Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a megsértődés?

Jogos a megsértődés?

Figyelt kérdés

tesóm tegnap ballagott 8.osztályból. Meg voltunk hívva, el is mentünk.

A suliban volt egy rendezvény, majd haza s jöttünk, mert semmi "bulit" nem csináltak anyáék otthon neki.


Nekünk is van 2 gyerek, felújítunk, a hónapban sok kiadásunk volt. Így egy csokrot kapott részünkről.


Ma hívott anyám, hogy öcsém és nevelőapám mennyire kiakadtak, mert semmit nem vettünk, nem adtunk pénzt. Holott szegény gyerek tudjuk jól, hogy ájfonra gyűjt. Nem igaz, hogy nem tudtunk hozzájárulni ehhez, holott mind a ketten dolgozunk.


Most ez tényleg ekkora bűn?


jún. 21. 09:55
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
76%
Illet volna vinni valami ajándékot, ha mást nem a tök fölösleges virág árát odaadhattad volna neki. Az viszont nem jogos, hogy anyád ezt szóvá teszi.
jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
63%

Őszintén szólva, illett volna pénzt adni.

Én nem tudtam volna megállni, hogy ne adjak.

Gondolom egy 20-30 ezer forint nem vágott volna földhöz?

Jól mondta öcséd, és nevelő apád is. Egyetértek velük.

jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
de, földhözvágott volna képzeld 30 ezer ft...
jún. 21. 10:12
 4/48 anonim ***** válasza:
70%
Nem jogos. Mindent jól csináltatok, az az ő szegenységi bizonyítványuk, hogy még ilyent szóvá is tesznek. Vicc.
jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen, a hirtelen kiadások földhöz tudnak vágni egy családot. Ezek a ballagások meg ilyenek, hogy teljesen váratlanul történnek. Egyszerűen lehetetlen előre számolni velük...
jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
67%
Öcsike jobb ha elkezd rájönni, hogy nem körülötte forog a világ, nem tud mindenki beszállni az ő telefonjába..
jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
56%

20 ezer forintot illett volna adni. Nehogy már ez gondot okozzon, pláne aki felújít. Jelentéktelen összeg.

Zsugori vagy kérdező. Férjed is,te is dolgoztok. Havi 700-800 ezer Ft bejovotok minimum van. És nem váratlan kiadás egy ballagás. Szóval innentől kezdve, nem értelek... 🙂

jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
80%

Jajj ki ne találjátok már, hogy a gyerek a rossz, mert számított rá, hogy ajándékot kap egy alkalomra, amire teljesen általános, hogy a gyerekek ajándékot kapnak.

Itt egyszerűen arról van szó, hogy a gyerek a jóval fiatalabb féltesó az anya új házasságából és a kérdező utálja és most így akart kicsit visszaadni a vélt és valós sérelmeiből.

jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem jogos szóvá tenni, főleg nincs összeghez kötve, de általánosságban 5-20e ft közt szoktak adni a közeli hozzátartozók. Lehet étterembe is vinni a családot, de bármilyen megoldás megfelel ésszerű keretek közt és pénztárcától függően. Luxusfónt meg szerintem akkor vegyen ha lesz rá keresete. De lehet hogy az is sokat segített volna ha előtte egyeztetsz a szüleiddel hogy mivel készüljetek a ballagásra.
jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kellett volna adni. Minimális összeget akár, de akkor is.
jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!