Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek a húgommal?

Mit kezdjek a húgommal?

Figyelt kérdés
Ő 19 éves lassan 20. Szóval anyukánk meg halt én külföldön élek nyaralni jöttem haza. És csak az apja él akinek már új családja van. Nem jó a kapcsolatunk. Állandóan az van amit ő akar nem csinál kb semmit segít a takarításban és ennyi el járkál bulizni 2-3 naponta. Kérdeztem az ügyvédemet, hogy attól még mehetek e külföldre és mondta, hogy igen. Amúgy sem nagyon vagyok el vele nem jön ki a lányommal sem állandóan bántani akarja. Viszont így már nincs senkije én meg nem akarok vele élni. Nagyon nagyon nem vagyok el vele, nem akarok vele élni, és őszintén szólva a kapcsolatot sem szeretném tartani vele. Igen ennyire rossz a kapcsolatunk. Egyszerűen nem bírjuk egymást. Az lenne a kérdésem, hogy ha itt hagynám az nagy bunkóság lenne? Nem bírom már el viselni, el akarok menni haza. Párom is kint él. Ott volt a munkám is ott az életem. Én nem akarom őt életem végéig eltartani és egyáltalán nem akarok vele élni. Az a gond, hogy én most megyek ki pár napra, de nem akarok vissza jönni. Tényleg szemétség lenne ha itt hagynám? Anyukám is mikor élt ő is alig bírta el viselni, mert nagyképű, önző, idegesítő, mindig az van amit ő akar, ha azt mondom, hogy nem akkor konkrétan nekem jön és verekedni akar. De én ezt a mindennapos ideg bajt már nem bírom. Arra gondoltam, hogy ki megyek és nem is jövök vissza. Szerintetek?

2020. júl. 30. 09:21
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

#40: egyetértek!

Ez egy lehetséges pozitív dolog, ha a tanulást támogatja a kérdező (ha megengedheti magának anyagilag), és igen, elsősorban az apja a felelős!


Semmiesetre sem szabad átvállalni az eltartását, mert akkor soha az életben nem fog kilépni a dolgos életbe!

2020. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
70%

Szóval te hívtad, hogy menjen veled, ő nem akar külföldön élni. Akkor innentől kezdve szerintem nem kérdés a kérdés. Szépen elmondod neki, hogy te külföldre költözöl. De azért segítségképpen munkát próbáljatok keresni neki.


Amúgy nekem a borderline jutott eszembe, egyszer chateltem egy borderline-os sráccal és ő mesélt dolgokat és mondta, hogy tudja magáról, hogy nehéz eset, de már van munkája külföldön. Ő sem tudta mit akar, idősebb volt mint a hugod, de elhatározta hogy változtat mert neki se volt így jó, talán pszihológus is segített neki.


A szülei biztos nagyon büszkék voltak rá, azért ilyen betegséggel nagy szó ha eljut odáig hogy ő maga akar változtatni.

2020. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom.. Kamasz kora óta ilyen, elviselhetetlen. Nagyképű, önző, minden úgy legyen ahogy ő akarja, hozzá szólni nem lehet kb. Múltkor kérdeztem tőle, hogy mi lenne ha fizetném neki a levelező tanulást azóta se semmi válasz le se szarja. Szerintem inkább simán ilyen, mert magával nagyon jól el van. Kiabál velem meg én vagyok a hülye ha pl meg kérdezem, hogy mit akar enni. Hagyjam békén nem tudja. 0-24 telefon. Akkor jön ki a szobából ha éppen bele akar kötni valamibe vagy eszik.
2020. júl. 30. 11:14
 44/47 anonim ***** válasza:
67%
Elmész, kit érdekel az önző liba? Majd mehet az apjához pénzért, egyáltalán nem a te felelősséged.
2020. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
89%

Hát akkor hagyd ott rászáradni a telefonjára...


Majd észbekap, és elmegy dolgozni.

Ha korlátozás nélkül eltartod, soha az életben nem lesz belőle ember!

2020. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező, a húgod nagykorú, saját magáért van felelőssége.

Jelenleg nincsen olyan helyzetben, hogy ő diktáljon neked akármit.

Ha te adsz neki valamit (pl segítesz neki a lakhatásban, tanulásban), akkor az egyetlen dolog, amit tehet, hogy köszönetet mond neked.


Itt szerintem ne nagyon legyen lelkiismeretfurdalásod, ha nem hajlandó veled együttműködni és az egyetlen, amivel törődik, hogy bulikázzon.


Ha jól értem, akkor azt szeretnéd, hogy külföldön a közeledben legyen. Én a te helyedben megmondanám neki, hogy neked nem opció az, hogy itthon maradj. Ha ő kijön külföldre akkor (így és így) segíted őt, mindig szívesen látod. Ha ezt nem akarja, akkor menjen Isten áldásával, csinálja, amit ő akar.

2020. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem szenvedhetsz te a testvéred miatt. Ha a gyereked lenne, az más. Az életed a tiéd, ne szúrd el. Szerintem fizesd ki az albérletet, rezsit, hagyj némi kaját, és menj. Esetleg a családsegítőkkel vedd fel a kapcsolatot. Ismerek ilyet, a testvér telefonon külföldről a családsegítőkkel együttműködve próbál segíteni. Nem sokra mennek különben.
2020. júl. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!