Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Korábban mentem HPV vizsgálatr...

Korábban mentem HPV vizsgálatra, mint kellene ?

Figyelt kérdés

Áprilisban voltam rákszűrésen, aminek az eredménye sajnos nem lett negatív.


Eredmény: ASC-US, HPV

Szöveges javaslat: Ismétlés 3-6 hónap múlva, HPV tipizálás ajánlott


Én nagyon megijedtem, tavaly egy közeli ismerősöm meghalt méhnyakrákban, persze hogy rohantam is vizsgálatra,így tegnap voltam HPV tipizáláson.


Ami érdekes, hogy délután pedig hívott a méhnyakrákszűrést elvégző orvos, hogy kóros elváltozást mutat a szűrés és mondta, hogy baj , hogy le lett véve a HPV szűrés mert csak három hónap múlva kellett volna mennem.

(Érdekes, hogy hetek óta megvolt már az eredmény, pont aznap hív, mikor voltam másnál ugyanazon a klinikán vizsgálaton)


Tényleg mutathat hamis eredményt hogy egy hónapra lett levéve?


Az HPV szűrést elvégző doki tudott róla, hogy egy hónapja voltam rákszűrésen, nem szólt semmit, hogy ez gond lehet.


Amikor bejelentkeztem időpontra a telefonba nekem nem jelezték ,hogy gond ha ilyen közel van a két vizsgálat.


Nagyon köszönöm ha valaki tud segíteni , tapasztalatot írni 🙏



jún. 4. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Nekem LSIL eredményem volt év elején, 3 hónap múlva kellett mennem ismét, akkor az újabb rákszűréssel együtt megcsinálták a HPV-szűrést is. Én úgy tudom, rákszűrést nem szabad ismételni 3 hónapon belül, mert akkor fals negatív eredmény születhet.
jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ezt sajnos nem tudtam.
jún. 4. 18:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!