Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan látjátok ezt a...

Ti hogyan látjátok ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Párom és én később házasodtunk össze amikor már megvoltak a gyerekek az első házasságból. Kettőnk családja eléggé eltér egymástól. Én modernebb elvek szerint élnék,ha ketten keresünk háztartási munka megosztva. Míg párom igaz többet keres,abban nőtt fel hogy a háztartás a nő dolga, igaz besegít ritkán. Az édes kevés mert főzni nem szokott, az a legnagyobb munka. Aztán ott vannak a gyerekek. Én is segítem az enyémet, de próbáltam arra nevelni hogy azért önállóan is vegyen meg dolgokat, nem kell mindenének meglennie huszonévesen. Míg párom sok mindent fizet az övének, költséges esküvő, ilyesmi. Mivel együtt élünk nem értem hogy gondolja hogy a fizetését sajátjaként kezeli, és a gyerekének a beleegyezésem nélkül is juttat jelentős összegeket. Ilyen alapon az enyémnek is járna ugyanannyi. Azt gondolom a kevesebb keresetemet ellensúlyozom a háztartási munkával. Én próbálnám a régebbi családi szokásaimat is kompromisszummal változtatni, de párom nem hajlandó. Neki a család az első, de akkor én ki vagyok amikor választania kell az eredeti családja és köztem. Ha vélemény ellentét van akkor sosem az én kérésem szerint cselekszik. Pedig velem él. Lehetséges hogy ilyen problémák lassan tönkretegyenek egy eredetileg jó kapcsolatot?
2019. máj. 8. 10:40
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként nagyon szívesen lovagolsz az "életközösség" kifejezésen. Az "életközösség" meg a közös kassza sem azt jelenti, hogy az ember eldob mindent, amit előtte csinált és majd a másik jól megmondja, hogy folytathatja-e, vagy sem. Ő feltehetőleg mindig így támogatta a lányát, ebben a "csomagban" kaptad meg ,mi jogon tiltanád meg neki? Mi jogon kellene azon felül, ami alapvetően elvárható, finanszíroznia a te KÜLSŐ és véletlenül sem kötelező kiadásaidat, csak mert? Ha a férjemnek drága hobbija van, akkor rohanjak és költsem el én is valami hasonlóra a pénzt, mert ha ő megteszi akkor én is? Ha már házasságon belül is megvan a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás, ott már ne dobálózzunk ilyen szép szavakkal, hogy "életközösség". Ez gusztustalan. Ahogy az is, hogy itt mártírkodsz, hogy te mennyi mindent csinálsz és ő nem segít semmit, aztán kiderül, hogy csak azért töröd itt magad, hogy elmondhasd, te mennyi mindent megteszel, és a szemétláda meg nem támogatja a te gyereked ugyanúgy, ahogy a sajátját. TE miben támogatod az Ő gyerekét? Ja, vagy az nem számít, ugye, mert neked hozzá semmi közöd?
2019. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
42%

FOGD MÁR FEL, hogy az ő lánya megszokott a SAJÁT APJÁTÓL egy életszínvonalat, amit a SAJÁT APJA továbbra is biztosít neki, ahogy eddig is megtette. Nagyon helyes, ha nem dobja el a gyerekét egy új házasság miatt. A te lányodhoz neki nincs köze. Mit nem értesz azon, hogy a közös kassza sem azt jelenti, hogy valaki eldob mindent, amit előtte csinált, csak mert a másik húzza a száját? Az ilyet nem férjnek, hanem papucsnak hívják. Neki ez egy mindig is fennálló kiadása, olyan, mint egy hobbi. Azt meg ugye normális ember nem tiltja a másiktól.

Mondd csak, a lányod egyáltalán jóban van vele, te egyáltalán szereted, vagy csak játszod a háztartási cselédet némi fizetésért cserébe?

2019. máj. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
39%

Szia! Én párkapcsolati tanácsadóként azt mondom, hogy engedd el. Ha jól értem, akkor ő fizeti a Ti háztartásotok költségeit is.

Így viszont nem formálhatsz jogot a gyermekeidnek való támogatásra. Hiszenn nem az ő gyermekei. Rólad gondoskodik.

Az hogy ki mit vár el, egyéni. ügyfeleim férfiai közül sokan vannak így, akik képtelenek a házimunkára.

Van amit el kell fogadni. ÚGy látom, nála ez nem változik.


A kérdés: szereted, vagy nem?

2019. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
28%
23-as vagyok : a hiszen- egy n.
2019. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
43%

Te támogatod az õ gyerekeit?Ha nem miért várnád azt el tõle,hogy támogassa a te gyerekeidet?

Elõbb-utóbb te fogod tönkretenni a kapcsolatotokat.Nem tudod elviselni,hogy támogatja a gyerekeit a megkérdezésed nélkül.

Fontosak a gyerekei ezt fel kell fognod.

2019. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire nem tudjátok összeegyeztetni az elveiteket, akkor miért házasodtatok össze egyáltalán? Feltételezem, hogy nem az esküvő után jelentek meg hirtelen egyik napról a másikra ezek a problémák.
2019. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
67%

"De amikor nap mint nap a közös életünkért és étkezésünkért egyedül viszem a háztartási munkákat az miért nem közös?"

Itt van a kutya elásva, látod ? Erre a válasz az, hogy azért nem közös, mert te hagyod neki, hogy ne végezzen semmi házimunkát.

2019. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm. Értem is a jó tanácsokat fogadjam el így. Szeretem párom természetesen. De mielőtt nem ismertem többet tudtam dolgozni és jobban is kerestem, hiszen nem kellett ennyit foglalkoznom a házi munkával és vele. Bocsánat, időt töltenem. Most mikor miatta is kevesebb a bevételem, rosszul esik hogy neki a munkáján kívül nincs másra gondja, és az is hogy az ő gyereke felnőttként annyi mindent elfogad.
2019. máj. 8. 14:45
 29/55 anonim ***** válasza:
33%
A tanácsadó vagyok: el tudnád mondani mit kéne tennie?
2019. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
62%
Olvasd el a kérdésed, mintha valaki másé lenne. Mert így olvasva én nem értem, hogy élhetsz ilyen phasszal.
2019. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!