Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm elvitte a kocsimat,...

Tesóm elvitte a kocsimat, nagyon feldühített, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem jó az autója, ezért este megkérdezte, hogy nem mehet-e el az enyémmel reggel munkába. Mondtam, hogy nem, tudja, hogy én is dolgozom ráadásul én 30kmre ő meg csak 8. Most reggel látom, hogy nincs itthon az autóm, majd felhívtam és mondta, hogy lekéste a buszt, ezért elvitte. Nagyon dühös vagyok most, főleg mivel már szabadságom sincs, így majd lesz pár nagyon kellemetlen, magyarázkodós beszélgetésem a főnökeimmel. Őszintén arra is gondoltam, hogy bejelentem a rendőrségen, sajnos máskor is vitte már el engedély nélkül, de akkor nem volt szükségem az autóra. Nagyon zavaró, hogy azt hiszi, hogy neki mindent lehet és ezzel engem elég kellemetlen helyzetbe hoz. Ha bejelenteném a rendőrségen, akkor foglalkoznának ezzel vagy csak legyintenének rá?
2021. dec. 10. 06:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
86%
Persze, megérdemelne a tesó egy rendőrségi feljelentést, de mennyivel egyszerűbb lett volna elzárni előle a kulcsokat.
2021. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy intézi..
2021. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy nem fog elmenni a rendőrségre, írta is. Jobban tart attól, hogy majd mit gondolnak róla a többiek. Hát akkor meg is érdemli, hogy a tesója tovább lopkodjon tőle.

A férjem húga egyszer elvitte a férjem óráját, amit a szülei házában tartott a gyerekkori szekrényében elzárva. Merthogy ő úgyse használja épp. Elég értékes antik óra, örökség. Sokadik alkalom volt, de ennek nagy az értéke is. A férjem beballagott a rendőrségre és feljelentést tett. Oltári családi balhé lett belőle természetesen, de a hugi azóta leállt. A balhé meg kit érdekel.

2021. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:
Nem teszek feljelentést, mégiscsak a testvérem. De mostantól olyan helyen tartom majd a kulcsot, ahol biztosan nem találja meg.
2021. dec. 10. 11:41
 45/79 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is ez a jó megoldás. Tedd el a kulcsokat.
2021. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonymousreview60 ***** válasza:
75%
"Nem teszek feljelentést, mégiscsak a testvérem." 1. Tehát maradsz csicska. 2. Így miből tanul a testvéred? "Lop" majd mástól. Ha a testvérünket a szüleink nem nevelték meg, akkor nekünk van rá jogunk. Ez ön- és közérdek. De te tudod.
2021. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
74%

Hát nagyon sajnálom kérdező, hogy ilyen minősíthetetlenül gyáva vagy. De nem vagy egyedi eset, nagyon sok ember az életben nem tud kiállni önmagáért, ezt jelképezi a viselkedésed! Mégiscsak testvérem. Azért, mert rokon semmi nem jogosítja fel arra, hogy kisajátítson bármit is.


Nagyon szánalmasnak tartom, hogy számodra a családod nyugalma fontosabb, mint a méltóságod, és emberi mivoltod. Nem is értem, minek kérted ki emberek véleményét, ha egyszer téged nem érdekel. Nem azt mondom, hogy ugorj a kútba attól, amit itt mondanak, de minek kellett ez az egész???

2021. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim válasza:
89%

Együtt eltek?

Szerintem fura, hogy pont most keste le a buszt, amikor tudta, hogy nem adod neki oda a kocsit.

Egyebkent is, ha tudta, hogy te is autoval jarsz, minek kérdezte meg? Meg is kerhetett volna, hogy vidd el egy ket napig, amig az övét meg nem javítják.

Add elő a martìrt, hogy nagy bajban vagy, behivott holnapra a főnököd az irodaba, igencsak kirugnak. Nezd meg mi lesz a reakcioja. Ilyen testvér mellett en nem laknek otthon.

A kulcsodat pedig tarts a taskasban, szobadban, barhol ahova o nem jar be.

2021. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
100%
Te lennél a szar? Ő nem az, amiért lopja az autód??? TEDD. EL. A. KULCSOT.
2021. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
100%

ebből csak az lesz h még roszabb lesz mert sokadjára elnézed neki, következmények nélkül

az szerinted járja? h az ő hülyesége és lustasága nem törödömsége miatt te szenvedsz? mit ad isten megint megtörténik és kirugnak miatta mit csinálsz? ő meg benyög egy bocsit, meg kapsz tőle egy sajnálom csokit esetleg....???? nem vagytok már gyerekek, nem elsőnek fordul elő vállalja szépen a következményeit és abbol majd tanulni fog abbol h beadod neki a derekadat és sokadjára is átbasz nem

kitudja mit fog legközelebb kölcsön venni, megtakarított pénzt kajádat amit magadnak vettél v osztottál be, drága ruhákat telefonod géped mert neki most nincs mert tudom is én eladta h cracket tudjon venni stb.. most kéne megállítani amíg nem késő...

2021. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!