Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a 13 éves húgommal...

Mit kezdjek a 13 éves húgommal? Nem érdekli más, csak a pasik és a tinisztárok, miközben az iskolában bukásra áll.

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 12:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
16%
Bár én csak most kapcsolódtam be, hú ez a kedvenc szövegem kettőnknek már diplomája is van, nahát ez a kiváló neveltetés eredménye....
2010. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

13:26 Próbálj meg normálisan válaszolni és azért, mert neked nincs diplomád, még nem kell mésokat fikázni emiatt. Ha nem vetted volna észre, itt ebben a kérdésben a tanulásról is szó van elég vastagon.


A 4-5 év kihagyás alatt azt értem, hogy csak elvan az iskolában, valahogy megszerzi a kettest, de az a tudás hiányozni fog, és ha az érettségi előtt döbben rá, hogy ez így nem lesz jó, akkor nem tudja pár hónap alatt behozni a lemaradást.


A szülők szerepe: a mai világban sajnos a kamaszok nagyobb része ilyen vagy rosszabb. Nem hiszem, hogy mind a szülők hibájából lennének ilyenek. Persze van olyan is, ahol ordít, h hol a hiba a nevelésben.

2010. febr. 22. 13:41
 13/29 A kérdező kommentje:
Annak van igaza szerintem, aki a szülői szigort írta, csak hát nem én vagyok a szülő.. Nem arról van szó, h nem figyelnek oda rá, csak amikor a büntetésen van a sor, mindig megesik rajta szívük.
2010. febr. 22. 13:42
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

ha visszagondolok 13 éves koromra, én is ilyen voltam. :)

de nem álltam bukásra, az már gond. hát... sajnos nincs ötletem. az előbbit mag azért írtam, hogy próbáld egy kicsit megérteni, hátha úgy könnyebb lesz megoldást is találni.

2010. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a te dolgod és nem a te felelősséged, hanem a szüleidé. Nagyon szép dolog, hogy segíteni akarsz, de szerintem jobb lenne, ha közösen beszélnétek meg otthon a dolgot. Esetleg a húgoddal és a szüleiddel közösen.
2010. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
írtad, hogy diplomás vagy, valószínűleg dolgozol. Te szoktad őt segíteni? pénzzel, ilyesmivel...mert ha igen, akkor akár Te is alkalmazhatod a jutalom-büntetés taktikát. nem olyan eredményes, mintha a szülő tenné, de a semminél talán jobb...
2010. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

13:26 vagyok. Nekem is van diplomám, csak én azzal nem szoktam hencegni, hogy ja igen felneveltek és diplomám is van.

Nem is a tanulásról szól, de mégis bukásra áll és 4-5 év kettesekkel hát ne haragudj általánosban? Csoda ha az érettségije meglesz... Szakmunkásba vehetik max fel

De ha évek óta ilyen rossz jegyei vannak, és most bukásra áll akkor már korábban kellett volna szigorítani

2010. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó gyereknél gyakori probléma, hogy a szülők úgymond beleunnak a nevelésbe, és hagyják, hogy a gyerek a saját útját járja. Lehet, hogy nagy a közösség befolyása, de hogy egy szülőnek még nagyobb, az biztos.

Ha mi a testvéreinkkel nem azt csináltuk, amit a szüleink mondtak, azt keményen megemlegettük, így hamar megtanultuk, hogy nem érdemes ellustulni a munkát. Ám egy biztos: a testvéreimmel még sokkal keményebben bántak, mint velem, és utolsó gyerekként sokkal többet engedtek meg, és sokkal kevesebbet fegyelmeztek.

2010. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Még kiegészíteném annyival, hogy ha az általánosban is ilyen rosszul teljesít, akkor hogyan menne neki a középiskola? Érettségi? Épp hogy megvan akkor neki ezek szerint a 8 általános...

Ja, mit lehetne vele kezdeni anyunak és apunak nem sajnálni kellene, ha a büntetésről van szó, hanem megfogni a gyeplő végét és igen is rászólni és nevelni a gyereküket

2010. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

13:26 Látod, mégis hencegsz! És még füllentettél is, hogy te nem hencegsz. Ejnye..


Az a fura nekem, hogy (oké, a húgom egy lusta disznó) olyan csodálkozás van itt a kettes eredményekre, mintha ez az eset tök egyedi lenne az országban. Belátásom van jópár középiskola diákjainak életébe és ott azt látom, hogy a gyerekek jó része hasonlóan áll a tanuláshoz, mint a húgom, sőt nagyon sokan buknak meg, vagy járnak 3-mal lentebbi osztályba, mint ami az életkoruknak megfelelne. Ezek közepes szintű középiskolák, nem szakmunkásképzők.


OK, mindenképpen a szülőkkel kell beszélni, mert ők tudnak szigorítani. Köszönöm a normális válaszokat.

2010. febr. 22. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!