Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a 13 éves húgommal...

Mit kezdjek a 13 éves húgommal? Nem érdekli más, csak a pasik és a tinisztárok, miközben az iskolában bukásra áll.

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 12:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Tinédzser korban van.Sajnos sokat nem tehetsz mert ilyenkor a saját fejük után mennek.Életbe lép a "csak azért is" korszak.

Beszélj vele sokat légy a barátnője és óvatosan próbáld terelgetni.Ilyenkor nagyon érzékenyek a tinik.Mindent úgy fognak fel,hogy az egész világ ellenük van ha valami nem úgy történik ahogy ők azt elgondolják.Majd kinövi.

2010. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha 4-5 évet kihagy az életéből tanulás terén, az behozhetetlan később.
2010. febr. 22. 12:59
 3/29 A kérdező kommentje:
*behozhatatlan
2010. febr. 22. 12:59
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Itt csak a szülői befolyás segíthet, a te beleszólásodat csak ellenségességnek fogja venni, és nem hallgat rád. A szülőknek kell keményen a kezükbe venni a gyeplőt, és különböző szankciókkal elérni, hogy a gyerek bizony többet tanuljon.
2010. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
szerintem is a szüleiteknek kell a sarkukra állni. büntetés-jutalmazás: ha egyest hoz, egy heti zsebpénzelvonás, ha javít valamiből, jutalmul elmehet valahova, ahová szeretne (persze az észszerűség határain belül), vagy kis plusz-zsebpénzt kap. motiváció is kell, anélkül a büntetés hatástalan, de azzal együtt eredményes tud lenni!
2010. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
13 évesen elég nagy baj, ha semmi más nem érdekli mint a pasik. A tinisztárok önmagában normális, dehogy a pasizás. Sajnos ilyenkor az értelmes beszédnek már nagyon helye nincsen, mivel az a gond, hogy már kezelhetetlenek. Talán némi szigor. De ha eddig ennyi esze van, akkor nem sok esélyt adok arra, hogy normális legyen. Azért azt hadd kérdezzem meg, hogy az elmúlt években hol volt a család gyereknevelés terén? Mindenki olyan, amilyenné válik. És egy gyermek olyan lesz amilyenné nevelték...
2010. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy 4-5 év kihagyás tanulásban? Már ne haragudj általánosra gonodolsz? Bár nagyon ciki már itt bukásra állni, mi lesz vele a középiskolában?
2010. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A pasizást természetesen nem úgy kell érteni, hogy már nem szűz.. Hol voltak a szülők? Nem a szülők miatt válik egy gyerek ilyenné, hanem az iskolában, a világban minden erről szól, ez befolyásolja. És nem egy trágya iskolába jár ráadásul. Érdekes, ugyanezek a szülők mellett én és a másik két tesóm "normálisak" lettünk, kettőnknek már diplomája is van.
2010. febr. 22. 13:18
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
én írtam a 13:10-est. mivel minden gyerek más, meg a világ is változott, lehet neki nagyobb szigorra van szüksége. beszélj erről a szüleiddel, amit írtam módszer, az gyakran beválik!
2010. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát részben azért nehogy már a szülők nem befolyásolják egy gyerek fejlődését? Persze, a környezeti tényezők is hozzájárulnak, de elsősorban valami hiba még is történt. Azért nem csak a világ tehető felelőssé, elvégre nem minden gyerek lesz ilyen. Sarkára kellene állni a családnak, egy 13 évest még rendre lehet utasítani. De már előttem is kérdezték mi ez a 4-5 év kihagyás? Kicsit gáz. Mondjuk ott teljesen igaza van az utánam hozzászólónak, ennyi idősen bukásra állni ciki.


Sajnálom, te kérdezted. Ez egy szabad oldal, itt mindenki elmondhatja a véleményét.

2010. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!