Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a gyereknek nincs joga...

Ha a gyereknek nincs joga beleszólni hogy legyen-e testvér, akkor ugye a szülőnek sincs joga ingyen bébiszitternek használni az idősebb testvért?

Figyelt kérdés

Most nem rólam van szó, mert már 22 éves vagyok és a testvérem csak 1 évvel fiatalabb. Csak belegondoltam most ebbe.

Pl mire ovodás lesz a kistesó a nagyobb gyerek meg még tini, anya apa megy vissza dolgozni milyent lehet, aztán egész héten rá van sózva a nagyobbra a gyerek. Ezt mégis hogy gondolják a szülők?

Szerintem alap dolog, hogy nem vállal be az ember még egy gyereket, ha nem bírja megoldani az egyik szülő az otthon maradást anyagi vagy má okok miatt. Már nagyszülőrenis pofátlanságnak tartom folyamat rásózni az unokát, mert már nem ott tartunk mint 50 éve hogy együtt él 2-3 generáció, hanem jobb esetben mindenki a saját háztartásban él.


Most eltekintve attól, hogy ezzel a nagyobb gyerek szabadságát veszed el, főleg nyáron…. Ha a kisebbel valami lesz, akkor a nagyobb lesz elővéve és hibáztatva, szóval a felelősség nagysága is nagyon nem fair ingyen munkáért, mert ez ingyen munka. Az hogy eltart a szülő lehetőségeihez mérten az a kötelessége. Pont. A gyerektől maximum házimunkát lehet elvárni cserébe, nem egy másik életért való felelősségvállalást.



Ettől nem lesz jobb a testvéri kapcsolat sem. Nagyapám pl amíg élt nem bocsájtotta mrg se a szüleinek, se a húgának hogy “elvették a tinikorát”, nem is lett neki egynél több gyereke. Van olyan ismerős, aki mesélte hogy a nagyanyját a nővére elvitte az anyjuk munkahelyére és ott hagyta, mert nem bírt vele.


Velem biztos nem csinálták volna ezt meg. Én szépen ott hagytam volna a kistesót az ovodába, úgyis anyámmal veszekedett volna nem velem, nyaranként meg szépen reggel elmentem volna mielőtt felkel mindenki, aztán nézhettek volna. Aztán milyen jogon büntettek volna engem? Mert nem vagyok hajlandó elvégezni a szüleim dolgát? A gyerek dolgait a két szülőnek kell megoldania, minden más csak mellébeszélés é szerintem nagy szemétség a nagyobb gyerekkel kicseszni, mert a szülők nem bírtak előre gondolkozni.



júl. 26. 15:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
81%

"mert a szülők nem bírtak előre gondolkozni."

Nem nem bírtak, eszük ágában sem volt.

júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
34%

"Velem biztos nem csinálták volna ezt meg. Én szépen ott hagytam volna a kistesót az ovodába, úgyis anyámmal veszekedett volna nem velem, nyaranként meg szépen reggel elmentem volna mielőtt felkel mindenki, aztán nézhettek volna."


Aztán anyad elvette volna q mobilodat, q szemitogepedet, és egész nyáron szobafogsag lett volna a vége.


Amúgy meg nyilván nem kell q nagyobb gyereket bébiszitternek használni-pont ahogy a nagyszuloket se- de egy csalad alapvetően arról szól, hogy a tagjai segítik egymást.

júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
31%

Valamiért érdekes módon mégis működött a rendszer, 5-6-7 gyerekkel is, munka mellett.

Mondjuk a mai generációtól nem is nagyon lehet elvárni, hogy bármiben segítsenek, mert rögtön lobogtatják a jogaikat, mert nekik csak az van az elvárásaik mellett.

júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is ez volt. Eredmény: soha nem akarok gyereket, elég volt.
júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:

Biztos nem vette volna el, főleg miután 16 éves koromban mentem diákmunkára és abból volt telefon és pc is.

