Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A covid oltáson vagy a kötelez...

A covid oltáson vagy a kötelező szűrővizsgálatokon vagy jobban kiakadva?

Figyelt kérdés

júl. 2. 15:17
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
28%

Én azon vagyok kialadva hogy dolgozni kötelező. Mint az oltás.


Persze tudom nem kötelező (az oltás sem volt az soha), de valahogy mégis úgy érzem hogy az.


Hogy merik kötelezővé tünet, hogy dolgozni kelljen? Akár olyan defacto kötelezővé is...

aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

41

Dolgozni nem kötelező.El is tarhat valaki, örökölhettél, nyerhettél, stb.

Rossz hasonlat volt. Vagy csak ironizáltál, és nekem nem jött át.

aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%
41: Ahogy a 42 is írja, nagyon gyenge ironizálási próbálkozás. Csak a szabadság ellenségei komolytalankodnak az alapvető szabadságjogok nyirbálásán. Ami manapság sajnos a világ írástudóinak igen jelentős részét jelenti, testületileg pedig a többségüket.
aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Ha már azon filozofálunk, hogy mi kötelező és mi nem, akkor ez egyszerű: meghalni kötelező és ennyi. Semmi mást nem kötelező. Csak bizonyos dolgoknak meglesznek a következményei. Adót fizetni se kötelező, csak előbb-utóbb kiderül és akkor büntetés és/vagy börtön. Stb stb..
aug. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

44

Ne haragudj, de az adó is rossz hasonlat. Nem baj.

Azon viszont ledöbbentem, amikor a TV-ben az orvosi kamara elnöke (tehát nem Mari néni a szomszédból!) azt az ostoba hasonlatot engedte meg magának, hogy ugyanúgy lehet kötelezővé tenni a szűrést, mint ahogy az autópályán is kötelező jó irányba felhajtani. Nagyon gáz volt a részéről ez a durva csúsztatás...

aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

45: pontosan.


44: Ne haragudj, de megint butaság. Most az ironizálás után jön a relativizálás. Nem. A kötelezőség praktikusan, és nem abszolút értelemben értendő. Az állam, ha "következményeket" helyez kilátásba ha valaki nem jelenik meg nem-fertőző szűrővizsgálaton, az nem normális működés, alapvető szabadságjog korlátozása. Légy szíves vedd észre, hogy ilyen soha, semelyik országban nem volt. TE vagy az, aki az autópályán a forgalommal szemben halad, NEM azok, akik berzenkednek a szűrések ellen.

aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
Kicsit elrugaszkodva mégis egyet értve veletek nekem más a véleményem. Rengeteg betegség gyógyítható, ha időben van regisztrálva. Ezekkel a tipikusan szűrhető betegségekkel akkor fordulnak orvoshoz, amikor végstádiumban van, és a tünetek már elviselhetetlenek. Igaz, pont férfiaknál jellemző a "nem megyek orvoshoz majd kiheverem "dolog, de nőket jobban sújtja. Azt gondolom teljesen más egy ilyen ösztönző dolog mint a koronavírus diktatórikus diszkrimitanív intézkedések. Rengeteg embert lehetne megmenteni, ha időben megy szűrésre
aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
45-ös, a gond az, hogy ilyen egybites barmok beszélhetnek a médiában, és senkinek sem rebben a szeme sem
aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

#47

Persze, hogy sok embert lehetne megmenteni, csak adódik egy nagyon érdekes kérdés: ő is akarja-e ezt? Akar-e meggyógyulni? Akar-e foglalkozni az egészségével?

És akkor itt jön az be, hogy ha ezekre nem a válasz, akkor miért kötelezzük őt ezekre?

aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

47

Igen, igazad van. Ezzel nincs vitája szerintem senkinek.

A kérdés még mindig az, hogy kötelezhetnek-e rá. És szerintem - sokunk szerint - nem!

Én nem szeretnék részt venni ilyen kellemetlen, megalázó vizsgálatokban. Ennyi. Igen, tipikus férfi gondolkodás - vállalom. Sok nő sem szereti kitenni magát a kilátásba helyezett dolgoknak, nagyon helyes.

Majd ha fejlődik valamelyest az orvostudomány, és nem ilyen gyalázatos módon akarnak szűrni, akkor azt mondom, rendben.

aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!