Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a megsértődés?

Jogos a megsértődés?

Figyelt kérdés

tesóm tegnap ballagott 8.osztályból. Meg voltunk hívva, el is mentünk.

A suliban volt egy rendezvény, majd haza s jöttünk, mert semmi "bulit" nem csináltak anyáék otthon neki.


Nekünk is van 2 gyerek, felújítunk, a hónapban sok kiadásunk volt. Így egy csokrot kapott részünkről.


Ma hívott anyám, hogy öcsém és nevelőapám mennyire kiakadtak, mert semmit nem vettünk, nem adtunk pénzt. Holott szegény gyerek tudjuk jól, hogy ájfonra gyűjt. Nem igaz, hogy nem tudtunk hozzájárulni ehhez, holott mind a ketten dolgozunk.


Most ez tényleg ekkora bűn?


jún. 21. 09:55
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

"Itt egyszerűen arról van szó, hogy a gyerek a jóval fiatalabb féltesó az anya új házasságából és a kérdező utálja és most így akart kicsit visszaadni a vélt és valós sérelmeiből."


Jó, hogy ennyire ismered a családunkat :D

Semmi sérelmem nincs, rendesen testvéremnek tartom :D

Anya "új házassága" potom 26 éve tart, nevelőapám nevelt fel. szóval semmi sérelem nincs a dologban :D

jún. 21. 11:26
 22/48 anonim ***** válasza:
81%
Hiába lettem lepontozva, szerintem egy 14 évesnek már meg kell érteni, hogy nem tud mindenki pénzt adni
jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

és igen, 21, amit írt...

én 31 vagyok, volt életem során pár ballagásom. Valahogy én sem kaptam senkitől semmit a virágokon kívül én sem. Anyáméktól sem.



Jaa és hogy még erre is reagáljak, anyámnak már a hét elején mondtam (írtam), hogy nem fogunk ajándékot/pénzt adni. Ez volt a válasz:


Tuti van valami virag a környéketeken, a Timi csokra tök jó volt,. Ne kolts sokat rá Roli tuti nem értékeli.

Mindegy, Rolinak eleg egy mezei csokor😉

jún. 21. 11:30
 24/48 anonim ***** válasza:
72%
20: Ezt én sem értem, mert az én családomban sem szokás pénzt adni rá. Hogy őszinte legyek, nekem ezért eddig eszembe sem jutott, hogy kellene. Szerencsére egyik testvérem sem sértődött meg egyik ilyen alkalommal sem. De ha a kérdezőé ilyen pénzezős család, akkor - gondolom - illik adni. Ha viszont ez eddig nem volt gond, hogy nem adott (l. 19. hsz.) és csak most találták ki, mert drága az iPhone vagy valamiért ez a tesó kivételezett, az gáz.
jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
53%
Én pont azért adtam volna, hogy megmutassam anyáméknak, hogy nem olyan vagyok, mint ők. Sőt, minden ballagó rokonnak adtam volna, 10-20 ezret nem nehéz összespórolni, ballagást nagyon előre lehet tudni. Gondolom te is megérted majd, ha a te gyerekednek sem adnak semmit majd a testvéreid!
jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
62%
Na kerekedik már a történet. Miért marad ki a fő kérdésből az az apró és teljesen jelentéktelen részlet, hogy előre meg volt beszélve, hogy nem adtok semmit és korábban sem adtál semmit a többi testvérednek? Nem érezted úgy hogy ezek lényeges információk? Vagy esetleg nem tetszettek a válaszok és gyorsan költeni kellett valamit hozzá?
jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

25!

Én nem várom el, hogy adjanak bármit is.

Fiam pl most ballagott oviból. Anyám és a hugom jött el, holott meg volt hívva az egész család. kapott egy házi csokrot és ennyi. örültünk.

jún. 21. 11:46
 28/48 A kérdező kommentje:

26!

Nem költve lett hozzá, csak nem gondoltam, hogy ez ennyire fontos infó

jún. 21. 11:46
 29/48 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj, de itt máshogy írtad le a sztorit.


"Viszont kisebbik öcsém már kapásból úgy hívott meg, hogy minimum 20 ezer ft....

Mostmár dolgozok, lenne is rá, de kapásból a tálalás már gáz..."


Akkor most lenne rá pénz, vagy sem? Öcséd hívott meg, vagy anyukád?


https://www.gyakorikerdesek.hu/unnepek__ballagas__12707896-m..

jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
67%
Akkor meg nem értem mi a felháborodásuk oka, ha előre tisztázva lett? És miért akadnak fent ezen ha Ők se adtak semmit neked annó virágok kívül? Annyi lejött hogy igazából nem vagy túl jó viszonyban sem a tesóddal, de mivel elhívtak elmentél és nem üres kézzel.
jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!