Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol kell megcsináltatni azt a...

Hol kell megcsináltatni azt a papírt, hogy az én szerveimet ne használják fel, ha baleset érne?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok,nem találtam semmi hivatalost
2012. jún. 18. 00:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%

zavar, hogy BÁRKI? Most hogy mondod elkezdett zavarni, hogy esetleg olyan kapja meg aki viszont megtiltja, hogy az ő szerveit használják.

figyelj, halott vagy a szived, veséd májad nem több mint egy darab hús. és valakinek kell. Hát vigye.

2012. jún. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

#10: Nem tetszik nekem ez a csereüzlet féle megközelítés akkor sem, ha én pl. odaadom a szerveim. Mellesleg semmi önzetlen nincs benne, ha csak akkor adnám oda valakinek, ha ő is odaadná nekem vagy másnak. Nem értem, hogy miért kellene kötelezni erre bárkit, vagy elvenni tőle, hogy kaphasson, mert ő nem ad.

Mindegy, ez sem az én dolgom. Te dolgod, ha nekem nem szimpatikus. Nekem mindegy.

2012. jún. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Bár ez az önzetlen-nem önzetlen dolog halál után azt hiszem tökmindegy... :D Igazából arra gondoltam, hogy vért, vagy szervet még életében.

Á, fáradt vagyok. Nem tetszik a csereüzlet, ez a lényeg.

2012. jún. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Ők biztos rosszra használnák a szerveitek, ne is adjatok nekik! Nem baj, ha meghal egy gyerek, de titeket egészben temessenek el az a lényeg!

2012. jún. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
6%

Utolsó, most nem azért de rákos kisgyerekeknek nem szokás szervet adni lol...



másrészről pedig pont aki mondjuk beteg és szerv kell neki tizenéves korában és kap is, megmentik az életét... kérdezem én itt a sok önzetlen embert, akkor tőle mit vártok el cserébe? Mert vért és szervet adni nem tud viszont ő kapott a kis önző, hát akkor adjon is cserébe... na de mit? Szerintem ti sem gondoltátok át ezt az egész ha nem ad ne is kapjon dolgot.


Most komolyan, ez nem csak a szervekkel van így, hanem pl. a pénzzel is. Ha mindenkinek mindenéből adnia kéne és mindenkinek mindene lenne ezáltal, akkor sehová sem fejlődne a világ. Ez van! Ilyen az élet!


Nem én tehetek arról, hogy valakinek leáll a veséje vagy a mája, mert pl. korábban alkoholista volt...

2012. jún. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%
Csontvelő átültetés, vérátömlesztés? Bármelyik részére szükség lehet, tudod nem véletlen vár mondjuk valaki donorra. Nekem csontvelőrákos ismerősöm halt meg egy héttel azelőtt, hogy donort kapott volna. 15 évesen nem ezt érdemelte.
2012. jún. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hahó! Halál után kivehető szervekről beszélünk, a csontvelő tudtommal nem az!
2012. jún. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Igen az szövet amit kilehet nyerni, ha genetikailag szinte megegyezik a betegével. De szerinted olyan ember, aki halála után se ad (nem is érzi) majd alá veti magát egy - gondolom - nem túl kellemes procedúrának, hogy életet mentsen. HAHÓ!


Amúgy rendben nem volt a legtökéletesebb a példám, de a lényegen nem változtat. Ha 6 ember megmenekülhet azzal, hogy kipakolnak halálom után, hát legyen! Kelle a fenének.

2012. jún. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Bezzeg az abortusztörvénynél mindenki azzal jön, hogy az egyiknek az élete fontosabb a másiknak az önrendelkezési jogánál... úgy látszik, csak a terhes nők önrendelkezési jogát írja felül egy félcentis magzat léthez való joga, a tisztelt hullákét ezek szerint semmi... áááh
2012. jún. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én egyet értek a kérdezővel. Bár magam véradó vagyok. A szervdonatio nekem is rettenetesen morbid.

A bátyám 10 éve vesebeteg. Évek óta jár dialízisre is, de ő maga nem kérte, hogy vegyék fel listára. Ő is azt mondja, hogy inkább jár hetente háromszor 8 órát vércserére, minthogy valaki másnak a veséjével éljen.


Ez a cseréljük ki a szerveinket egy halottéra és akkor majd szuperul éljünk tovább történet nagyon, nagyon sántít.

2012. jún. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!