Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a megsértődés?

Jogos a megsértődés?

Figyelt kérdés

tesóm tegnap ballagott 8.osztályból. Meg voltunk hívva, el is mentünk.

A suliban volt egy rendezvény, majd haza s jöttünk, mert semmi "bulit" nem csináltak anyáék otthon neki.


Nekünk is van 2 gyerek, felújítunk, a hónapban sok kiadásunk volt. Így egy csokrot kapott részünkről.


Ma hívott anyám, hogy öcsém és nevelőapám mennyire kiakadtak, mert semmit nem vettünk, nem adtunk pénzt. Holott szegény gyerek tudjuk jól, hogy ájfonra gyűjt. Nem igaz, hogy nem tudtunk hozzájárulni ehhez, holott mind a ketten dolgozunk.


Most ez tényleg ekkora bűn?


jún. 21. 09:55
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
65%

"tesóm tegnap ballagott 8.osztályból. Meg voltunk hívva, el is mentünk"


El is mentetek? --- ez úgy hangzik, mintha örüljenek neki, legalább elmentetek. 😆 Keményen nyomod kérdező 😁

jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
55%

Hát azért igen, ez gáz.

Mi se voltunk eleresztve anyagilag mikor az öcsém ballagott. De oda adtuk a 30 ezer ft-ot neki.

Basszus hát a saját testvéred.

jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván a kérdező ismeri a családon belüli szokásokat, és a viszonyokat is, ezért ment ajándék nélkül. Mint ahogy a szülők se vették a fáradságot, hogy megvendégeljék a meghívottjaikat. Az nem érdekes? Úgyhogy nem értem, mire föl akadtak ki, hogy "csak egy csokrot" adtak a kérdezőék. Nem minden családban csinálnak csinnadrattát egy nyolcadikos ballagásból, ezek szerint itt is csak egyoldalúan várták volna el a jattot, miközben a vendéglátói oldalról meg mintha megfeledkeztek volna. Akkor mégis miből kellett volna arra következtetésre jutni, hogy az ajándékot meg elvárják, ha ők sem veszik komolyan az egészet?

Akadjanak csak ki nyugodtan, az neked egy filléredbe nem kerül :)

jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a lányom ballagott tavaly, nálunk a család közösen arany ékszert vett neki, mindenki annyit adott bele, amennyit gondolt, én meg kipótoltam.


Lehet érdemes lett volna előre egyeztetni a szülőkkel, hogy most nem tudsz/akarsz adni, úgy lehet nem sértődnek meg.

De elég közeli rokon vagy, hogy illett volna adni valamennyit, vagy elnézést kérsz, és el sem mentek.

jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi, azt nem olvastam, hogy nem volt vendégség utána, így mondjuk annyira nem elítélendő a "csak" csokor. (14)
jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
74%

Nem illik szóvá tenni.

Illik adni valamit. Szerintem a virággal nincs baj, megfelelő ajándék. Viszont mivel fiúról van szó, én tuti csokor helyett pénzt adtam volna.

jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
73%

Az igaz,hogy nem volt vendéglátás utána,de ez nem a gyerek rovására írható. Vagy 14 évesen ő süssön,főzzön,rendelgessen,és fizesse is? Ez a szülei dolga lett volna. Viszont az ajándékot a gyerek kapta volna.

A másik,hogy 2 gyerek mellett nincs váratlan kiadásra 30 ezer ft,kicsit aggasztó. Ez pl nem is váratlan.

jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
67%
Hát azért illett volna adni valamennyit, legalább 10-20 ezret. Nem váratlan esemény a ballagás, félretehettétek volna előre az összeget.
jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

tavaly a nagyobbik öcsém ballagott középiskolából, tavaly elött a húgom 8.-ból. tavaly elött ballagtak szintén férjem tesói középsuliból.

Ők sem kaptak akkor semmit, ők annak örültek, hogy ott vagyunk.

Mivel akkor gyes-en voltam, ott mégjobban nem fért bele.


November óta dolgozom, így a felújítást most tudtuk elkezdeni...


Tudtam, hogy 8.-osztályos, nem ért váratlanul. De anyám eddig azt hangoztatta, hogy nem lesz semmi tartva.

Meghívva is csak hét elején lettünk. így gyakorlatilag de, váratlanul ért.

jún. 21. 11:24
 20/48 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nagyon le leszek pontozva. De ballagásra minek adunk pénzt? 29 vagyok, de én nem kaptam a ballagásomra pénzt. Nem is vártam el, főleg, hogy nem is kitűnő jegyeim voltak. Szerintem csak a pénz miatt hívtak meg, hogy esetleg te is adj bele a telefonba.
jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!