Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbízzak még benne? Ti...

Megbízzak még benne? Ti hogyan látjátok a helyzetet?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon jó ember. Csendes, visszahúzódó ember, nem iszik, nem dohányzik, nem verekszik, nem nőzik. Legalábbis eddig azt hittem, hogy nincs senki rajtam kívül.

Évtizede vagyunk már házasok, és talán egy kicsit megszürkültek ugyan a hétköznapjaink, de azért jól megvagyunk. Legalábbis én eddig úgy éreztem.

Soha nem beszél a munkájáról. Ha hazaér, kérdem, milyen napja volt, akkor csak rándít egyet a vállán, és közli: volt már jobb is. Ezzel a munka téma befejezve. Néha kicsit hiányolom, hogy nem enged be az életének ebbe a részébe, hiszen napi 12 órát van a munkahelyén, de nem sikerül rávenni, hogy beszélgessünk erről.

Pár hónappal ezelőtt - baráti társaságban - elszólta magát, hogy van egy helyes kis nő a cégnél, akivel sokat szoktak beszélgetni. „Barátok” lettek. A párom cimborája, István, kérdezgette, hogy milyen a csaj? 30 éves, van egy fia… Csak hallgattam! Hogyhogy én eddig nem hallottam erről a nőről? Humorosan megjegyeztem, hogy kezdek féltékeny lenni, de azt válaszolta, hogy nincs miért. Na meg a csaj is férjes asszony, családanyáról van szó. Mondtam erre, hogy nem is érdekel. Erre ő nevetve közölte: „hát, a gyereke engem se…”

A könnyeimet nyelve kimentem a helyiségből, és megpróbáltam annak betudni a dolgot, hogy csak poénkodni próbált a barátja előtt. Nem csináltam drámát egy poén miatt, na meg nekem is vannak férfi munkatársaim, neki is lehetnek női munkatársai. Végülis nem köteles szemlesütve járni a munkahelyén…


Ettől kezdve viszont többször is emlegette a lányt: Ilyen sütit sütött a lány, olyan finom ebédet hozott, ezt mesélte, azt mondta,stb. stb. stb. Amikor én kezdtem el humorizálni, meg cikizni a barátnőjével, akkor ő adta a sértődöttet, mondván, már bánja, hogy elmondta a dolgot, mert én csak piszkálgatom a lánnyal. Mondtam neki, hogy nem feltételezem, hogy megcsalna, nem vagyok féltékeny, nincs vész. (pedig az vagyok!!!!)


Most, karácsonykor viszont egycsapásra elmúlt a bizalom. 24-én látom, hogy fogja a telefonját, és kimegy az udvarra. Utána lestem, és látom, hogy vadul írja az sms-t, és közben lopva figyel, hogy nem megyek-e utána. Nem mentem ki, de az függöny takarásából figyeltem. Jó 15-20 percet volt kint. Amikor bejött, kérdeztem, kivel sms-ezgetett olyan nagyon? Azt mondja, hogy az István cimborájával. Erre közöltem, hogy amikor az Istvánnak ír máskor, nem megy ki a szobából…

Válasz nélkül hagyta a dolgot.

Amikor nem volt ott, akkor megnéztem a telefonját. Nem szokásom, de most belenéztem… Lehet, kár volt…

Elküldött-bejövő sms kitörölve, viszont a napló listákban, az üzemnet címzettje rovatnál nem éppen az István szerepel, hanem az a bizonyos munkatársnő.


Ekkor végleg eltört bennem valami. Hiszen nem az (lenne) a baj, hogy írt egy karácsonyi sms-t egy munkatársnőjének, hanem az, hogy dugiban írta, - lopva, mint akinek takargatni valója van-, ami számomra már bizalmatlanságra ad okot, és az, hogy a szemembe hazudott, amikor rákérdeztem!!!! Mondta volna meg inkább az igazat!

Nem szóltam egy szót sem, de a karácsonyomat egy pillanat alatt hazavágta.


Mit gondoltok? Bízhatok még benne? Vagy ennyire hülyének vesz a férjem? Szóljak neki, vagy még figyeljem egy ideig, hogy merre halad a dolog?


2010. dec. 28. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan, te is tudod, hogy nem karácsonyi sms-t írt a kiscsajnak. Nem kegyetlenkedni akarok, de egy kellemes karácsonyt-üziért nem lopózom ki az udvarra.

