Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért gyűlöl ennyire a testvérem?

Miért gyűlöl ennyire a testvérem?

Figyelt kérdés

Két nővérem van, én is lány vagyok. A legidősebb nővérem (ő 23) pedig úgy érzem, mindig gyűlölt. Amikor kicsik voltunk, azt mondta, eltört egy tükröt, akkor születtem én. De ez szerencse, mert ezek szerint csak hét évig fogok élni. Szúnyogot etetett velem, kiverte az egyik fogamat, egyszer belerángatott egy sárpocsolyába, hátha elsüllyedek és megfulladok. Amikor 11 éves voltam, kórházba kerültem, akkor is azt mondta utólag, igazán meghalhattam volna. Utána egy hétig feküdnöm kellett és kaptam egy csengőt (telefonom nem volt), hogy azzal jelezzek, ha szükségem van valamire. Ő meg szándékosan hangosan hallgatott zenét, nehogy valaki hallja, ha csengetek. Ellopta a naplómat (amibe egy csomó butaságot beleírtam akkoriban), fejből megtanulta, és azt szavalta hangosan, amikor csak meglátott. Ellopkodta a cuccaimat (üveggolyók, nyakláncok, minden apróság, ami egy kisgyereknek értékes) és eldugta, de egyébként sosem nyúlt hozzá. Tudtam, hol a búvóhely, de nem mertem visszavenni a cuccaimat. Egy pokol volt a gyerekkoromnak az a része, amiben ő is szerepel.

Én... úgy emlékszem, sosem bántottam, habár lehet, hogy én vagyok a fiatalabb, és tettem valamit kicsiként, ami rosszul esett neki, én pedig nem emlékszem rá. De amióta az eszemet tudom, mindig elkerültem, az elmúlt 6 évben egyszer sem beszélgettünk. Az összes kapcsolat annyi, hogy mindig, amikor elmegy mellettem, azt mondja, hogy "Csúnya/ronda vagy" meg "Kövér vagy" (48 kiló vagyok).

Nagyon rosszul esik, mert mindig azt szerettem volna, ha legalább a családom elfogad és támogat. Ha őt magát megkérdezem, miért utál, legfeljebb annyit mond, hogy hülye vagyok, azért.

Volt már valaki hasonló helyzetben?


19/l


2013. nov. 1. 18:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a baja, hogy te értelmesebb vagy nála, valószínűleg ezt már kiskorodban látta rajtad. Azzal vág vissza, hogy megpróbál megalázni. Ne hagyd, de ne is állj le vele vitatkozni. Ha beszól valamit csak mosolyogj és sétálj tovább, ettől kikészül.
2013. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Édesapátokkal mi van?


Mert tudod ezt a problémát még gyerekkorotokban kellett volna megoldani, de nem neked, hanem a szüleiteknek.


Te mondhatsz bármit, te vagy a kistestvér, akinek nincs tekintélye előtte.


Így maximum, mivel ő ennyire utál, ha le is ülnél vele, csak annyit érnél el, hogy jól összevitatkoztok. Aki azt javasolja ilyen helyzetben, hogy beszélgessetek, és az majd mindent megold, az szerintem nem találkozott még igazán kibírhatatlan, gonosz emberrel. Vannak emberek, akiknél a beszélgetés nem használ.


Lehet, a nővérednek az se használt volna, ha édesanyád felpofozza a dolgaiért gyerekkorában, pedig akkor kellett volna megtanítania arra anyukádnak, hogy a testvért nem bántjuk.


Így most már ez a helyzet, ez van. Kerüld el őt, és később is lakj tőle a lehető legmesszebb, mert akinek ilyen rokona van, annak nincs szüksége ellenségre.

2013. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Vele sosem volt jó a viszonyunk, sosem érdekelte semmi. Évekkel ezelőtt elváltak anyuval, azóta nem is láttuk, és szerintem rendben van így.


Talán gyerekkorában kellett volna megnevelni, de anyu sem tudott a dolgokról. "Ciki" volt árulkodni, de azért anyunak is feltűnt, hogy ő valahogy nehezebb eset. Rossz jegyeket hozott haza, az iskolában is verekedett, folyton elvesztette a kesztyűit, sapkáit. A barátaival meg a másik nővéremmel kedves.


Néha úgy érzem, belevágnám a kést a hátába, néha meg nagyon sajnálom a dolgot. Hülyeség ez a testvérféltékenység. Az ember akárhol találhat olyanokat, akik jobbak nála, miért kell egy testvér miatt egy életre megkeseredni? Alapból ijesztő nekem belegondolni, hogy vannak emberek, akik élvezetet lelnek mások terrorizálásában. Pláne ha rokon az illető...

2013. nov. 1. 22:21
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

12-es voltam.


1, Lehet, hogy van valami negatív élménye, amit tévesen hozzád köt. Pl.: Megszületett a kisebbik húgom, és aztán apa lelépett, és nem láttuk többet, pedig hogy szeretett minket.


