Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező szűrővizsgálat...

Kötelező szűrővizsgálat (méhnyakrák) értelmezése (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
A jövőre kötelezővé váló méhnyakrák szűrés kinek lesz kötelező? Mert azt írják mindenhol, hogy egyszeri negatív eredmény után, de ez mit jelent, csak azoknak lesz kötelező akik rendelkeznek már 1 negatív lelettel és akiknek nincs ilyen azoknak továbbra is csak ajánlott lesz? Vagy hogy van ez?
tegnapelőtt 19:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
En szuz vagyok es nem fogom engedni a vizsgalatot.
tegnapelőtt 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Helyes! Nem kell engedned, és reméljük, semmi nem lesz ebből a nonszensz ötletből!
tegnapelőtt 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a rendelkezés be fog bukni elég hamar. Nem túl polgárbarát egy olyan országban, ahol hónapokat kell várni súlyos betegségeknél is.

Ez NEM LEHET RENDŐRÁLLAM. A nők testével ne rendelkezzen a rendőrminiszter. Tessék ellenállni a hülyeségnek.

Amúgy orvosi szempontból jó lenne a szűrővizsgálat, de kellene hozzá kockázatelemzés is. (Pl. életkor, szexuális aktivitás). Meg hát azért a nőknek ennyi önrendelkezése maradjon már, hogy kinek teszi szét a lábát.

tegnapelőtt 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
3-hoz kiegészítés: "...hónapokat kell várni vizsgálatokra súlyos betegségeknél is"
tegnapelőtt 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

"egyszeri negatív eredményű szűrővizsgálatot követően háromévenként méhnyakszűrés"


Ez azt jelenti, hogy amennyiben a rendelkezés életbelépésétől, vagy a 25 éves életkor elérésétől számított első vizsgálat negatív akkor 3 év múlva kötelező csak újra tesztelni.(ennél lehet gyakrabban is, de az nem kötelező)

Ha találnak valamilyen elváltozást, akkor ennél sűrűbb vizsgálatot is előírhat az orvos, de az nem kötelező. Persze, ha elváltozás van, akkor már elemi érdeked, hogy betartsd az orvos utasításait, de ezt ez a törvény nem szabályozza.

tegnapelőtt 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják bevezetni, mert túl nagy lesz az ellenállás.

Amúgy sincs hozzá senkinek semmi köze.

tegnapelőtt 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5. Ez oké, de mi van ha én még sosem voltam és nem is fogok menni?
tegnapelőtt 21:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#1 én is szűz vagyok,egyáltalán nem élek semmilyen nemi életet.

Biztos,hogy bennem nem fognak turkálni.Arról nem beszélve,hogy pl a mammográfiának is számos kockázata van.Tessék csak szépen ellentmondani!

tegnapelőtt 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megyek orvoshoz akkor is magan uton, jol atgondolva.

En megfogadtam ha bevezetik abban a pillanatban keresek munkahelyet kulfoldon

tegnapelőtt 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Nincs kötelezővé téve.
tegnap 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!