Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért gyűlöl ennyire a testvérem?

Miért gyűlöl ennyire a testvérem?

Figyelt kérdés

Két nővérem van, én is lány vagyok. A legidősebb nővérem (ő 23) pedig úgy érzem, mindig gyűlölt. Amikor kicsik voltunk, azt mondta, eltört egy tükröt, akkor születtem én. De ez szerencse, mert ezek szerint csak hét évig fogok élni. Szúnyogot etetett velem, kiverte az egyik fogamat, egyszer belerángatott egy sárpocsolyába, hátha elsüllyedek és megfulladok. Amikor 11 éves voltam, kórházba kerültem, akkor is azt mondta utólag, igazán meghalhattam volna. Utána egy hétig feküdnöm kellett és kaptam egy csengőt (telefonom nem volt), hogy azzal jelezzek, ha szükségem van valamire. Ő meg szándékosan hangosan hallgatott zenét, nehogy valaki hallja, ha csengetek. Ellopta a naplómat (amibe egy csomó butaságot beleírtam akkoriban), fejből megtanulta, és azt szavalta hangosan, amikor csak meglátott. Ellopkodta a cuccaimat (üveggolyók, nyakláncok, minden apróság, ami egy kisgyereknek értékes) és eldugta, de egyébként sosem nyúlt hozzá. Tudtam, hol a búvóhely, de nem mertem visszavenni a cuccaimat. Egy pokol volt a gyerekkoromnak az a része, amiben ő is szerepel.

Én... úgy emlékszem, sosem bántottam, habár lehet, hogy én vagyok a fiatalabb, és tettem valamit kicsiként, ami rosszul esett neki, én pedig nem emlékszem rá. De amióta az eszemet tudom, mindig elkerültem, az elmúlt 6 évben egyszer sem beszélgettünk. Az összes kapcsolat annyi, hogy mindig, amikor elmegy mellettem, azt mondja, hogy "Csúnya/ronda vagy" meg "Kövér vagy" (48 kiló vagyok).

Nagyon rosszul esik, mert mindig azt szerettem volna, ha legalább a családom elfogad és támogat. Ha őt magát megkérdezem, miért utál, legfeljebb annyit mond, hogy hülye vagyok, azért.

Volt már valaki hasonló helyzetben?


19/l


2013. nov. 1. 18:28
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A dolog megoldódott, ő most már nem létezik. Vannak helyzetek, ahol nem lehet levegőnek nézni a másikat, de mi alapból olyan keveset voltunk akár egy légtérben is, hogy simán megoldható. Ha kiabál, akkor is levegőnek nézem.

2013. nov. 18. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!