Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy reagálnátok erre?

Hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok és nagyon ritkán tartunk bulit,de olyan régóta vártunk mar erre a babára,hogy úgy gondoltuk,hogy ezt megkell ünnepeljük. A párom nem magyar és náluk nagy divat a babaváró buli,de itthon is egyre elterjedtebb. Mivel rohanó világban élünk és a világ szinte összes részén élnek rokonok nagyon ritkán találkozunk,ezért úgy gondoltuk,hogy összehívjuk a családot és néhány barátot. Ez kb 40 fő lesz. Mindenki visszajelezte,hogy eljön,megoldja hiába kell egy napot utazzon,mert olyan ritkán jön össze a család. A tesóm aki 1 utcára lakik tőlünk már az elején húzta a száját,hogy mennyi ember lesz ott,miért kell ilyen bulit csinálni stb. Jövőhéten lesz a buli és most kitalálták mindenféle béna indokot felsorolva,hogy ők nem jönnek. Nagyon bánt,hogy ennyire önző és ennyire nem osztozik a boldogságunkban.
jún. 26. 12:49
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
66%

"Én úgy gondolom,hogyha a testvérednek gyereke születik attól igenis hasra kell esni"


Fuhh bszki...

jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
26%
Azért Németország nem a vilag másik része...
jún. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy gondolom,hogyha a testvérednek gyereke születik attól igenis hasra kell esni - aha, hogyne :D


Miért is kellene hasra esnem attól, hogy a tesóm meg a férje jól érezték magukat és gyereke lesz? Persze, örülök, gratulálok és ennyi.


Más: ha nem akarok 40 ember között parádézni, akkor nem fogok. Márpedig nem fogok, mert van sokkal értelmesebb dolgom is, mint bájologni egy rakat embernek, akik közül sokat vszeg nem ismerek.

jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
16%

Bájologni? Ember a csaladodról van szó.

Jó mundjuk a válaszokat olvasva most már tökéletesen értem, miért van ennyi frusztrált, bunkó ember. A többség így gondolkodik ezek szerint.

Mondjuk egy paraszt rokonom nekem is van, aki szerint a karácsony is csak bájolgás. Évek óta nem láttuk, csak sajnálom, hogy a gyereket sem hozza így, akit szívesen látnék. De mit lehet tenni. Arra felé tartunk, hogy mindenki önző lesz és nem bájolog. Már a szomszédok sem köszönnek úgy, mint régen.

jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%

34-es, nem tudom feltűnt, hogy "a család", amiről a kérdező ír a "világ szerte-pontján" van, ergo évente találkozhatnak 4x maximum.


Bocs, de én sem megyek olyan "családtaghoz" bulizni, akit félévente sem látok, csak mert ő vérszerint rokon, amúgy viszont semmi közünk egymáshoz.


Ja, igen, attól, mert "család", menni kell kötelezően?

Oké, menjen aki akar, nekem jobb dolgom is van, mint idegenekkel jópofizni, csak mert "család" - igaz, hogy 2020 óta nem láttam :D

jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk hálisten sokan már képesek vagyunk meghúzni a határokat - mint pl a kérdező tesója is - és nem ugrani mások elvárásának, vagy azon szorongani, úristen, ha nem megyek el, mi lesz?


Mi lenne? Semmi.


Én sem járok családi rendezvényekre, mert 99%-ban káosz az egész.

Mindenki egyszerre beszél 4 dologról, szóval semmit nem érteni egyikből sem, TUTI, hogy a második pálesz után valaki elkezd politizálni, amiből aztán balhé lesz, valaki mindig megsértődik valamin és sorolhatnám.


Nem, köszi, nekem ennyit nem ér meg a "családi buli".

jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Grizesteszta ***** válasza:
67%
#35: Ha nem.megy evente negydzer sem, akkor nem is fogod jobban megismerni. Nem kotelezo persze, de a kerdezo szeretne, de majd tudomasul veszi, hogy a testvere meg nem szeretne. Szerintem a kerdezo a normalis, de ez nezopont kerdese.
jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Lesz ott 40 másik ember, nem pörögnék ezen. Ha amúgy jó a kapcsolatunk, összeülnék vele máskor. Ha amúgy se jó a kapcsolat, nem erõltetném. Kinek jó, ha valaki csak megjátssza magát?
jún. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!