Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol kell megcsináltatni azt a...

Hol kell megcsináltatni azt a papírt, hogy az én szerveimet ne használják fel, ha baleset érne?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok,nem találtam semmi hivatalost
2012. jún. 18. 00:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%

van egy központi adatbázis, de nem tudomhol.

(nagy önzőség tőled.Vért se adsz? Én úgy alakítanám a törvényt, hogy aki kiköti,hogy nem ad, az neiskaphasson hapl. 10évműlva kiderül, hogy kellneki egy új vese)

2012. jún. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

De nem te írod a törvényt,helyetted viszont kapunk sokkal jobb és ésszerűbbeket:) just irony..

Most látom elírtam *hivatalosat*.

Nem kritikát kérek,tudom,hogy "önzőség",de ez a téma annál bonyolultabb szerintem,mint hogy ráhúzzuk,hogy önző vagyok és kész.

És nem nem szoktam vért adni,AB- vagyok,de már a szimpla vérvételt sem szeretem,nem az hogy fél órát üljek csővel a kezemben,amin folyik :S

2012. jún. 18. 00:37
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

ha már halott vagy mindegy lenne neked...

érdeklődj a haematológiai központban, ott biztos tudnak segíteni. Engem pl. ott tartanak nyilván,mint önkéntes össejt és csontvelő donort. Külföldre kellett a csontevelő, nem is tudomkinek, de azt tudom, hogy valakinek az életét mentette meg. Nem tudom, hogy lehet valaki olyan önző, hogy nem akar segíteni másokon.

Akkor csak kérdezem, ha alá kéne írnod, hogy te nem adsz, de nem is kaphatsz a hátralévő életedben, se véret se szervet, akkor elgondolkodnál?

2012. jún. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2012. jún. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Na, mire kibogarásztam, megtalálta más.

Bár én itt találtam meg kb. ugyanazt:

[link]

2012. jún. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Igen,akkor valószínűleg nem merném aláírni,de stesszelnék egész életemben,hogy kivehetik a szerveimet.

Esetleg csak akkor lennék szervdonor,ha ismerem az illetőt és ér nekem ennyi ebbe a kategóriába a szüleim tartoznak pl.Így akár életem során is lennék,de bárki idegennek,akit nem ismerek még halva sem adnám szívesen.

Engem pl zavarna a tudat,hogy BÁRKI megkaphatja (persze,akinek kell,de áhh lehet az sokféle ember).

2012. jún. 18. 00:49
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
És ha meg kellene műteni akkor a vértranszfúziót is visszautasítod?
2012. jún. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem mit kell izélgetni a kérdezőt. Az ő élete, az ő teste, azt csinál vele, amit akar! Felőlem pl. azt csinálnak a testemmel halálom után, amit akarnak, de felettébb felhúznám magam azon, ha csereüzlet lenne a vérem (mellesleg én nem is adhatok, na akkor most mi van?), vagy kötelező lenne szervdonornak lennem. Nekem ne mondják meg, hogy mit csináljak a szerveimmel, majd azt én eldöntöm!
2012. jún. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Wááh,most úgy érzem ízekre szedtek.Akkor még egyszer és utoljára.

Nem nem utasítanám vissza sem a vért,sem a szerveket,sem a segítséget.Viszont ez nincs adok-kapok törvényhez kötve,így eldönthetem,hogy én viszont nem akarok adni.Tudom,ez önzőség.

Viszont másban kárpótlom az embereket és állatokat jóságommal,de nem az adott témában.


Köszönöm a hasznos válaszokat.


Komolyan nincs senki más a világon,akit zavar ez a tudat?

2012. jún. 18. 00:57
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
Igen 8, ebben igazad van, de én a másik oldalát kérdeztem a dolognak. Ha valaki megtiltja, hogy az ő szerveit felhasználják, ha nem ad vért, akkor az lenne az igazságod, hogy ne is kaphasson. tehát ha leállmindkét veséje,akkor sajnálom...
2012. jún. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!