Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan nyissam fel a testvérem...

Hogyan nyissam fel a testvérem szemét, hogyha az anyánk pici kora óta ellenem meg az apánk családja ellen nevelte?

Figyelt kérdés

2013. szept. 9. 07:54
 1/6 anonim válasza:
Hello. Nem vagyok lélekbuvár,kibékito semmi egyéb. Hát elég nehéz a helyzet. Nmetudom mi lehet sz ok,de ez maradjon meg onoknek. Annyit tudnék tanácsolni,probáljon meg beszelni a testvérével. Eloszor is mondja el neki hogy mennyire szeretik ot: maga,apukája stb. szoval mindenki. Probálja megbeszelni vele, hogy senki sem tokéletes.mindenki valamilyen szinten hibázik,es hogy nemcsak az egyik oldal igazát kell hangiztatni,hallgassa meg a násik felet is,hiszen emberek vagyunk,es hosszutávon nem vezet sehová sem a gyulolkodés. Mondja el neki,hogy ne itélkezzen,bárki bármit is kovetett el,meg kell hogy bocsájtsunk ( higyge el tudom mirol beszellek),mert semmi más nem számít,csak a SZERETET. Mondja el neki, hoyg neki ugyanigy megvannak a saját korlátai,rossz dontései,hibái,ne itélkezzen ha saját maga felett sem tud itélkezni. Bármilyen fájo is,ami volt,elmult,es nem lehet tudni hogy mennyi adatik még az életbol. Higgye el,testvére legbelul ezt tudja,csak magának se ismeri be. Nem számít más csak a szeretet,hisz mindenki arra vágyik. A buszkeséget gyozze le,menjen oda edesapjához,magához oleljek meg egymást,vagyha o nem is,aakor maga tegye meg az elso lépést,mert azt a legnehezebb megtenni. Mondja meg neki,hoyg buszkék rá es hogy szeretik,higgye el. es hogy majd idovel rájon o is hogy ellenségekedni nemjo dolog. csak ezt tudom tanácsolni....ne erezze hogy maguk ellene lennének. Probájon meg másként kozeliteni,minthogy állandoan emlékezteti rá,hogy ot maguk ellen nevelték.... gondolom édesanyjával már valahogy beszélt a dologrol.... hoggye el,o is szereti magát. Ennyit tudok csak tanácsolni. Egy szemléletmodot változtatni probállo válaszoló. :) :)
2013. szept. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
U.I. Még én vagyok. Hagyja az ellenségeskedést,ne akarja mindjárt meggyozni,idovel majd ugy is rájo a testvére is hogy felesleges gyulolkodni,csak szeretni kell.
2013. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos próbáltam, meghívtam ebédre magamhoz, elhívtam , hogy beszélgessünk. Mindig az anyjával jött , vagy lemondta a találkozót.
2013. szept. 9. 08:32
 4/6 anonim válasza:
Huha,ertem,hát....probálja meg egyszer ugy hogy csak ketten találkozzanak,vagy menjen el´hozzá,nagyon drukkolok,hogy jjol sikeruljon minden.
2013. szept. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csomorkány ***** válasza:
Anyádról lemondtál? Mert így, egy mondat alapján (ami persze édeskevés) ő tűnik a kulcsnak. Ha vele javul a kapcsolatod, a testvéreddel is fog. Mi lenne, ha vele beszélnél négyszemközt?
2013. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Találkozzatok sokat kettesben. Csak négyszemközt lehet igazi kapcsolatot és bizalmat építeni. Ne próbáld meggyőzni, de ha szóba kerül, mondd el a gondolataidat. Röviden, tömören, nem támadólag. Világíts meg neki olyan történéseket, amikre ő kevésbé emlékszik, nem tud róluk. Ne próbáld meggyőzni a dolgok ellenkezőjéről, hanem csak világítsd meg, hogy a dolgoknak több oldala van, hogy nem biztos, hogy lehet ítélkezni, megmondani, hogy mikor ki volt a hibás és miért.


Ha megnyílik egy ilyen kevésbé karcos nézőpont felé, akkor tud csak megnyílni olyan ember felé is, akiben alapvetően nem bízik.

2013. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!