Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan látjátok ezt a...

Ti hogyan látjátok ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Párom és én később házasodtunk össze amikor már megvoltak a gyerekek az első házasságból. Kettőnk családja eléggé eltér egymástól. Én modernebb elvek szerint élnék,ha ketten keresünk háztartási munka megosztva. Míg párom igaz többet keres,abban nőtt fel hogy a háztartás a nő dolga, igaz besegít ritkán. Az édes kevés mert főzni nem szokott, az a legnagyobb munka. Aztán ott vannak a gyerekek. Én is segítem az enyémet, de próbáltam arra nevelni hogy azért önállóan is vegyen meg dolgokat, nem kell mindenének meglennie huszonévesen. Míg párom sok mindent fizet az övének, költséges esküvő, ilyesmi. Mivel együtt élünk nem értem hogy gondolja hogy a fizetését sajátjaként kezeli, és a gyerekének a beleegyezésem nélkül is juttat jelentős összegeket. Ilyen alapon az enyémnek is járna ugyanannyi. Azt gondolom a kevesebb keresetemet ellensúlyozom a háztartási munkával. Én próbálnám a régebbi családi szokásaimat is kompromisszummal változtatni, de párom nem hajlandó. Neki a család az első, de akkor én ki vagyok amikor választania kell az eredeti családja és köztem. Ha vélemény ellentét van akkor sosem az én kérésem szerint cselekszik. Pedig velem él. Lehetséges hogy ilyen problémák lassan tönkretegyenek egy eredetileg jó kapcsolatot?
2019. máj. 8. 10:40
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
94%

És még valami, sajnos: az igazságosság nincs jelen a Földön. Persze hgoy rosszulesik. Szívből megértem, emrt Anya vagy, és szeretnél a gyerekednek többet adni. De sajnos a világban van hogy édestestvérek nem kapnak azonos dolgokat <3

Döntened kell: vagy beszélsz róla vele s születik egy konszenzus, vagy vége lesz.

2019. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
74%

"FOGD MÁR FEL, hogy az ő lánya megszokott a SAJÁT APJÁTÓL egy életszínvonalat, amit a SAJÁT APJA továbbra is biztosít neki, ahogy eddig is megtette."


Oké, a férj pedig fogja már fel, hogy ha így marad a dolog, akkor marad neki az, hogy felvesz egy háztartási alkalmazottat, valamint marad neki a tenyere meg az öt ujja.

Azért ez nem így működik, ahogy itt szinte a 90% írja. Igenis, hogy más életforma ez már a pasi részére is. És van egy forintosítható értéke a nő "házicseléd" üzemmódjának. Nehogy már lényegében a pasi ott él, kész p...csa, meleg málé ott van, kitakarított lakás, főtt kaja, ágyas, de közben ő úgy él, hogy ez neki alanyi jogon jár, és lényegében a kérdező "hátán" pénzeli a lányát.

Akkor költözzenek külön, pasi vegyen fel egy háztartási alkalmazottat, és ami pénz marad, abból juttasson a lányának.

Mindenki meghülyült itt egészen?

2019. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Igen, el tudom mondani. Ha párom úgy gondolja hogy a többlet jövedelmével azt csinál amit akar, és nem közösen döntünk sorsáról, akkor a háztartási munkát felezzük. Hiszen így nem teljes a közösség. Valamint nagyrészt főzzön ő, mivel több mint 2/3-ad részét úgyis ő eszi meg az ebédnek (is). Szeretem, de ezek a tények. Viszont ha szeretné a hagyományos család modellt amiben a nő csinál mindent otthon, akkor adja le a fizetését mert abban az is benne van. És a közös fizetni valókon felüli rész sorsáról közösen döntsünk, vagy takarékoskodjunk belőle a közös jövőnk számára.
2019. máj. 8. 15:00
 34/55 A kérdező kommentje:
29-es kérdésére írtam.
2019. máj. 8. 15:01
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Szuper? Akkor ezt igy szépen mond el neki! És ne engedj belőle, kérdezd meg mit választ. Te meg menj és dolgozz többet mint előtte, a párod majd eszik hideget vagy rendel magának, ha nem tetszik neki a közösködés.
2019. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
75%
29-es vagyok. Örülök, hogy meg tudtad fogalmazni. Nekem az a dolgom, hogy NE ítélkezzek. Ha neked ezek a szükséges pontok, meg kell beszélned vele.
2019. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, szerintem is jogos, még mindig nem késő tisztázni a dolgokat. Beszéljétek át, mondd meg neki, hogy szeretnéd tudni, hogy mihez asszisztálsz a jövőben.

Ha "nem érti", hogy mi a gondod, akkor pedig el lehet válni, nem kötelező egy ilyen önző pöccsel élned.

2019. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
35-ös válaszadónak írnám, azt kellene tennem amit javasol. Abban az esetben viszont borulna a kapcsolatom, mert párom értékrendjében a nő viszi a háztartást.
2019. máj. 8. 15:11
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
35-ös vagyok. A párodnak mond meg hogy a nő akkor viszi a teljes háztartást ha a férfi eltartja. Amig te is dolgozol addig nem kötelességed otthon második müszakban háztartást vezetni mig a pasi sörözik. Persze el kell dönteni kell e ez a pasi, és azt hogy neked mit ad ez a kapcsolat. Ad e olyat amiért érdemes megalkudnod a mostani helyzettel?
2019. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
De hiába mondanám. Az ő családjában is dolgoznak a nők, mégis ők főznek, stb. A másik, ő soha semmire nem tud nemet mondani a gyerekének. Nálunk ez nem így volt. Lehetett nemet mondani, megbeszélni a dolgokat ha valamin másképp szeretnénk.
2019. máj. 8. 15:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!