Jelen állás szerint igencsak semmibe vagy nézve és át vagy verve. Rajtad múlik, hogy kezeled ezt. Én a helyedben elkapnáma grabancát, és kikérdezném, megkérném, hogy őszintén mondjon el mindent. Mert az újévbe vagy ketten mentek kézenfogva, vagy külön-külön, másnak nincs értelme.

2010. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán fizikailag nem csalt még meg, de lelkileg már igen. Elég egyértelmű, hogy már csak szeretetet érez irántad, ahogy a másik nő is a férje iránt. Egymásra találtak, egymásba szerettek, újra ég a tűz. Szomorú, de minden jel erre utal. A legszomorúbb az, hogy ezért a pillanatnyi tűzért simán eldobja azt a 10 évet, amit veled töltött.

Ez azért nem megbocsátható, mert annak, akit igazán szeretünk, nem ecseteljük, hogy egy másik nő milyen jó. Soha, 50 év után sem. Ott történik ez meg, ahol a felek már maximum barátok, és teljesen mindegy, ha megbántjuk.

Innentől rajtad áll, hogy mennyit bír a büszkeséged.

2010. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyrészt ezek után mindig benned lesz ez, ugysem leszel benne már 100%-os.Másrészt ennyi idő után hagyj neki egy kis szabadságot.Neki is jóleshet, ha valakinek tetszik.Ha hisztizel, csak magad ellen fordítod.Úgy nem tudsz emelt fővel kijönni a helyzetből.

Inkább húzd a fejét a kiscsajjal, de olyan szarkazmusos humorral, hogy nem vagy hülye, de letojod, és mélységesen megveted bujkálásos gyengesége miatt.

Egy ilyen reakcióra behúzott farokkal szűkölve fog nyüszíteni, mert leégette magát. ;) (átéltem, férfi)

2010. dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem bíznék egy percig sem benne.Te írod, hogy megszürkültek a hétköznapok.A csaj meg biztosan kiszínezi a napjait.Sajnos ez van.Egy percet sem várnék, leültetném, elmondanám, hogy fáj ez a dolog, és szerintem megcsal.Akármit is mondana, még mindig jobb tudni az igazságot, mint homokba dugni a fejünket.
2010. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen hűtlen hozzád. De lehet, hogy még csak lélekben. Épp ezért én nem javaslom, hogy már most támadd le a kérdéseiddel. Mit érnél most vele?


Az világos, hogy most még talán téged választana, a biztosat egy kaland helyett. Viszont még jobban eltitkolna előled mindent, és ez végső soron egy áthatolhatatlan falat emelne közétek. Persze előfordulhat, hogy valóban téged választ, és elfelejti a nőt, de mivel ez a nő a munkatársa, ezért erre nem sok esély van. A kísértés mindig ott lesz, és így te sem bízhatsz meg benne.


Ezért én is a szarkazmust javaslom. A féltékenységedet próbáld elrejteni, és inkább cikizd a helyzet miatt. Szégyellje inkább, hogy nem mer eléd állni, nem meri elmondani a dolgot, és inkább bujkál.

(Egy ideig ugyanis fel fog háborodni miatta, titkolni fogja továbbra is. Majd előbb-utóbb ráébred, hogy egy szavát sem hiszed, de ő mégis tagad. Ez pedig nevetséges, szégyelni való dolog.)


Az eredmény:

1. Lehet, hogy ez a szégyen eleve kikezdi az önérzetét.

2. Így ez a románc nem lesz többé egy izgalmas, titkos kaland. Nem lesz többé tiltott gyümölcs a nő.


3. Egy féltékeny nő a férfi szempontjából éppen olyan nevetséges lehet, mint egy titkolózó férfi egy nő számára. (Gondolj csak bele, még te kényszerülnél védekezésre, ha egyszer kiderülne, hogy megnézted a mobilját.) Viszont lehet, hogy így te egy rejtélyes, érthetetlen nő leszel a számára. Vagyis érdekes nevetséges helyett...


4. Erre a reakciódra (a cikizésre) nincs felkészülve, alaposan meg fogod lepni vele, és így még inkább elbizonytalanítod a szégyen mellett.

2010. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!