Azonkívül meg milyen jogon vette volna el? Hogy nem végzem el az ő meg apám dolgát?



4-es!

Ja működött, azért van annyi család ahol állandó a feszkó egymás között, mert annyira szeretik egymást.

Plussz régen, mikor már azért járt a “jól irányzott atyai pofon” ha rosszul tüsszentett a gyerek, ott félelem volt. Tudnék mesélni milyen nevetséges dolgok miatt kaptak anno a szüleim…

júl. 26. 15:40
 6/66 anonim ***** válasza:
94%

14 év különbség van köztem és kistesóm között. most vagyok 18. amióta anyam visszament dolgozni abból álltak a reggeleim hogy kelhettem 5-kor minden nap (vagy 4-kor, ha a suli 7-kor kezdődött). amikor beteg volt én maradtam otthon vele, anyám egyszer sem volt erre képes. a 4 év alatt egyszer voltam beteg, azalatt is én kelhettem reggel 5-kor hogy a gyereket busszal elvigyem. érzelmileg manipulálnak hogy mindig sír a tesóm utánam meg mittomén.

ősszel akarok elköltözni de már mpst azt magyarázzák hogy "hetente 1x haza kell jönnöd nem akarjuk hogy a kapcsolatotok megromoljon".

júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos tényleg elvette volna, akkor is, ha nem jogos. Akkor mit tudsz tenni?
júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
89%

Na ez is egy ok, hogy miért lesz max 1 gyerekem. Bár ezt inkább úgy értelmezem 1nél több gyerek túl sok időt igényel tőlem.

Az ismerettségi körömben gyakori a 2-3 gyerekes család, sokan még a csok előtt vállalták a 3at. Szinte mindegyik kiakadt azon, hogy nekem miért nem kell több gyerek.

A másik fő okom az élet színvonalam féltése. Én egymagam többet keresek, mint a legtöbb ismerősöm családonkénti összbevétele. 6 éves az autóm, most lecserélem egy újra, van egy szép új házam. Végre sinen van az életem, megvan már szinte mindenem amit meg akartam venni. A költségvetésembe nem fér bele 2 gyerek mert az akkor már lemondásokkal járna.

Nagyon rossz körülmények között nőttem fel, így az anyagi jó létem elsődleges szempont.

júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
68%

Nem a nagytesó dolga, de ezzel mit csinálsz?

Minden szülőre rászólsz?

Régen, mikor 5-6-7 gyerek volt, egyrészt nem járt anyu napi 16 órát dolgozni, másrészt egymás után jöttek a gyerekek, nem volt ekkora korkülönbség.

júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
81%

Nem működött.

Köztünk 6 év van a húgommal, én nyolcadikos voltam, ő elsős. Szülők korán reggel (nagyon korán) mentek dolgozni (nem gyárba, hanem irodába, csak derogált nekik abban a városban munkát vállalni, ahova akkor költöztünk, és visszajártak a régi munkahelyükre dolgozni, ami 30-40 kilométer volt a városunktól). A lényeg, az én dolgom volt minden egyes reggel a tesómat is összekészíteni, figyelni, hogy mit vesz fel (egyáltalán a ruháit előszedni), sapka legyen rajta, uzsonnát elrakta-e, stb...stb...

És hát ez folytatódott, gimis lettem, ő még csak alsós, kb. negyedikes koráig ez ment. Délután hazafelé a suliból összeszedni őt.

Nagyon idegesítő volt,a kapcsolatunkra nagyon rányomta a bélyegét. Utáltam őt, nagyon sokszor már reggel elérte készülődéskor a tűrésküszöbömet, volt, hogy megvertem, meg is téptem, bőgve ment suliba.

Azóta sem szeretjük egymást, de azt még ő is elismerte (így felnőtt fejjel), hogy a szüleink hibája az egész, én ugyanúgy áldozat voltam, mint ő.

Nekem egyetlen gyerekem lett, pont ezért.

júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!