Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért gyűlöl ennyire a testvérem?

Miért gyűlöl ennyire a testvérem?

Figyelt kérdés

Két nővérem van, én is lány vagyok. A legidősebb nővérem (ő 23) pedig úgy érzem, mindig gyűlölt. Amikor kicsik voltunk, azt mondta, eltört egy tükröt, akkor születtem én. De ez szerencse, mert ezek szerint csak hét évig fogok élni. Szúnyogot etetett velem, kiverte az egyik fogamat, egyszer belerángatott egy sárpocsolyába, hátha elsüllyedek és megfulladok. Amikor 11 éves voltam, kórházba kerültem, akkor is azt mondta utólag, igazán meghalhattam volna. Utána egy hétig feküdnöm kellett és kaptam egy csengőt (telefonom nem volt), hogy azzal jelezzek, ha szükségem van valamire. Ő meg szándékosan hangosan hallgatott zenét, nehogy valaki hallja, ha csengetek. Ellopta a naplómat (amibe egy csomó butaságot beleírtam akkoriban), fejből megtanulta, és azt szavalta hangosan, amikor csak meglátott. Ellopkodta a cuccaimat (üveggolyók, nyakláncok, minden apróság, ami egy kisgyereknek értékes) és eldugta, de egyébként sosem nyúlt hozzá. Tudtam, hol a búvóhely, de nem mertem visszavenni a cuccaimat. Egy pokol volt a gyerekkoromnak az a része, amiben ő is szerepel.

Én... úgy emlékszem, sosem bántottam, habár lehet, hogy én vagyok a fiatalabb, és tettem valamit kicsiként, ami rosszul esett neki, én pedig nem emlékszem rá. De amióta az eszemet tudom, mindig elkerültem, az elmúlt 6 évben egyszer sem beszélgettünk. Az összes kapcsolat annyi, hogy mindig, amikor elmegy mellettem, azt mondja, hogy "Csúnya/ronda vagy" meg "Kövér vagy" (48 kiló vagyok).

Nagyon rosszul esik, mert mindig azt szerettem volna, ha legalább a családom elfogad és támogat. Ha őt magát megkérdezem, miért utál, legfeljebb annyit mond, hogy hülye vagyok, azért.

Volt már valaki hasonló helyzetben?


19/l


2013. nov. 1. 18:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán féltékenység? Nem tudom, de lehet, hogy ő sem tudja megmondani, hogy miért. És a másik nővéreddel milyen a kapcsolatod? Nem próbáltál vele leülni és megbeszélni ezt normálisan? Mert ha megkérded, hogy miért utál és annyit mond, hogy "mert hülye vagy, azért", azt nem lenne szabad hagyni. Szüleid mit szólnak ehhez?

Nekem nincs testvérem, még nem voltam hasonló helyzetben, de talán egy családi kupaktanács jót tenne. Mindenesetre nagyon sajnállak! :(

17/L

2013. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Féltékeny :D
2013. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el hogy van ilyen ember!Ez nem normális..nekem egy hugom van sokszor mondok neki ilyesmiket de utána mindig bocsánatoz kérek és megszeretgetem:) ne foglalkozz vele az ő baja hogy ilyen hülye!:D

14/l

2013. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A nõvéred ugy néz ki, hogy nem kapta meg a szüleidtõl,amire vágyott, és ez talán a szeretethiányban mutatkozik meg. Nagy lány vagy már,védd meg magad,amit tesz vele, add vissza neki, mert talán azt látja, hogy gyámoltalan vagy.A szüleid hol vannak ilyenkor?
2013. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Mutass be a nővérednek, majd én lenyugtatom. 25f
2013. nov. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok:D

Biztos közre játszik hogy féltékeny lehet.Én mikor a testvérem megszületett utálatam hogy nem vagyok már a szüleim egyetlen kislánya és a mai napig alig foglalkoznak velem.Ráadásul a tesóm sokkal szebb is mint én.De valahogy akármennyire piszkál meg rámfog mindent amiből az következik hogy én szívom meg helyette nem tudok rá haragudni:D

Mert a testvérem és szeretem!:D

Amúgy a szüleiddel nem beszéltetek erről?

2013. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ez azért elég durva! A szüleid mit szólnak ehhez? Biztos féltékeny.
2013. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A féltékenységet azért nem értem, mert már akkor sem volt egyedüli gyerek, amikor én megszülettem. Ráadásul a másik nővérem (ő 21) a legszebb, a legokosabb, a legnépszerűbb, úgyhogy nem értem, miért rám lenne féltékeny. Vele egészen jól kijövünk egyébként, csak szerintem kicsit felszínes és nincsen közös témánk. Ha őt kérdezem, azt mondja, a testvérünk alapból bunkó, ne legyek ilyen érzékeny, nem kell vele foglalkozni. De szerintem akkor sem normális, hogy velem ennyire kivételezik - a negatív értelemben.


Anyukámmal élünk. Ő nagyon toleráns, szerinte mindenkit olyannak kell elfogadni, amilyen, hibáival együtt. Minden ilyen "esemény" után elbeszélget a nővéremmel, hogy ne viselkedjen így. Akkor egy darabig csend van, de hajnalonta mindig csapkodja az ajtókat (ő kel korábban, korán kezd a munkahelyén), hogy felébresszen, meg van egy csomó ilyen apró szemétkedése.

2013. nov. 1. 18:58
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 1. 18:58
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is beszélgetnék vele, sőt szerintem ahogy magamat ismerem, jól meg is tépném. Főleg azokért, amiket írtál, hogy régen mit csinált. Már ne haragudj, de ez egy b..arom állat, nem testvér. Nekem is van egy húgom , de soha az életben egy ujjal nem nyúltunk így egymáshoz, és soha nem is akartunk, pedig ő pl évekig szebb volt nálam, mert én nem törődtem magammal nagyon (kb 10-14 éves korom között), ő meg alapból szép volt, se egy pattanás, se semmi, és mégse voltam vele bunkó, féltékeny voltam persze, hogy ő olyan amilyen, de sosem utáltam érte, és egy szóval se mondtam neki, a mai napig nem tudja. Most már én is szebb vagyok, kb egy szinten vagyunk, és egymás támaszai mindenféle bajban. Én mondom a helyedben ugyanúgy utálkoznék, mint látható, ezen szép szó nem segít, anyukád pedig nem valami erélyes, de legalább ő melletted áll.
2013. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!