Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy reagálnátok erre?

Hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok és nagyon ritkán tartunk bulit,de olyan régóta vártunk mar erre a babára,hogy úgy gondoltuk,hogy ezt megkell ünnepeljük. A párom nem magyar és náluk nagy divat a babaváró buli,de itthon is egyre elterjedtebb. Mivel rohanó világban élünk és a világ szinte összes részén élnek rokonok nagyon ritkán találkozunk,ezért úgy gondoltuk,hogy összehívjuk a családot és néhány barátot. Ez kb 40 fő lesz. Mindenki visszajelezte,hogy eljön,megoldja hiába kell egy napot utazzon,mert olyan ritkán jön össze a család. A tesóm aki 1 utcára lakik tőlünk már az elején húzta a száját,hogy mennyi ember lesz ott,miért kell ilyen bulit csinálni stb. Jövőhéten lesz a buli és most kitalálták mindenféle béna indokot felsorolva,hogy ők nem jönnek. Nagyon bánt,hogy ennyire önző és ennyire nem osztozik a boldogságunkban.
jún. 26. 12:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
89%
Nem akar menni a buliba, ennyi. Ettől még örülhet a babának, lehet majd jó nagynéni.
jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell jönnie, ha nem akar, ennyi...
jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
68%
Épp itt az ideje felfognod, hogy te kevésbé vagy fontos a tesódnak, mint ő neked. Biztosan nem ez az első ilyen húzása, csak most ez érint meg a legjobban. Örülj azokkal, akik veled akarnak örülni, és koncentrálja a pozitívumokra, amik körülötted vannak. A tesódat meg kezeld ezentúl azon a helyiértéken, ahova ő helyezte magát, és ne azon, ahova te helyezni akartad.
jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
46%

Te jó ég mennyi proli válasz.

Nem azért dobnak el kaszát-kapát, mert a kérdező éppen terhes, hanem mert ez jó alkalom a családi kapcsolatok ápolására. A kérdezőnek meg szarul esik, hogy a saját tesója nem jön el, mert ő is fontos része az életének.

Csak lefordítottam, hogy működnek a normális érzelmi világú családok.

jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
80%
24-es: valahol igazat is adok, de 1: erre nem mindenkinek van igénye, 2: nem mindenkinek van normális családja... A magyar átlagnál már eleve a 2. pont sincs meg...
jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 babyboom567 ***** válasza:
84%

Normális érzelmi beállítottságú vagyok,örülnék a tesóm gyerekének,DE UTÁLOM a tömeget(akkor is ha család).A saját esküvőmön velünk együtt 15-en voltunk.Illetve szerintem ez a babaváró buli a tipikus esete a ne igyunk előre a medve bőrére.Itt még nincs gyerek,csak magzat.Nincs még új családtag, csak a lehetősége.Majd ha megszületik.Egy tejfakasztó,na az teljesen más.

Illetve van még egy része.Nem biztos,hogy alkalmasnak tart arra,hogy gyereked legyen,vagy a helyzetet,vagy az időt,vagy a fickódat.

Pl ha 17 éves vagy és egy 45 éves pasas csinált fel,nekem sem lenne őszinte a mosolyom, akármilyen rokonom lennél.

Vagy tudnám,hogy a pasasod különben egy súlyos családon belüli bántalmazó, csak te nem akarod észrevenni.

Vagy mindig kölcsönkértek pénzt,és elfelejtitek visszaadni.

stbstb a sor végtelen, amikor egy kívülálló nem örül és nem fog hasra esni a terhességed miatt.

Kolléganőm aki kb 70éves(2 munkahelye van) lányának most született meg a 13. gyereke(egy 2 szobás putriban laknak).Se a pasas se a nő nem dolgozik,segélyekből/családiból élnek, ingyenkonyháról esznek,szeretetszolgálatból öltöznek,adományfával fűtenek.A gyerekeket különben szeretik.De ha belegondolsz józan paraszti ésszel,anyukán/apukán kívűl SENKI sem örül az újabb családtagnak.(ilyen helyre 1 gyerek is sok)

jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 babyboom567 ***** válasza:
89%
Jah,és attól is normális érzelmi beállítottságú vagyok, hogy pl nekem lesülne a bőr a pofámról,hogy elhívjak valakit BÁRMI(egy temetés,vagy esküvő mondjuk belefér) miatt a világ másik végéről bulikázni.
jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Grizesteszta ***** válasza:
22%

#26-27: Miután a 26-osod nagy része feltételezés volt, ezt most elengedem, csak azzal foglalkozom, ami egzakt:'Normális érzelmi beállítottságú vagyok,örülnék a tesóm gyerekének,DE UTÁLOM a tömeget(akkor is ha család).' És simán lehet, hogy ez van a kérdező tesójánál is, de...


Mi a fontosabb ebben az esetben, a kérdező öröme vagy a tesó tömegiszonya? ( mert szerinted hányszor fog még szülni a kérdező, hány ilyen cécó várható? ) Miért nem lehet ezt megoldani úgy, hogy átsétálnak, cseppet vegyülnek, a tesó gratulál és ha nagyon utálja a szitut, szépen hazasétál vagy beül egy üres szobába olvasni-lazítani?


Az meg, hogy neked mitől sülne le a bőr...? Nem erőszak a disznótor, nyilván a külföldi rokonoknak belefér, sőt mi több, vélhetően örülnek is neki, hogy találkoznak. Mert ez a normális szerintem és úgy látom, a kérdező szerint is.


Nekem van olyan rokonom, aki az utolsó pár évben évente egyszer ( hol ilyen, hol olyan alkalomból) rendez bulit a saját településén, minket viszont 250 km-ről nem hív meg, de utána mindig mondja, hogy de kár, hogy nem voltunk ott, de hát a távolság.:( Erre mi mindig mondjuk, hogy nekünk a 250 km nem sok, mi szívesen, ha hívnak, de nem baj, majd legközelebb... És pontosan tudjuk, hogy nem fog legközelebb se hívni, mert olyan smucig, hogy arra szó nincs, de ha valóban hívna egyszer, mi mennénk... Sőt, így is megyünk évi 4-5 alkalommal, mert van ott rendszeresen program, ahova járunk, de ezt nekik nem szoktuk mondani, felesleges olyan szitut alakítani, hogy ki kelljen találnia valamit, miért nem tud meghívni egy kávéra. Szóval vannak az anyagiakat elsődleges szempontként kezelő rokonok és vannak a kapcsolatot elsődlegesként kezelő rokonok. A második csoport jár haza sokszáz km-ről is rokonlátogatóba, akkor is, ha úgy alapvetően utálja a nagy banzájokat.:)

jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
25%
Nem Magyarország élek, nálunk szokas a gender reveal party. A sógorom 15 éve elvált, 12 éve van barátnője, van 3 már nagykorú gyereke. A legidosebb fiú és a barátnője rendezett egy ilyen party-t. A sógorom nem ment el erre. Azért nem, mert ott volt az ex feleség is. Az ex feleség, aki 15 éve ex. Megfosztotta magát attól, hogy lássa a fia örömét és ugyanúgy megfosztotta a fiát attól, hogy az apjával együtt örülhessen.
jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy és kész. Fogadd el. Attól te még tudsz szülni. Vagy enélkül nem megy?
jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!