Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan látjátok ezt a...

Ti hogyan látjátok ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Párom és én később házasodtunk össze amikor már megvoltak a gyerekek az első házasságból. Kettőnk családja eléggé eltér egymástól. Én modernebb elvek szerint élnék,ha ketten keresünk háztartási munka megosztva. Míg párom igaz többet keres,abban nőtt fel hogy a háztartás a nő dolga, igaz besegít ritkán. Az édes kevés mert főzni nem szokott, az a legnagyobb munka. Aztán ott vannak a gyerekek. Én is segítem az enyémet, de próbáltam arra nevelni hogy azért önállóan is vegyen meg dolgokat, nem kell mindenének meglennie huszonévesen. Míg párom sok mindent fizet az övének, költséges esküvő, ilyesmi. Mivel együtt élünk nem értem hogy gondolja hogy a fizetését sajátjaként kezeli, és a gyerekének a beleegyezésem nélkül is juttat jelentős összegeket. Ilyen alapon az enyémnek is járna ugyanannyi. Azt gondolom a kevesebb keresetemet ellensúlyozom a háztartási munkával. Én próbálnám a régebbi családi szokásaimat is kompromisszummal változtatni, de párom nem hajlandó. Neki a család az első, de akkor én ki vagyok amikor választania kell az eredeti családja és köztem. Ha vélemény ellentét van akkor sosem az én kérésem szerint cselekszik. Pedig velem él. Lehetséges hogy ilyen problémák lassan tönkretegyenek egy eredetileg jó kapcsolatot?
2019. máj. 8. 10:40
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy a férjed falusi értékrenden nőtt fel, de most nem aszerint él, hanem kimazsolázza a hagyományos és a modern életmódból azt, ami neki jó. Ugyanis a régi falusi asszonyok nem jártak munkahelyre, hanem ellátták otthon a háztartást. A falusi férfiak pedig azért nem végeztek "női munkákat", mert ellátták az állatokat, fát vágtak, szántottak, vetettek, gyűjtöttek, arattak, kemény fizikai munkát végeztek minden nap. Felháborodni pedig nem csak neki lehet. A dolog másik részével viszont én sem értek egyet, ahogy többen írták, nem elvárható, hogy a férjed támogassa a különélő gyerekedet, pláne nem ugyanannyival, mint a sajátját.
2019. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
3%

Komolyan nem értem ezen az oldalon, hogy mégis miért kell ekkora feneket keríteni a házimunkának??? Hihetetlen. Mintha az is 8 órás műszak lenne naponta, annyira meg vagytok halva miatta. Heti egyszer kitakarítok, 2 óra az egész ház, pedig nem kicsi, a többi napon szinten tartom, a konyhát ugye főzés után összekapom. Mosást bedobni 3 perc, teregetés 10. Ablakot pucolni, függönyt mosni nem kell mindennap, de még minden hónapban sem. 1 óra alatt a legtöbb ételt el lehet készíteni hétköznap.

Komolyan, napi 8 óra melóval, gyerekkel foglalkozással, meg ezek megcsinálásával is van, hogy "unatkozom". Nemhogy még panaszkodnék. Veletek meg nincsenek még kiskorú gyerekek sem. Komolyan meg is érdemlitek a sorsotokat!

2019. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
53%
52-es : megnézném a házad, haha! :D :D :D
2019. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem minket kell meggyőzni, hanem a pároddal megbeszélni. Kérdezz rá hogy milyen alapon viszed te a hàztartàst, ha mindketten dolgoztok? Nem háztartásbeli vagy, hogy neked kelljen csinálni mindent.

Igenis mosogasson el, főzzön, takarítson ő is rendszeresen, napi szinten. Osszàtok be a feladatokat, ne szolgàld ki.

A pénz kérdés teljesen külön téma ettől. Azt is meg kell beszélni. Egyébként ebben szerintem nincs igazad. Ha ő többet keres, akkor egyértelmű, hogy nem szeretne közös kasszán lenni, főleg, hogy közös gyerek sincs. Ha felesben kifizetitek a fizetnivalòkat (lakbèr, rezsi, kaja, bevásárlás, nyaralás stb), akkor utána a fent maradt részt miért ne költhetnè a gyerekeire? Őszintén szólva én is így tennék, a közös kasszanak akkor van szerintem értelme, ha közös gyerek van, vagy hasonló összeget keresünk.

Ha te keresnèl többet, akkor is közös kasszàt szeretnèl? Vagy inkább a te gyerekeidnek adnád a pénzt? Na ugye..

De tényleg beszéljétek meg, ha ide irkalsz, az nem oldja meg a problémákat!

2019. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
26%
Nyugodtan megnézheted. Profi cleaning service céget vezettem Angliában. Én tanítottam be az alkalmazottaimat. Téged is szivesen elvállalak szabadidőmben.
2019. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!