Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tegyem túl magam azon,...

Hogy tegyem túl magam azon, hogy a testvérem az alábbiak ellenére magasról tesz rám?

Figyelt kérdés
Ő az öcsém, hat évvel fiatalabb, most 26 éves. Az utóbbi időben sokat volt a padlón, amit véletlenül tudtam meg, és ami tőlem telt, igyekeztem megtenni (érzelmi és anyagi támogatás). Az utóbbiért cserébe annyit kértem, hogy néha adjon magáról életjelet, legalább egy-egy videó linkjét küldje el az unokahúgainak, mintha érdekelnék őt, de semmi. Soha nem ír, nem hív, szó szerint sz@rik a fejemre. Egy héten belül megszületik az unokaöccse, de még annyit se ír, hogy "na te nyanya, mi van veled, egyben vagy még?", míg jóformán idegenek mindig érdeklődnek. Nagyon rosszul esik, és már nincs kedvem kezdeményezni a sorozatos viszonzatlanság miatt. :(
2013. okt. 17. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
hívd fel telefonon
2013. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mindig csak én? Nagyon gáz, hogy még ennyire se méltat.
2013. okt. 17. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:
ugyanez az én bátyám...el van a saját világában, a saját családjával, én már régen elvagyok felejtve. persze próbálkoztam én is helyrehozni a viszonyunkat, de ha egyszer egyoldalú a dolog nem tudsz mit tenni. vagy észhez tér egyszer, vagy nem.:/
2013. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem is ilyen a kapcsolatom a bátyámmal, bár nekem eddig semmilyen segítséget nem kellett adnom neki, de nekem szükségem lett volna rá párszor, és nem történt semmi. Anyánkon keresztül üzen néha annyit hogy puszi, és ennyi a kapcsolatunk. Néha meglátogatom az unokahúgaimat, és ennyi. 15 év korkülönbség van közöttünk. Meglátszik.
2013. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kismamaként ilyen állapotban a legkevésbé sem szabadna ezen idegeskedned, most a gyereked az első! Hidd el, idővel majd megint megtalál, és akkor majd rákérdezhetsz, hogy hol volt amikor neked lett volna szükséged rá? Remélhetőleg csak rossz passzban van, vagy nem komolyodott meg, és idővel megváltozik.
2013. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pl. úgy, hogy befejezed a megmentését és a te is magasról teszel rá. Majd kegrekes, ha akar. Felnőtt ember, ha annyira sem képes, hogy elemi szinten törődjön veled, akkor annyi.


A másik: ha te adsz neki, akkor "cserébe" ne várj el semmit és ne is követelj semmit. Azért ad az ember, mert úgy érzi, nem azárt, hogy aztán bekasszírozza a maga szerint őt megillető bért érte.


Te nem az anyja vagy (éppen azért is ilyen, mert az anyja nem volt jó anya), hanem csak a testvére. Ezt sose feledd el!

2013. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!