Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a gyereknek nincs joga...

Ha a gyereknek nincs joga beleszólni hogy legyen-e testvér, akkor ugye a szülőnek sincs joga ingyen bébiszitternek használni az idősebb testvért?

Figyelt kérdés

Most nem rólam van szó, mert már 22 éves vagyok és a testvérem csak 1 évvel fiatalabb. Csak belegondoltam most ebbe.

Pl mire ovodás lesz a kistesó a nagyobb gyerek meg még tini, anya apa megy vissza dolgozni milyent lehet, aztán egész héten rá van sózva a nagyobbra a gyerek. Ezt mégis hogy gondolják a szülők?

Szerintem alap dolog, hogy nem vállal be az ember még egy gyereket, ha nem bírja megoldani az egyik szülő az otthon maradást anyagi vagy má okok miatt. Már nagyszülőrenis pofátlanságnak tartom folyamat rásózni az unokát, mert már nem ott tartunk mint 50 éve hogy együtt él 2-3 generáció, hanem jobb esetben mindenki a saját háztartásban él.


Most eltekintve attól, hogy ezzel a nagyobb gyerek szabadságát veszed el, főleg nyáron…. Ha a kisebbel valami lesz, akkor a nagyobb lesz elővéve és hibáztatva, szóval a felelősség nagysága is nagyon nem fair ingyen munkáért, mert ez ingyen munka. Az hogy eltart a szülő lehetőségeihez mérten az a kötelessége. Pont. A gyerektől maximum házimunkát lehet elvárni cserébe, nem egy másik életért való felelősségvállalást.



Ettől nem lesz jobb a testvéri kapcsolat sem. Nagyapám pl amíg élt nem bocsájtotta mrg se a szüleinek, se a húgának hogy “elvették a tinikorát”, nem is lett neki egynél több gyereke. Van olyan ismerős, aki mesélte hogy a nagyanyját a nővére elvitte az anyjuk munkahelyére és ott hagyta, mert nem bírt vele.


Velem biztos nem csinálták volna ezt meg. Én szépen ott hagytam volna a kistesót az ovodába, úgyis anyámmal veszekedett volna nem velem, nyaranként meg szépen reggel elmentem volna mielőtt felkel mindenki, aztán nézhettek volna. Aztán milyen jogon büntettek volna engem? Mert nem vagyok hajlandó elvégezni a szüleim dolgát? A gyerek dolgait a két szülőnek kell megoldania, minden más csak mellébeszélés é szerintem nagy szemétség a nagyobb gyerekkel kicseszni, mert a szülők nem bírtak előre gondolkozni.



júl. 26. 15:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
88%
Én ingyen szitter voltam a 6 evvel fiatalabb öcsémre és a 11 evvel fiatalabb húgomra is. Nyáron kötelező felvigyázás volt, es ha szóltam, hogy elegem van, akkor én voltam a szívtelen, hogy én nem is szeretek akkor a tesóimmal lenni, miféle gyerek az ilyen, legyek boldog, hogy jatszhatunk egész nap. Én meg halalra untam magam, meg viseltem a hisztiket, hajhúzást, harapást. Nem is valami közeli a kapcsolatunk, elegem lett az egészből. Nekem végül lett 2 gyerekem, de kicsi korkülönbséggel, és soha nem fogom rábízni egyiket a masikra.
júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező!


Ingynen?

Mert úgy egyébként a nyagyobbik gyerek magát tarja el? Vagy főz magára? Mos magára? Megveszi az élelmet stb?

júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:

A szülőnek az a kötelessége jogilag a törvény szerint, hogy gondoskodjon a gyerekéről 18 éves koráig, ha betöltötte a 18-at és még mindig ott tart onnantól lehet a fejéhez vágni a gyereknek ilyeneket addig nem.

Elvárni hogy harmadik szülő legyen egy gyerek, azért hogy kiskorúként eltartják meg szimpla patkányság.

júl. 27. 20:15
 44/66 anonim ***** válasza:
69%
Köteles gondoskodni a ruházkodásról, élelemről, megfelelő körülményekről (asztal, ágy, tisztálkodás), de ennyi. Nem köteles márkás cipőt, drága telefont, számítógépet, tv-t stb.
júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
27%
De.
júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
45%

#45 Mégis mi alapján?

Ha nem keres eleget, akkor még fel is kell jelenteni, mert nincs 100 000 forintos cipő, vagy I Phone?

júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:
Ahol ingyen bébiszitternek van nézve a nagyobb gyerek, ott általában nincsen se márkás cucc, se drága telefon a gyereknek, és nem feltétlen az anyagi okok miatt....
júl. 27. 20:34
 48/66 anonim ***** válasza:
50%

#46

De gondolom a napi sör, feles, cigi háromszögre van pénz.

Szerinted a gyereknek hálásnak kéne lennie, hogy eleget teszel a legalapvetőbb kötelességednek? És akkor még fogja be a pofáját, mert te ki akarod használni? Mellesleg egy qurva szó nem volt márkás cuccokról, ezeket is te fantáziáltad bele. A mai digitális világban meg nehogy akkora kegy legyen már egy qurva gép. Hány éves vagy, 80?

júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
40%

#48 Mi fáj, te drága?

Szegénykém...

Pusztán arra próbáltam rávilágítani, hogy a mai fiatalok k@rvára tudják a jogaikat mindenhol, aztán csá.

júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 A kérdező kommentje:
Némelyik szülő meg még mindig nem tudja, hogy mi merre hány méter, meg mi várható el jogosan a gyerektől felelősség terén. Mert elmosni egy tányért vagy levágni a füvet még mindig nem akkora felelősség, mint egy másik életért felelni. Nagy okos 49-es!
júl. 27. 21:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!