Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan látjátok ezt a...

Ti hogyan látjátok ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Párom és én később házasodtunk össze amikor már megvoltak a gyerekek az első házasságból. Kettőnk családja eléggé eltér egymástól. Én modernebb elvek szerint élnék,ha ketten keresünk háztartási munka megosztva. Míg párom igaz többet keres,abban nőtt fel hogy a háztartás a nő dolga, igaz besegít ritkán. Az édes kevés mert főzni nem szokott, az a legnagyobb munka. Aztán ott vannak a gyerekek. Én is segítem az enyémet, de próbáltam arra nevelni hogy azért önállóan is vegyen meg dolgokat, nem kell mindenének meglennie huszonévesen. Míg párom sok mindent fizet az övének, költséges esküvő, ilyesmi. Mivel együtt élünk nem értem hogy gondolja hogy a fizetését sajátjaként kezeli, és a gyerekének a beleegyezésem nélkül is juttat jelentős összegeket. Ilyen alapon az enyémnek is járna ugyanannyi. Azt gondolom a kevesebb keresetemet ellensúlyozom a háztartási munkával. Én próbálnám a régebbi családi szokásaimat is kompromisszummal változtatni, de párom nem hajlandó. Neki a család az első, de akkor én ki vagyok amikor választania kell az eredeti családja és köztem. Ha vélemény ellentét van akkor sosem az én kérésem szerint cselekszik. Pedig velem él. Lehetséges hogy ilyen problémák lassan tönkretegyenek egy eredetileg jó kapcsolatot?
2019. máj. 8. 10:40
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
89%

Ezek olyan dolgok, amik nem hiszem, hogy változni fognak.

Őszinte leszek, én nem is fordítottam volna komolyra és házasságra a kapcsolatot, ha ilyen alapvető gondjaink vannak.

Egyébként én veled értek egyet, ha mindketten dolgoztok, akkor vigyétek közösen a háztartást. Az anyagiaknàl viszont meg kéne beszélni, hogy hogy legyen. Szerintem a legkorrektebb, ha a közös dolgokat felesben fizetitek (vagy 40-60% arányban mondjuk, ha nagy a differencia a fizetés között). A fentmarado pénzzel meg mindenki azt kezd, amit szeretne.

Ha támogatni akarja a gyereke esküvőjét, tegye, miután kifizetete az albit, rezsit és a kaják és egyéb költségek rá eső részét. Ha te támogatni akarod a gyerekeid, te is tedd ezt. Ezzel a résszel szerintem nincs gond. De meg kell beszélni. Ahogy a hazimunkas témát sem kéne annyiban hagyod. A felmosò ruhát nem a nemi szerveddel fogod meg, higy ő ne tudja csinálni..

