Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a húgommal?

Mit kezdjek a húgommal?

Figyelt kérdés
A húgom állandóan visszabeszél és beszólogat, holott még csak 11 éves. Most is például megkértem, hogy segítsen a mosogatásban, csak annyit kellett volna tennie, hogy elpakolja a már elmosott és megszáradt edényeket, tányérokat, poharakat, de azt mondta, honnan tudja, hogy ezek hova valóak, meg hogy minek segítsen, amikor egyedül is meg tudom csinálni. Valóban, egyedül is meg tudom csinálni, csak még egy csomó elintéznivalónk van itthon (takarítás), és míg én dolgozok, ő addig a TV-t bambulja a nap jelentős részében, és ez engem nagyon irritál. Hiába szólok rá erélyesebben, nem hat rá, lekapcsolja a TV-t, de utána olyan látványosan elkezd szenvedni meg unatkozni, hogy utána fél óra múlva ismét bekapcsolja a TV-t. Nem tudom, mi van vele, annyira el lett rontva. Panaszkodtam már erről anyunak is, de anyu nem csinál vele semmit, nem is tud nagyon, mert a húgom már nem nagyon hallgat rá, én meg emiatt gyakran össze szoktam veszni anyával, mert szerintem nem neveli jól a húgomat. Tudom, ebbe nincs beleszólásom, de egyszerűen nem bírom elviselni, amikor a húgom ilyen.

2012. aug. 16. 10:49
 1/4 anonim válasza:
Egyszerűen tiltsd el a géptől vagy a tv től és csak akkor engedd vissza ha segített neked . hidd el befog válni :)
2012. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem csinálod meg helyette a munkáját, és nem engeded addig mást csinálni, nincs tévé meg gép. Anyád meg támogasson ebben.
2012. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erélyesség?!Szigorúság?!
2012. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de egy 11 éves lány még gyerek, tehát úgy is kell kezelni ! Próbálj másképpen közeledni hozzá, kérd meg, hogy segítsen és ezért jutalmazd meg valamivel amiről tudod .hogy szereti.Számíts rá, hogy az elején elutasít, ne tégy neki szemrehányást, az úgy sem használna, kitartóan próbáld magad mellé vonni, beszélgetni vele, sőt játszani is !
2012. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!