg az érzelmetlen kőkeményt, majd elmúlik nekik. De te mindig olyan legyél, amilyen te vagy, ne törődj másokkal.
2012. máj. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!