Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy reagálnátok erre?

Hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
Várandós vagyok és nagyon ritkán tartunk bulit,de olyan régóta vártunk mar erre a babára,hogy úgy gondoltuk,hogy ezt megkell ünnepeljük. A párom nem magyar és náluk nagy divat a babaváró buli,de itthon is egyre elterjedtebb. Mivel rohanó világban élünk és a világ szinte összes részén élnek rokonok nagyon ritkán találkozunk,ezért úgy gondoltuk,hogy összehívjuk a családot és néhány barátot. Ez kb 40 fő lesz. Mindenki visszajelezte,hogy eljön,megoldja hiába kell egy napot utazzon,mert olyan ritkán jön össze a család. A tesóm aki 1 utcára lakik tőlünk már az elején húzta a száját,hogy mennyi ember lesz ott,miért kell ilyen bulit csinálni stb. Jövőhéten lesz a buli és most kitalálták mindenféle béna indokot felsorolva,hogy ők nem jönnek. Nagyon bánt,hogy ennyire önző és ennyire nem osztozik a boldogságunkban.
jún. 26. 12:49
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy nem érezné jól magát 40 ember közt, akiknek többségét feltehetően nem is ismeri, érthető szerintem, ettől még örülhet a gyerekednek. Őszintén én is jobb szeretem a kisebb összejöveteleket (max. 15 fő), és nem érezném jól magam egy ekkora rendezvényen, csak én nyilván a kedvedért megerőltetném magam, ő meg inkább kimarad.
jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
71%
Lehet csak nem szereti, ha sok emberrel kell egy légtérben lenni és jópofizni. A többieknek meg ez nem probléma. Ha úgyis közel lakik, valószínűleg elég sokat fogtok találkozni ezen a rendezvényen kívül, főleg ha mondta is. De ha te ezen megsértődsz, hogy mindenki megy kivéve őt, azt is megértem. Akkor meg mondd meg neki, hogy máskor se akarod, hogy jöjjenek.
jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
88%
Ok, jó buli lesz nélküle us
jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
18%
Úgy vélem, hogy a családba egy gyermek érkezése igenis nagy dolog és nagy öröm kéne, hogy legyen a családtagok részéről is. Nővérem első gyerekénél konkrétan én szerveztem a babavárót, mint húg. Jelenleg második gyerekével várandós és el nem tudnám képzelni, hogy ne legyek ott vele és ne örüljek vele együtt ha buliz szervez, ha nem. Nem te vagy az önző, amiért arra vágysz, hogy veled örüljön a családod. 40 fő külső szemmel nekem is valóban soknak tűnik, de az, hogy "ez csak neked nagy dolog", elég szomorú hozzáállás...ha így is van, akkor is legalább örülni veled együtt megpróbálhatnának. Nehogy már te ne tudd megélni az örömödet, mert másnak nem fontos az, ami neked! Egy gyerek, egy új családtag pedig igenis fontos...
jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagy dolognak kéne lenni a családban,nyilván ismerősök,baráti körökben nem muszáj. De számomra a család az nagyon fontos. Soknak tűnik a 40 fő,de ez ugye két család. A férjemnek is vannak tesói,nekik gyerekek,szülők,nagyszülők és meg is van. Mind a ketten csak a legjobb barátunkat hívtuk meg.
jún. 26. 14:04
 16/38 Grizesteszta ***** válasza:
13%
Kerdezo, en maximalisan megertelek, bekem is rosszul esne. Nslunk most szuletett baba a csaladban, nslubk is "hasra esett" mibdenki es en ezt tartottam normalisnak. Nalunk ugyan nem volt buli, de ez mindegy is, mert munden csalad a maga midjsn unnepel, de hogy unnepeljen, az igen is fontos.Mondd el mald a batyadnak, akar buli utan is, hogy mit erzel ezzel kspcsolatban.
jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
19%
14-es vagyok. Igen, így azért a 40 fő teljesen más. Átérzem, mert az én páromnak is nagy a családja. Igenis "hasra lehet esni" attól, hogy a testvérem/lányom/unokatestvérem/nagynéném/legjobb barátom terhes, mert megváltozik az élete, új élet születik és egy fontos mérföldkő ez az életben. Egyszerűen nem értem hogy lehet azt mondani egy ilyenre, hogy nem fontos...ha meg így is gondolja, ne vágja már a másikhoz...jogos a családtagoktól örömöt várni ebben a szituációban. Ha ez nem nagy dolog az életben, akkor mi? A terhesség és a szülés is elég megterhelő, erre is lehet mondani, hogy "hát ő vállalta", de úgy, hogy én még nem szültem meg nem is voltam terhes azt mondom, hogy minden elismerésem annak, aki végigcsinálja...még egyszer kérdem: ha ez nem nagy dolog, akkor mi? Ha most ezekben a pillanatokban is inkább a kifogást keresi, meg hogy neki ez nem fontos, elgondolkodnék, hogy esetleg a bajban mennyire számíthatnék rá...
jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
53%

Amugy ha nem magyar a ferjed, akkor micsoda? Erdelyi?

Mert Magyarorszagon SOHA NEM VOLT DIVAT se a babavaro-, se a tejfakaszto-, se a mittomen milyen buli...! Ugyanugy az sem volt soha szokas, hogy az eskuvot a meghivottak fedezik, minden koltseget ok allnak, sot, meg azon felul is adomanyozniuk kell, hogy Ilonka es Odonke jol induljon az eletben! Aha...! Majd romanban es erdelyben, mert ott divat! ;-) Sosem ertettem, miert kell magyarban atvenni teljesen idegen szokasokat! :-/

Ha nem akar menni a testvered, nem megy. Ezt el kell fogadni. Es azt is, hogy nem koteles megindokolni, miert nem! ;-)

jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert az ember értékét ma az határozza meg, hogy mit flancol, mit mutat a külvilágnak. Akkor fogják szerinte szeretni. Belül rohad (amint látható, hiszen senki felé nem lehet elvárásunk), de legyen babaváaós, hasraesés.

Javaslom, hogy ennek a bulinak az árát a saját mentális egészségedbe fektesd, mielőtt a gyerek megszületik, mert komolyan károkat okozott majd.

jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

A tesód férfi?

Mert ők azért nem esnek hasra az ilyesmitől.

jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!