Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm elvitte a kocsimat,...

Tesóm elvitte a kocsimat, nagyon feldühített, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem jó az autója, ezért este megkérdezte, hogy nem mehet-e el az enyémmel reggel munkába. Mondtam, hogy nem, tudja, hogy én is dolgozom ráadásul én 30kmre ő meg csak 8. Most reggel látom, hogy nincs itthon az autóm, majd felhívtam és mondta, hogy lekéste a buszt, ezért elvitte. Nagyon dühös vagyok most, főleg mivel már szabadságom sincs, így majd lesz pár nagyon kellemetlen, magyarázkodós beszélgetésem a főnökeimmel. Őszintén arra is gondoltam, hogy bejelentem a rendőrségen, sajnos máskor is vitte már el engedély nélkül, de akkor nem volt szükségem az autóra. Nagyon zavaró, hogy azt hiszi, hogy neki mindent lehet és ezzel engem elég kellemetlen helyzetbe hoz. Ha bejelenteném a rendőrségen, akkor foglalkoznának ezzel vagy csak legyintenének rá?
2021. dec. 10. 06:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
100%
Büntetlen előélettel egy ilyen akcióért senkit nem küldenek mindjárt a börtönbe, de kapna egy értékes leckét egy életre. Mindegy, felnőtt ember vagy, a te döntésed, és neked kell majd boldogulnod a döntésed következményeivel.
2021. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
90%
Azért a forgalmi engedélyt is inkább magadnál tartsd, ne a kocsiban.
2021. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
100%
Kulcs, forgalmi elzár, ennyi.
2021. dec. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nem tudsz kiállni magadért, és ez tény. Szeretet ide vagy oda, olyat tett, amit nem akartál! Márpedig ez erőszak, bűncselekmény. Ha te partner vagy abban, hogy ilyennek "áldozata" legyél, legyen.


De akkor nem értem mit vagy oda, miért hisztizel, hogy ezt tette, amikor minden következmény nélkül megbocsátasz neki, mert a testvéred. Teljesen felesleges hisztit csinálsz, és az a legfőbb gond, hogy te magad nem tudod mit akarsz. Rosszul esik valami, de nem teszel ellene, utána meg jaj szegény testvérem. Az ilyen ember nem testvér! Lelkiismeret furdalás nélkül letagadnám, és megtagadnám, mint rokont, akkor is, ha a család többi tagját ez bármennyire is bántja, és ezek mellett nem hagynám a rendőrséget sem. Te hagytad, de neked biztosan annyira jól megy, és akkora király, hogyha elbocsátanak ez végett valahonnan és majd nyomorult leszel, akkor is majd azt mondod-e, hogy jaj szegény testvérem.

2021. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
100%
66: te is retardált vagy. Aztán a tesója valamit csinál a kocsival és a tulajdonost veszik elő. Gondolkodjal már, agyatlan
2021. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
100%
Feljelenteném és ennyi.
2021. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
100%
66-os, az megvan, ha a tesó pl súlyos balesetet okoz a kérdező nevén lévő autóval a rendőrök egyből a kérdezőt veszik elő? Aztán bizonygathatja, hogy abban az időben ő nem is ült az autóban, stb.
2021. dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
100%
Hát 66os. Szerintem megkaptad a választ :)
2021. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: Az a baj, hogy a testvéred annyira könnyen átlépett rajtad, hogy nem is veszed észre. Tudta, hogy kell neked a kocsid? Igen? Érdekelte? Nem. Egy önző barom, aki hozzászokott, hogy egy-két kellemetlen percért cserébe bármit megtehet, mert bármit csinál, csak egy veszekedés lesz a vége és ennyi. Nincs különösebb következménye semminek, és ezért elszemtelenedett.

Én nem dugdosnám a kulcsot a jövőben. Helyette megmondanám neki, hogy ha legközelebb bármim nincs a helyén, a rendőrségre megyek aznap, nem dolgozni.

2021. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
92%
Igen, akik nem értik, hogy egyesek miért veszik ennyire komolyan, és fontolgatnák ebben a helyzetben a rendőrséget, azok nem fogják fel, hogy nem egy pulcsiról, vagy egy tusfürdőről van szó, hanem egy autóról, és a kérdező munkába való eljutásáról (tehát a megélhetéséről). Egy autó alapesetben sem olyan dolog, hogyha azt látod, hogy nincs a ház előtt, akkor csak megrántod a vállad, és minden ok, nemhogy akkor, amikor a tesó is tudja, hogy a kocsi tulajának is kell a saját autója, de leszarja, és mégis elviszi. Az meg a másik, hogy mi van, ha valami balesetet okoz? Feltételezem nem akarná az okozott kárt sem megtéríteni. Ilyennek nem hogy engedély nélkül nem nézném el, ha elviszi, de még ha nekem se kellene a kocsi, akkor se engedném használni.
2021. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!