Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » KÖTELEZŐ SZŰRŐVIZSGÁLATOK... ...

KÖTELEZŐ SZŰRŐVIZSGÁLATOK... Lehet erről kérdezni? Vagy csak HELYESELNI lehet ezen a fórumon is?

Figyelt kérdés

A kérdés költői volt, úgyhogy nem fejtem ki bővebben a véleményem róla.

Van viszont egy TELJESEN SEMLEGES, mégis releváns kérdés, amit (talán) feltehetek:

VAN MÉG VALAHOL AZ EU-ban olyan ország, ahol ilyen van?


Vagy csak TERVEZNEK ilyet...

(Tehát nem egyszerűen szűrővizsgálatok vannak, hanem

kötelezik az embert-buntetéssel fenyegetve!-hogy elmenjen egy olyan dologra, amit esetleg nem akar...)


Illetve a FEJLETT VILÁGBAN (vagy akár a fejlődő világban)

BÁRHOL?



júl. 15. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
0%

31


De ha vastagbélrákod lesz, akkor ne menj majd orvoshoz hogy gyógyítsanak meg, az is megalázó volna.

júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

32

Nem tudom, miért kell arra gondolni, hogy itt mindenkinek vastagbél-, prosztata-, emlő-, vagy méhnyakrákja lesz.

Én bízom benne, hogy nekem nem lesz. Nem volt a családban senkinek. Tehát, ha szűretnék, csak feleslegesen tenném ki magam a procedúrának. Az emberek döntő többsége szerencsére leéli az életét rák nélkül.

Vannak nagyobb kockázatú emberek, aláírom, persze, ők menjenek csak.

júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
0%

33


Ez rendben van.


De HA lesz, akkor majd ne terheld az egészségügyet.

júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

34

Miért? Több, mint 30 éve fizetek TB-t, és nem a vacak 8500 forintot. Eddig egy fillérjébe sem kerültem az államnak. Elvárhatom, hogy ha beteg leszek, ellássanak. (Bár, aki teheti, úgyis a magán ellátásban köt ki...)

júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
0%

35


Te magad írtad, hogy feleslegesen szűretnéd magad.


Ne szűresd magad. De ha vastagbélrákod lesz, akkor ne menj orvoshoz.

júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
0%

37 évesen lettem vastagbélrákos.

A szűrés semmi a műtéthez és a kemoterápiás kezeléshez képest!

Az a baj a magyar emberrel, hogy nem akar szűrővizsgálatra járni, helyette inkább az onkológiára jár.

A szűrővizsgálatokat már fiatal korban kötelezővé tenném, mert rengeteg 20-30 év közötti beteg is van.

A megelőzés hatékonyabb és mindenkinek jobb, mint a betegség.

júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
100%

36

"Te magad írtad, hogy feleslegesen szűretnéd magad."

Igen, éppen ezért nem járok semmilyen szűrésre.


37

Őszintén sajnálom a történteket, de valljuk, be nem az általános. Én arra gondolok, hogy nem leszek rákos, ezért érzem feleslegesnek. Illetve nem teljesen; eliserem, hogy hasznos lehet, viszont viszolygok az ilyen kellemetlen, megalázó vizsgálatoktól.

júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:

#38 én is azt gondoltam, nem általános 37 évesen.

Az onkológián mondták, hogy egyre gyakrabban előfordul.

júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem teszik helyre az eüt, addig csak ne kötelezzenek senkit. Először talán lássák el a már diagnosztizált embereket, meg azokat, akiknek panaszuk van. De jelenleg ez is döcögősen megy, az ember már nem tudja, hogy könyörögjön az ellátásért, vagy asztalt borogasson, de magától nem megy semmi úgy, ahogy kellene. Meg talán a gyerekeket előre kellene venni, de gyermekellátásban is borzalmasak az állapotok, van, ahol már várólistára is alig lehet felkerülni... Nem, itt szó nincs arról, hogy majd kiszűrik, és minden kiszűrt megkapja a neki járó kezelést. Ez csak egy újabb "papíron legyen meg, hogy foglalkozunk velük" téma, aztán a szűrés után mehet mindenki dolgára, mert ellátás ugyanúgy nem lesz.

Igen, én vállalom azt is, hogy nem fogok kezelést kérni, ha rákos leszek. Úgyis hiába kérnék. Majd ha rendbe teszik az ellátást, lesz értelme szűrésre járni.

júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
95%

40

Igazad van, ment a zöld.

"Majd ha rendbe teszik az ellátást, lesz értelme szűrésre járni."

Én viszont nem szeretnék akkor sem, és ehhez szerintem jogom van. (Nem mintha az eü. rendbe jönne az én életem alatt...)

júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!