Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm elvitte a kocsimat,...

Tesóm elvitte a kocsimat, nagyon feldühített, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem jó az autója, ezért este megkérdezte, hogy nem mehet-e el az enyémmel reggel munkába. Mondtam, hogy nem, tudja, hogy én is dolgozom ráadásul én 30kmre ő meg csak 8. Most reggel látom, hogy nincs itthon az autóm, majd felhívtam és mondta, hogy lekéste a buszt, ezért elvitte. Nagyon dühös vagyok most, főleg mivel már szabadságom sincs, így majd lesz pár nagyon kellemetlen, magyarázkodós beszélgetésem a főnökeimmel. Őszintén arra is gondoltam, hogy bejelentem a rendőrségen, sajnos máskor is vitte már el engedély nélkül, de akkor nem volt szükségem az autóra. Nagyon zavaró, hogy azt hiszi, hogy neki mindent lehet és ezzel engem elég kellemetlen helyzetbe hoz. Ha bejelenteném a rendőrségen, akkor foglalkoznának ezzel vagy csak legyintenének rá?
2021. dec. 10. 06:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 A kérdező kommentje:
Már hazajött. Mondtam neki, hogy többet be nem teszi a lábát a kocsimba még az anyós ülésre sem, persze neki állt feljebb, hogy szólt este, hogy kell neki, meg lekéste a buszt stb magyarázkodott. Én meg: de hát ember, nekem is kell a saját kocsim, és elég kellemetlen helyzetbe hoztál ezzel stb...aztán elviharzott a szobájába. Na mindegy, nem jut többet a kulcshoz az tuti.
2021. dec. 10. 16:30
 52/79 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván te is a kocsiban tartod a forgalmidat...
2021. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
100%
De kerdező, te arra gondolsz, hogy csak nem jelented fel a saját testveremet. Neki meg eszebe se jut, hogy csak nem lopom el a saját testvérem kocsiját. Hát ez a különbség...
2021. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 kovpet ***** válasza:
100%

Szerintem is addig kellene lépni, amíg nem durvul el a helyzet. Boritékolom, hogy ennek nincs itt vége...


Amúgy nem lopás:


Jármű önkényes elvétele


380. § (1) Aki idegen gépi meghajtású járművet mástól azért vesz el, hogy jogtalanul használja, vagy az így elvett, illetve a rábízott ilyen járművet használja jogtalanul, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2021. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg 57es a többi 55tel van baj, aki totál másképp gondolta a helyzetet, mint te. Aki a hülye, az te vagy, és provokáció miatt jelentve is vagy
2021. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%
Van ám bőr a képén, hogy még neki áll feljebb és még ő vonul el. Nem magyarázkodni kell az ilyen sggfeknek, hanem közölni, hogy többet utasként sem, és legközelebb a rendőrt küldöd utána.
2021. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
100%
Büdös paraszt tesód van.
2021. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
100%

Ami történt, az bűncselekmény, ezt láthatóan te is tudod. Minden bizonnyal azt is tudod, hogy a tesód nem fog leállni magától, mert belső kontrollja nincsen, a külső kontroll pedig szintén hiányzik, hiszen következmények nélkül hagyod a viselkedését már sokadik alkalommal. Mit vársz? Következő körben ha nem a kocsidat viszi el, majd a bankkártyádat.

A legnagyobb baj nem is az, ami most történt, ez csak egy tünet. Annak a tünete, hogy rettegsz kiállni magadért, és meghúzni a határaidat. Jobban félsz a konfliktustól, mint amennyire zavar, hogy lábtörlőnek használnak. Minden kifogást felhozol, hogy ne kelljen megtenni, amit meg kéne tenni - a rendőrségi feljelentést. Mit gondolsz, mi lesz a következménye később az életben, ha nem teszed magadat a legjobb barátoddá és szövetségeseddé, akit nem árulsz el soha?

2021. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 A kérdező kommentje:
Most komolyan börtönbe kellene küldenem a testvéremet? Tény, hogy nagyon felhúzott, de szerencsére nem lett belőle semmi komoly. A kocsim kulcsához nem fér többet hozzá és most már tudom, hogy semennyire sem bízhatok meg benne. Nem akarom, hogy börtönbe jusson, szerintem ez nem arról szól, hogy magamért nem állok ki, hanem, hogy szeretem őt annyira, hogy megbocsátok neki, hisz a testvérem, de persze el nem felejtem mit tett.
2021. dec. 10. 20:46
 60/79 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem is, azért börtönbe küldeni gáz, de mindenképpen egyértelműen jelezném neki, hogy amit tett, az akár ilyen következményekkel is járhatna. Én megmondanám neki (attól függetlenül, hogy a kulcshoz már nem fér hozzá, mert attól még más értéktárgyadnak is lába kelhet), hogy legközelebb feljelentést teszek. Mert a testvéri szeretetnek is van határa, és tényleg, tök jó, hogy a te munkahelyeden sem lett baj, de mi van, ha igen? Nem lehet arra építeni, hogy most nem volt gond, hátha legközelebb sem lesz, vagy a következő ilyen, vagy ehhez hasonló lépésével sem okoz nagy bajt.

Szóval én mondanám, hogy utolsó szál volt a mai, a következőnél nem várnék a csodára, feljelentem, és akkor nézhet. Ha mással ugyanezt megtenné, már le lenne tartóztatva.

2021. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!