(Ez persze az ő egyéni felfogása, nem biztos, hogy így volt, vagy hogy apátok valaha törődött vele, és annak meg, hogy ő elment, semmi köze ahhoz, hogy te megszülettél, de lehet az ő fejében ez valahogy összefügg...)


2, Édesanyád akkor ezek szerint nem nagyon fog tudni segíteni, pedig talán neki lenne (lett volna) tekintélye. Azért írom, hogy "lett volna", mert a testvéred most már 23 éves, most már nyilván nehezebb, ha nem lehetetlen rá bármiben hatni, mint mondjuk még tíz éves kora alatt. Én sajnos nem értek egyet azzal, hogy mindenkit úgy kell elfogadni, ahogy van.


Azzal értek egyet, hogy mindenkit tolerálni kell, de csak addig a határig, ameddig nem bánt meg, vagy készít ki másokat, márpedig veled a testvéred ezt csinálja. Tervezett módon (vagy ösztönösen), de lelki terrorban tart több, mint egy évtizede, és láthatóan nem érdekli, hol vagy hogyan árt neked.


Ezeknek fényében te szerintem a következőket tudod tenni:


1, Megkéred a testvéred, hogy pszichiáter vagy pszichológus (kéne egy közvetítő személy, aki nem a családhoz tartozik, és akire mondjuk azért, mert orvos, a testvéred is hallgat) segítségével beszéljétek át ezt a dolgot. Vigyázni kell, mert tele van az ország hozzá nem értőkkel, szerintem estig lehetne a rémtörténeteket sorolni, de tegyük fel, hogy hallod valakiről, hogy nagyon jó. Hozzá esetleg el lehetne menni.

Hogy a testvéred erre mennyire hajlandó? Eddigi viselkedése alapján azt mondanám, semennyire, de esetleg meg lehet próbálni.


2, Mielőbb elköltözöl, és lemondasz arról, hogy normális kapcsolatot alakíts ki vele. Tudatosítod magadban, hogy az életed úgy lesz nyugalmas, hogy ő nincs benne, mert sajnos nem tud megváltozni, mert láthatóan nincs is erre igénye. Vannak emberek, akikkel nem lehet mit kezdeni, ahol semmilyen szép szó nem használ, de a csúnya se, ha megvered, az se, semmi.


Egyébként én azt gondolom, ha te eltűnsz az életéből, nem tudja majd egyből a viselkedését feladni, és keresni fog más bűnbakot, akin a feszültségeit levezetheti. Ez lehet a (majdani, vagy jelenlegi) párja, a (leendő) saját gyereke, az édesanyád, minél gyengébbnek hiszi, annál jobb. És persze a lényeg, hogy folyton kéznél legyen, mint te. Ennek elkerülése érdekében talán megkísérelhetsz most őszintén beszélni édesanyáddal, legalább a friss dolgait elmondani neki, talán meg tudjátok győzni arról, hogy segítséget kérjen (pszichiátertől), de ha nem megy, akkor nem lesz más választásod, mint magad mögött hagyni a helyzetet.

2013. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Mintha szóról szóra az én családi helyzetemet írtad volna le. Csak én idősebb vagyok 3 évvel. Én úgy "oldottam" meg a dolgot, hogy levegőnek nézem és nem beszélek vele, nem is válaszolok. Egy darabig baromira idegesítette, majd hozzászokott. Inkább koncentrálok a másik testvéremre.
2013. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom nekem az egyik barátom volt ilyen helyzetben a nővére mindig piszkálta sosem hagyta békén ha náluk voltam akkor is alázta sajnáltam szegény haverom de egy idő után megunta és mikkor a nővére megakarta ütni akkor a haverom orrba vágta a nővérét és sokáig vérzett az orra és sírt is a haverom meg nevetett rajta azóta sem beszélnek egymással de most már nem alázza ne hagyd magad.
2013. nov. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
19 éve féltékeny? nem hiszem. a nővéred egyszerűen gonosz, élvezi hogy vannegy áldozata akit kinozhat. mások állatokat kínoznak, a testvéred téged. ettol erzi magát erősebbnek. szüleid miért hagyták hogy ezt tegye veled? olvass be neki, vágj vissza, szekáld permanensen, ha kell üsd meg. az ilyen ember a jo szóból nem tanul.
2013. nov. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17-es: Nagyrészt egyetértek veled, de szerintem nem lenne jó, ha visszaszekálná folyton.


Nagyon könnyű az ilyen negatív viselkedésmintákra rászokni, ahogy a nővére is jól rászokott erre a gonoszkodásra, beleégett a dolog teljesen.


Azért nehéz a hülyékkel, mert nem lehet a szintjükre ereszkedni ahhoz, hogy elbánjon velük az ember, mert az semmi jóra nem vezet... Ezért kell róluk egy az egyben elfeledkezni.

2013. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jön át, hogy totál pszichopata a nővéred.
2013. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
#15-ös vagyok. Odáig fajult nálunk a dolog, hogy megütött, minden ok nélkül. Közöltem vele, hogy számomra mostantól meghalt, nem létezik. Továbbra is javaslom, hogy nézz át rajta, ne hagyd, hogy tetlegességig fajuljon a dolog! :(
2013. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!