Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a megsértődés?

Szerintetek jogos a megsértődés?

Figyelt kérdés

A legelejéről kezdem a történetet. Apukám 3 eves koromban meghalt. 4voltam, mikor anya összejött nevelőapámmal, egyből hozzánk is költözött.

A gyerekkoromat, illetve kamaszkoromat a kettősség jellemezte. Vagy normális család voltunk, vagy nevelőapám bekattant, azt úgy meg lettem verve, akár ok nélkül is, mint annak a rendje. Lenyugodott, ment minden tovább, mintha mi sem törtent volna. Aztán egyre több lett az elvárás felém. A 4.5ös átlag kevés volt, otthon konkrétan én vittem a háztartást, mert anya a kistesóimmal foglalkozott inkább.

24évesen nyelvvizsgáztam, suliba jártam, dolgoztam, otthon is én vittem a lakás nagyrészét, és csak azt kaptam, hogy ez édes kevés, belőlem nem lesz semmi. 24évesen 1 szatyor ruhával léptem le otthonról egy veszekedés után. 1 honapnyi ismeretség után páromhoz költöztem. 1 evig nem igazán hallottam a családomrol. Kistesóim hiányoztak, hisz őket is nevelgettem. 1év utan bukkant fel anyám, facebookon irogatott csak. 2év után mentem "haza" először latogatoba. 3éve laktam külön, megszületett a fiunk. Azóta most javult a helyzet valamelyest. Havonta megyek kb a gyerekkel anyáékhoz. Ők 1x voltak nálunk, mikor az albérletből ide költöztünk (akkor még szimtén alberletbe, most a napokban vettük meg). Szerintem csak nevelőapám kíváncsiságábol. Anya egyedül nem jön (jöhet?) Hozzánk.

Márciusban összeházasodtunk párommal (akihez anno ugye költöztem, nagyon jo döntés volt.ugye ő a gyerekem apja is).

Igazából egyikünk sem akart esküvőt, de hogy meg tudjuk venni a házat, kellett a papír. Szolid esküvő volt. 2 tanu, plussz a párjaik. Meghívva, értesítve senki nem lett. 1az, ennyi volt a keret rá, másik ha most ezt meghivjuk, azt nem, sertődés lett volna.

Az esküvő után kitettük facebookra, meg ott at is írtam a nevem, kb mindenki gratulált. Ferjem nagymamája sértődött be, mert nem lett értesítve.

Aztán telt az idő, ma hivott anyukám. Nevelőapám csinált magának facebookot, most ott is szembesült a ténnyel. (Pedig lett említvw neki, csak akkor sztem nem fogta fel).

Most anyának örjöngött, hogy ő miért nem lett személyesen értesítve, miért nem lett meghívva....

Oké, rendeződött a viszonyunk, ahhoz képest ahogy eljöttem othonról, de na...

Rajta (és a mamán) kívül mindenki fel tudta dolgozni. Föleg így fél év után kiakadni meg engem kiakasztó.


Szerintetek jogosan akadt ki? Most komolyan én érzem magam szarul.

Ja és még annyi, anyának örjöng, és ismet én vagyok a főellenség mert kihagytam ebböl. Férjemet 1x látta, 1x beszéltek, mégis utálja kb. Most akkor mit eröltessem én is magam?

A fiamat viszont nagyon szereti, ez tény. De csak ha ott vagyunk. Mondom, 1x voltak nálunk, mert nem kiváncsi a férjemre...


2020. dec. 3. 13:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
7%
Rokonságot illett volna értesíteni.' kellett a papír" khmmm gratulálok
2020. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
6%
Jogosan, érezd is magad rosszul! Szégyelld magad
2020. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Thispain ***** válasza:
92%
Nem.
2020. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Ha vert, akkor szerintem semmi joga kiakadni. Meg ha nem is kerestek 1 évig az is elárul valamit róluk......
2020. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem az a család, aki nagyon kiérdemelte volna, hogy egy ilyen eseményen osztozzanak az örömötökben, szóval sztem engedd el.
2020. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Anyósom értesítve lett, de ő is csak azért, mert kellett ferjem anyakönyvi kivonata.

Ő sem lett volna meghivva sem, még véletlen sem, mert ő meg ugyan az mint nevelőapám, csak pepitába. Ő konkretan feejemet ide oda dobálta gyerekkoraban, mert ha új férfi került képbe, ferjem már nem is számitott. Lakott barátoknál, nagyszülőknél, keresztszülőknél, 16éves kora óta pedig egyedül. Anyós viszont volt akkora tapló, beállított az esküvőnkre, majd jelenetet rendezett...

2020. dec. 3. 14:02
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Ha rólam lenne szó, én már rég megszakítottam volna velük a kapcsolatot... Ne is foglalkozz az ilyen emberekkel
2020. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy jogos.
2020. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
30%
Anyád tudja hogy nevelőapád vert?
2020. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
87%
Nem jogos. Ne törd magad ezen!
2020. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!