Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik velem úgy a...

Miért viselkedik velem úgy a testvérem mint egy rossz narkóssal?

Figyelt kérdés

felnőttek vagyunk már, külön élünk ő családban én egyedül.

Én dohányzom régóta ő sosem dohányzott.

tegnap meglátogattam -mert egyébként ezt a dolgot leszámítva jó a viszonyunk- és mikor mondtam neki, hogy legközelebb jöjjenek el ők hozzám és főzök valami jó kaját, (elkezdtem sorolni, hogy miket) erre flegmán már-már kiabálva elkezdett velem "pattogni", hogy jé végre enni is fogok valamit és nem azon lenni, hogy a szervezetem mindennap azzal küzdjön, hogy ne haljak meg és, hogy ő nem fog engem eltartani 10 év múlva ha egy lecsúszott drogos leszek.

Nem értettem és nem értem mi baja meg egyáltalán, hogy jut ilyen eszébe?!

egyáltalán nem élek egészségtelenül, leszámítva a dohányzást, eszek iszok rendesen mindent (alkoholt nem mert undorodom tőle) mozgok is. Sosem vagyok beteg vele ellentétben ő minden nyavalyát azonnal elkap. Megkérdeztem mi baja, és hogy normális-e? erre az volt a válasza, hogy egy idegroncs vagyok(mármint én) nem tudtam ezt hova tenni hazamentem. Nem vagyunk már gyerekek mind 2-en 30 és 40 közöttiek vagyunk még ahhoz sincs köze, hogy dohányzom mivel saját keresetemből veszem, eltartom magam 20 éves korom óta előtte is a szüleink neveltek minket mikor suliba jártunk... nekem is ugyanúgy saját lakásom van mint neki.

(még a füst sem zavarja ha hozzám jön mert csak a teraszon dohányzom.)

szerintetek erre mit lehet reagálni?



2013. okt. 26. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Valami más baja lehet. Próbáld meg kipuhatolni, hogy mi lehet az. Lehet, hogy valaki a hátad mögött összevissza pletykált neki rólad valamit?


Vagy egyszerűen az ő idegeivel van valami baj, vagy valamiféle magánéleti problémája van.


Ő lánytestvéred, vagy fiútestvéred? Nem derül ki az írásodból. Vagy én vagyok figyelmetlen?

2013. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
A testvéred gazdagabb mint te?
2013. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a tesódnak a dohányzásoddal van baja, inkább csak arra vetíti ki a problémáját. Miután mindketten kellőképpen lehiggadtatok, szerintem beszéljétek meg. Kérdezd meg tőle, hogy miből gondolja, hogy napi mittomén' 10 szál cigitől drogossá válasz? Mi a problémája, miért lett hirtelen ilyen ellenséges és hogy szeretnéd vele tisztázni a helyzetet.
2013. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nővérem 4 évvel idősebb mint én, nagyobb lakásuk van, pénzük is több mivel ő is és a férje is jól keresnek, nem stresszes a munkahelyük. Én sem panaszkodhatom mert el tudom magam tartani normális körülmények között. Nem pletykálnak a hátam mögött arról tudnék mert ő sem dőlne be ilyen dolgoknak. A Férjével is rendben van minden a gyerekek sem rosszak. Nincs tiltva nekik a dohányzás, ettől függetlenül egyik gyerek sem dohányzik, úgyhogy még "rossz példa" sem vagyok...

nővérem 39 éves én 35

a nővérem gyerekei 14 évesek (ikrek).

nem vagyunk irigyek egymásra, én 5 éve élek egyedül mert a párom gyereket akart nagyon, de megmondtam neki kerek perec, hogy nekem nem lesz gyerekem mert nem szeretnék és kész. Akkor a párom azt mondta, hogy akkor majd keres olyan nőt aki szül neki gyereket én meg nem tartottam vissza. Párkapcsolatra sem vágyom boldog vagyok egyedül, úgyhogy nem értem mi a fene baja van neki. (mind 2-en vékony alkatúak vagyunk még hasonlítunk is egymásra úgyhogy a külsőmre sem irigy vagy bármi.) Bocsánat, hogy megint regényt írtam :)

2013. okt. 26. 19:23
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ott lesz a probléma, hogy te fogtad a társadalmi elvárásokat és egy jó nagyot rúgtál beléjük. :) Tehát, kijelentetted, hogy nem fogsz gyereket szülni, mert nem akarsz gyereket, ami természetes, hogy szíved joga, viszont ugye a társadalom valahol megköveteli hogy igen is egy nő menjen férjhez és szüljön legalább két gyereket. Neked volt ehhez bátorságod, a nővérednek viszont nem és talán neki ez fáj. Én azt gondolom, hogy igen is irigy, nem az alkatodra vagy a pénzedre, hanem arra, hogy te szabad vagy. Ő nem...
2013. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Írj csak "regényt" nyugodtan, hiszen a részletekben rejlik általában a lényeg. :)


Amúgy csak azt tudom mondani, hogy: passz.


A leírtakból nem lehet semmi ésszerűre következtetni, hogy mifene baja lehet. Talán frontja volt, vagy valami mégsem kerek az életében, csak nem mondja?

2013. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%

5-ös!

Ne haragudj, de ez hülyeség!


Ha gyereked van, akkor nem vagy szabad?

Szerintem az a börtön, ha valaki egyedül van, ha valaki önző módon éli le az életét. Joga van ahhoz is, és ahhoz is, hogy gyermeke legyen.


Szerintem a nővére boldog a gyermekeivel, kiteljesedett és értelmes, szabad életet él, hiszen szabad akaratából választotta, hogy családot alapít. És ez a normális.


Más lehet itt a gond.

2013. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

köszi a vála2szokat mindenkinek küldtem a hasznost.

nem irigy a "szabadságomra" nagyon szereti a gyerekeit, nem tudott teherbe esni csak lombikkal sikerült nekik anno azért is lettek ikrek.

Nálunk minden nő rettentő nehezen esett teherbe valószínűleg én is így lennék, ha akarnék gyereket. A tesóm gyerekeit nagyon szeretem, de sajátot nem szeretnék. Nem vagyok gyerekellenes csak egyszerűen mindig tudtam, hogy nem vagyok anya típus és nem is akartam soha gyereket, ezt a szüleim is elfogadták és a nővérem is tudja kicsi korunk óta. Nem ezzel lehet a gond, majd felhívom és megkérdezem őt, hogy miért mondta ezt.

2013. okt. 26. 20:09
 9/20 A kérdező kommentje:

megkérdeztem és azt mondta h hü..lye vagyok és, hogy állandóan bagózok evés helyett ezért vagyok ilyen vékony és, hogy nem normális az életmódom mert nem eszek semmit stb... csak a cigi.

most is pattogott és azt mondta ilyenért fel se hívjam

2013. okt. 26. 21:02
 10/20 anonim válasza:
1 megoldás van, ha igazak azok amit leírtál gondolok itt arra hogy ő mindent elkap akkor mond meg neki, hogy hogy van az hogy ő egészségesen él de mégis minden betegséget elkap, a te életedben meg az egyetlen rossz a cigi és mégse vagy soha beteg,Meg hogy magyarország fele dohányos és ettől senki sem rossz ember és dobd be neki, hogy sportolsz is (de a sportot csak akkor ha ő nem sportol)
2013. okt. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!