Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm elvitte a kocsimat,...

Tesóm elvitte a kocsimat, nagyon feldühített, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem jó az autója, ezért este megkérdezte, hogy nem mehet-e el az enyémmel reggel munkába. Mondtam, hogy nem, tudja, hogy én is dolgozom ráadásul én 30kmre ő meg csak 8. Most reggel látom, hogy nincs itthon az autóm, majd felhívtam és mondta, hogy lekéste a buszt, ezért elvitte. Nagyon dühös vagyok most, főleg mivel már szabadságom sincs, így majd lesz pár nagyon kellemetlen, magyarázkodós beszélgetésem a főnökeimmel. Őszintén arra is gondoltam, hogy bejelentem a rendőrségen, sajnos máskor is vitte már el engedély nélkül, de akkor nem volt szükségem az autóra. Nagyon zavaró, hogy azt hiszi, hogy neki mindent lehet és ezzel engem elég kellemetlen helyzetbe hoz. Ha bejelenteném a rendőrségen, akkor foglalkoznának ezzel vagy csak legyintenének rá?
2021. dec. 10. 06:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
100%

20-as: Annyira nem. Aki folyamatosan késik mindenhonnan az tudja is hogy a másnapit is lefogja. Kellett a tesónak egy biztonsági háló abban az esetben ha lekési és lehet hogy inkább többet aludt minthogy felszáljon a megfelelő buszra.

Csak tényleg: az az ő felelőssége ha elkésik. Kérni kérhet de nem követelőzhet. ÉS az autó engedély nélküli elvitele az azért egy erős tiszteletlenséget sugall.

2021. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
94%

21-es: a kérdező akkor tudta meg, hogy "elment a busz", amikor indulni akart és nincs autó!

Azért kiváncsi lennék, ha téged felverne valaki hajlani 4-5kor, hogy vidd már be a munkahelyre, mert lekéste a buszt, mennyire lennél készséges! Itt okoskodni nem nehéz, de éppen az ilyenek, mint te azok, akiknek csak a szája jár, föleg, ha másokat (meg a világot) lehet szidni!

2021. dec. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
98%
Na kérdező? Hogy döntöttél? Feljelentetted?
2021. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
98%
24-es! Kettősmérce!!!
2021. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit megszívatnám a tesót, kíváncsi lennék a reakciójára. Mikor este találkoztok, kétségbeesett fejjel várd őt, hogy kirúgtak a munkahelyedről, mert elkéstél reggel. A reakciójából sok mindent le lehetne szűrni. A kulcsot meg innentől a táskádban, szobádban tartsd!
2021. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
92%
Írtad, hogy nem először fordult elő ilyen. Akkor mi a bántanak hagytad a kulcstartó táblán a kulcsot? Most az a megoldás, hogy mindig magadnál tartod a kulcsot. Következmény: megmondod neki, hogy egy életre elintézte magának, hogy többet nem kapja kölcsön a kocsit, plusz, ha mégis elöl felejted a kulcsot és ő elviszi, akkor legközelebb rendőrségi feljelentés lesz. Ezt meg is kellett volna tenned, mert gondolj bele, ha balesetet okoz, és nem tudod bizonyítani, hogy ő vezetett, mondjuk elhajt a helyszínről, akkor te kerülsz bajba.
2021. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
96%
Testvér, vagy sem, jelenteném a rendőrségen. Valószínűleg már többször kellett rápirítanod ezért, mégsem tanul belőle, és hát a lófsznak is van vége!
2021. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
76%

Az első ilyen alkalom után saját szobámban elzárva tartanám mindkét kulcsot és a forgalmi engedélyt is.

De ha nekem autóm lenne, akkor biztos nem laknék a szüleimmel, tehát a tesómmal együtt sem.

Mert ez meg a dolog másik oldala. Ha egyedül laknál, föl se merülne, hogy az autód "közkinccsé válik" a többiek számára.

2021. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi az egész

Tartsd magadnál a kulcsot, oszt kész

2021. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
6%
Reggel elvittem volna a munkahelyére, 10 perc.
2021. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!