Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek a húgommal?

Mit kezdjek a húgommal?

Figyelt kérdés
Ő 19 éves lassan 20. Szóval anyukánk meg halt én külföldön élek nyaralni jöttem haza. És csak az apja él akinek már új családja van. Nem jó a kapcsolatunk. Állandóan az van amit ő akar nem csinál kb semmit segít a takarításban és ennyi el járkál bulizni 2-3 naponta. Kérdeztem az ügyvédemet, hogy attól még mehetek e külföldre és mondta, hogy igen. Amúgy sem nagyon vagyok el vele nem jön ki a lányommal sem állandóan bántani akarja. Viszont így már nincs senkije én meg nem akarok vele élni. Nagyon nagyon nem vagyok el vele, nem akarok vele élni, és őszintén szólva a kapcsolatot sem szeretném tartani vele. Igen ennyire rossz a kapcsolatunk. Egyszerűen nem bírjuk egymást. Az lenne a kérdésem, hogy ha itt hagynám az nagy bunkóság lenne? Nem bírom már el viselni, el akarok menni haza. Párom is kint él. Ott volt a munkám is ott az életem. Én nem akarom őt életem végéig eltartani és egyáltalán nem akarok vele élni. Az a gond, hogy én most megyek ki pár napra, de nem akarok vissza jönni. Tényleg szemétség lenne ha itt hagynám? Anyukám is mikor élt ő is alig bírta el viselni, mert nagyképű, önző, idegesítő, mindig az van amit ő akar, ha azt mondom, hogy nem akkor konkrétan nekem jön és verekedni akar. De én ezt a mindennapos ideg bajt már nem bírom. Arra gondoltam, hogy ki megyek és nem is jövök vissza. Szerintetek?

2020. júl. 30. 09:21
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy miért nem a családoddal beszéled ezt meg. A barátoddal pl?


Ehhez szavazás kell? Részvétem amúgy, de ilyen helyzetbe az embernek dunszt nem jut eszébe szerintem hogy a gyakorin szavazást indítson a hozzátartozója elhagyásában úgy, hogy az édesanyja meghalt.


Azért részedről is furcsa ez.


Ezt a dolgot nem a gyakori embereire kéne bíznod, telefonos segítség kérés címen, hanem a kompetens emberekre tartozik: testvéred, nagybátyád, barátod , lányod, és te. Mert csak őket soroltad fel. Így a fer, nem egy szavazás alapján bejelenteni, hogy, hanem leülni velük és megbeszélni velük ezt a dolgot, pláne most ebben a helyzetben.

2020. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
76%

Értettem én elsőre is hova akarsz kilyukadni, de azért emberek több tiszteletet már, ha ki is talált valamit az nem a mi dolgunk, és kétlem, hogy ilyen hosszan ecsetelve leírná ha nem történt volna meg, ha ez így is van akkor az nem a mi sarunk.

19 évesen én úgy gondolom menjen el dolgozni, számos lehetőség közül válogathat. Vagy ha az nem jön be majd apu pénzeli, mert a gyerektartást még kell fizetni ebben a korban nem? Vagy, mert szimplán az apja az ő vére támogathatná annyival, hogy szűkösen, de el éljen.

18 éves vagyok, és meg nem merném tenni azt amit a nálam 1 évvel idősebb hugod művel, bár itt szerintem azért a szülő is hibás, mert én normálisan lettem nevelve, és ritka látogatója vagyok buliknak, illetve nem hódoltam be a ciginek sem. Lehet én vagyok naiv, de szerintem ez tényleg nevelés kérdése.


Szerintem menj és éld az életed, ő pedig amikor majd nehezebb idők járnak ráfog jönni, hogy eddig nem túl jó úton járt.

És személyes véleményem, de fog ő még kopogtatni az ajtódon.

2020. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Nem tanul nem dolgozik semmit nem csinál csak mondogatja azt akarja, hogy én intézzek neki mindent, megint suliba akar menni, de kb évente váltogatja, hogy mit akar tanulni mert, hogy az a szak még sem tetszik neki mást akar. És mindezt én intézzem neki. Fél testvérek vagyunk más az apánk. Az ő apja külföldi nem magyar neki már új családja van és egy 7-8 éves lanya is. Nem hiszem, hogy foglalkozna vele. Maximum küld neki havonta kb 70 ezer forintot amiből fizetné a lakhatást és élne is belőle.
2020. júl. 30. 10:06
 34/47 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy a húgom miért lett ilyen, de szerintem ő lett az aki el lett kényeztetve.
2020. júl. 30. 10:08
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból írtam, csak jeleztem hogy írj többet mert így nehéz tanácsot adni.


Nem biztos hogy ez az oka annak hogy így viselkedik. Az apa jelenlétének hiánya is vezethetett idáig, de az is elképzelhető, hogy örökölt apuka részéről egy kis borderline szindrómát, akkor viszont nem direkt ilyen.


Érted?


Csak amiket írtál, érzékelhető hogy dühkezelési problémája van.


Én értem hogy eleged van belőle, de a kérdés, hogyha te elmész külföldre, megszakítasz minden kapcsolatot vele, magyarán semmi kontakt, nekem ez jön le, vannak e a családban rajtad kívül mellette?


De az is lehet hogy az apukája miatt lett ilyen, és ha te szó nélkül lelépsz ugyanezt át fogja megint élni, csak most egy olyan helyzetben, ami halmozottan iszonyat nehéz, pláne neki, ha nincs senkije, hiába hogy 20 éves lesz.


Az apját értesíteni kéne mindenképpen! Hagy döntse el az apja, hogy mit akar. Ne csak hasra ütve döntsétek el, hogy biztos lesz*rná.

2020. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Beszéltem már az apjával, de semmi konkrétat nem mondott. Nincs neki más. A húgom meg nem akar ki menni külföldre. Említettem már neki, de minden legyen úgy ahogy ő akarja és nem kér akármit is ha nem ki jelenti a dolgokat, hogy már pedig az úgy lesz ahogy ő akarja. ( konkrétan már az én életemről is döntéseket akar hozni, pl hogy én itthon maradok ha tetszik nekem ha nem meg ilyenek..)
2020. júl. 30. 10:40
 37/47 anonim ***** válasza:
98%
Közlöd vele, hogy Juli, hétfőn indulok haza. Majd jövőre találkozunk.
2020. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

28: szerintem az apjának sokkal nagyobb felelőssége van a lány eltartásában, segítésében, mint neked.

Ha az apjának nincs felelősségérzete, te mit lelkizel....????

2020. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
98%

Őszintén szólva én nem értem mi itt a gond. A tesód nagykorú, alapvetően saját magáért felelős, ha segíteni akarsz neki, akkor kapjon egy havi apanázst vagy segítsd hozzá a sulihoz, de neked miért kell ehhez otthon maradnod és lekötni magad? És még ez a támogatás sem kellene, hogy kötelező legyen, nem vagy a gyámja, ráadásul van egy édesapja, aki attól még, hogy nem kíváncsi rá, több felelőséggel tartozik iránta, mint te.

De értem, nem fog ezen változtatni, oke, de neked se kell itthon maradnod, menj vissza, és segítsd távolról, ahogy tudod.

2020. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
89%

34: és miért foglalkozol azzal, hogy ő mit akar....????


Nem vagy krőzus, és a szolgája sem vagy!

2020. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!