2019. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
Már nagykorúak a gyerekek. Nem vagyunk külön kasszán, vagy mégis csak én nem tudok róla? Párom nem adja ide a fizetését a dolgait fizeti és a közös dolgainkat is. De én nem ehhez vagyok szokva. Nekem az a normális ha összeadja két ember a jövedelmét, kifizetik amit kell, a fennmaradó összegről közösen döntenek. Nem pedig egyikük gyerekének jóval több jár. Azért mert az többet keres és megteheti. A másik viszont többet dolgozik otthon jóval, tehát milyen felfogás ez? Igaza van az egyik válaszadónak párom nem teljesen kezel társként. Sokszor mondtam én is szeretnék gyerekemnek többet segíteni anyagilag, főleg miután látom az övé mennyivel többet kap. Aki nincs ebben a helyzetben el sem tudja képzelni ez mennyire rossz.
2019. máj. 8. 12:17
 13/55 anonim ***** válasza:
88%
Úgy látom, a pénz előkelő helyen áll a társkeresésben, sajnos melléfogtál. Van ilyen.
2019. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
92%
Nem megy bele a közös házimunkába de a pénzt se teszi be a közösbe? Ez neked párkapcsolat? Én tuti nem főznék, mosnék rá ha ennyire semmibe vesz. Mindenkivel azt lehet megtenni amit hagy!!
2019. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
79%
Ha jól értem most így két oldal után, a fő gondod nem is a háztartás, hanem az, hogy a saját gyerekére költi a pénzét, és a tiedre nem. Van a Te gyerekednek is apja, ba..gasd azt, hogy pénzelje a saját gyerekét. Miért költene a párod a te gyerekeidre? Vannak sajátjai, azokat ő vállalta, tokkal, vonóval.
2019. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:
15-ös válaszolónak: Igen van a gyerekemnek apja, párom gyerekének meg van anyja. Tehát ha mi életközösségben élünk, ugye mindenki másban járul ehhez hozzá többel, akkor miért jár az ő gyerekének ebből az életközösségből jóval több anyagi juttatás?
2019. máj. 8. 13:22
 17/55 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de az anyagi részével nem tudok egyetérteni. Írom ezt úgy, hogy nekem is van egy lányom, aki nem a férjemtől van. Miért a másik gyereke kapjon kevesebbet azért, mert az apjának új párja van? Meg azt se tudnám elvárni, hogy a fèrjem fizesse az én lányom esküvőjét nagyobb összegben.

Jól esne, ha magától szívesen tenne ilyesmi gesztust ès anyagilag nem lenne gind neki, de nem várnám el.

2019. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
62%

"Nincs közös gyerekünk, pont ez is baj. Én nem tudok az enyémnek ugyanannyit juttatni mert kevesebbet keresek. Így külön kassza esetén sem tudnék."


Már megbocsáss, ez teljesen természetes.

Miért kéne a jobban kereső férjednek szponzorálnia olyan gyereket, aki nem az övé? Pláne, hogy nem is él veletek egyik gyerek sem. Neki semmi kötelezettsége nincs a te gyereked felé, ahogyan neked sincs az ő gyereke felé.

Tehát, ha ő többet keres, ezért többet tud adni a saját gyerekének, az abszolút nem tartozik rád.

2019. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
45%

Afelett elsiklottam, hogy felnőtt gyerekekről beszélünk.

Na, azt azért már nem :D

Ne haragudj kérdező, de csak azért, mert beházasodtál egy pénzes emberhez, nem kell az egész családodat szponzorálnia. Azt hittem, kiskorúról van szó akit közösen neveltek, akkor nyilván rá is kéne költenie, így viszont sem jogilag,sem sehogy nincs köze hozzá, nem is értem, honnan jött ez neked?

A lánya hozzá tartozik, ahogy a te lányodnak is van apja, támogassátok szépen közösen a saját apjával, felnőtt ember, eleve meg kéne állnia a saját lábán és nem tapsikolni neki, ha "önállóan is megvesz dolgokat".

Én sem támogattatom a férjemmel anyámat, pedig ő is már dörzsölte a tenyerét, hogy de jó lesz neki... hát a fenét. Engem nevelt fel, nekem nincs bevételem, jó sokat adott hozzá, hogy így legyen, hát élvezze a munkája gyümölcsét. A férjemről meg lehet leszállni.

Tartok tőle, hogy egy kicsit fordítva ülsz a lovon. Érdekel egyáltalán a férjed, vagy csak a pénzéért mentél hozzá?

8-as voltam.

2019. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
Ahogy 19-es írja hogy nagykorú gyerekemnek meg kellene állni a saját lábán, akkor a párom nagykorú gyermekének miért nem kell? Egyébként sosem kértem hogy támogassa gyermekem. Az esik rosszul hogy a sajátját támogatja rendesen a megkérdezésem nélkül. Én nem értem az itteni gondolkodást. Ha párom többet keres, akkor az az övé. De amikor nap mint nap a közös életünkért és étkezésünkért egyedül viszem a háztartási munkákat az miért nem közös?
2019. máj. 8. 14:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!