Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan látjátok ezt a...

Ti hogyan látjátok ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Párom és én később házasodtunk össze amikor már megvoltak a gyerekek az első házasságból. Kettőnk családja eléggé eltér egymástól. Én modernebb elvek szerint élnék,ha ketten keresünk háztartási munka megosztva. Míg párom igaz többet keres,abban nőtt fel hogy a háztartás a nő dolga, igaz besegít ritkán. Az édes kevés mert főzni nem szokott, az a legnagyobb munka. Aztán ott vannak a gyerekek. Én is segítem az enyémet, de próbáltam arra nevelni hogy azért önállóan is vegyen meg dolgokat, nem kell mindenének meglennie huszonévesen. Míg párom sok mindent fizet az övének, költséges esküvő, ilyesmi. Mivel együtt élünk nem értem hogy gondolja hogy a fizetését sajátjaként kezeli, és a gyerekének a beleegyezésem nélkül is juttat jelentős összegeket. Ilyen alapon az enyémnek is járna ugyanannyi. Azt gondolom a kevesebb keresetemet ellensúlyozom a háztartási munkával. Én próbálnám a régebbi családi szokásaimat is kompromisszummal változtatni, de párom nem hajlandó. Neki a család az első, de akkor én ki vagyok amikor választania kell az eredeti családja és köztem. Ha vélemény ellentét van akkor sosem az én kérésem szerint cselekszik. Pedig velem él. Lehetséges hogy ilyen problémák lassan tönkretegyenek egy eredetileg jó kapcsolatot?
2019. máj. 8. 10:40
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Ezekről meg a házasság előtt kellett volna -beszélni
2019. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
97%

Világosan látszik, hogy a kapcsolatotokból hiányzik az egyensúly.

A helyedben leülnék és beszélnék vele, mellékesen meg természetesen támogatnám anyagilag a saját gyerekemet ugyanúgy, ahogyan ő teszi.

2019. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
25%
A te gyerekeid közös gyerekek?
2019. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
99%
Lefordítom, hogy egyszerűbb legyen: Te vagy a háztartási alkalmazott, meg az ágyas. A többi dologhoz úgy gondolja, hogy semmi közöd, ezért nem is von bele. Nem társ vagy, hanem egy kényelmi mellékszereplő. Valami miatt csak megéri neked is ezzel az emberrel lenni, ha ennyire különböző értékrendet vallotok.
2019. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
92%
Mátol külön kassza, mindenki beleadja a kaja+ rezsi rá eső részét, a fennmaradó összeggel csinál amit akar. A háztartás fele az övé. Ne légy hülye, hogy cseléd meg ágyas legyél.
2019. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
95%
igen, 4-esnek igaza van, bár én nem fogalmaztam volna ennyire nyersen.
2019. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Nincs közös gyerekünk, pont ez is baj. Én nem tudok az enyémnek ugyanannyit juttatni mert kevesebbet keresek. Így külön kassza esetén sem tudnék. A házimunkák és főzés felesben végzésébe nem menne bele, hiszen nem is nagyon tud főzni, és nem is akar. Faluban nőtt fel, és az anyukája szemében is szégyen lenne ha párja nem főz neki. A legnagyobb problémám az, hogy azt érzem nem teljesen kezel társként. Ő eldönti mit juttat gyerekének, ebből nem enged. Sőt igazából nem is beszéli meg velem, csak közli esetleg hogy ez lesz. Vannak dolgok amiben megértő egyébként. De ezek nagyon rosszul esnek nekem. Tönkremehet így a kapcsolatunk?
2019. máj. 8. 11:36
 8/55 anonim ***** válasza:
100%

Tönkre hát. Egy házasságban meg már megbocsáss, de számomra legalábbis nincs olyan, hogy kompenzálni kéne, mert a másik többet keres. A férjed basszus, nem a főnököd :(


Az én férjem annyira többet keres, hogy én nem is dolgozom - bár ennek nem ez az oka sajnos -, mégis együtt kezeljük a pénzügyeket, sőt, sokszor én döntök dolgokban, mert jobb érzékem van hozzá, mint neki. Nem azért vezetem a háztartást, mert többet keres, hanem azért, mert többet vagyok itthon. Ha hazajön és látja, hogy a mosógépig még nem jutottam el, kérés nélkül kitereget, hétvégén szó nélkül a kezébe veszi a porszívót ő is, pakolgatja a mosogatógépet, csak akkor vagyok házvezetőnő, amikor ő (is) dolgozik.

Szerintem és szerencsére szerinte is, ez így normális. Egyenlő felek vagyunk, vagy mi.


Az külön kérdés, hogy a férjed a te gyerekeddel fukarkodik, vagy csak igazodik a nevelési elveidhez? Ha egyszer náluk máshogy alakultak a pénzügyek, az azért nyilvánvaló, hogy nem fognak lejjebb adni azért, mert te szerényen neveled a sajátodat. Ha ilyen szinten belefér neki és nektek nem hiányzik sehonnan, az talán nem akkora gond, hogy támogatja továbbra is a gyerekét.

2019. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 szántóvető ***** válasza:
95%
itt alapvető életmód-és szemléletbeli különbségek vannak.ha jól értem külön kasszán is vagytok?igen,van rá esély hogy szétmentek.nyilván attól függ hogy valamelyikőtök hajlandó-e változtatni a dolgain.
2019. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
29%

Mennyi idősek a gyerekek? Nyilván egy 5 évesnek nem kell annyi pénz, mint egy 20 évesnek, ez sem mindegy...

Én imádok főzni, sokszor nyűg persze, de ennyi áldozatot azért illik meghozni és nem felhánytorgatni. Osszátok szét a munkát arányosan.

2019. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!