Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy ne...

Hogy mondjam meg, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon sokan örülnének, ha olyan jó kapcsolatuk lenne az anyósukkal, mint nekem van a menyemmel.

De! Mióta nyugdíjas lettem -közel 1 éve- a fiam, menyem, unokám minden hétvégét nálunk töltik. Általában már pénteken késő délután érkeznek és vasárnap vacsora után mennek haza.

Nagyon aranyos menyem van, de nem szeret, nem akar főzni, így minden hétvégémet a konyhában töltöm.

Pl. hoz sütirecepteket, ételrecepteket amit süssek-főzzek meg.

Pénteken egyszer, szombat-vasárnap 3x tálalok nekik.

Az itt hordott ruhákat ítt hagyják, hogy ne kelljen minden hétvégén pakolniuk, így hétfőm mosok, vasalok és kitakarítom a szobájukat.

Nagyon szeretem őket, de ez így sok nekem.

A férjemmel szeretünk elmenni gyógyfürdőbe, szeretünk erdőbe sétálni, szeretünk gasztro fesztiválokra járni, de ha azt mondjuk, hogy a hétvégén nem leszünk itthon, megsértődnek, hogy mért épp akkor megyünk, mikor tudjuk, hogy Ők jönnének.

Hogy tudnám finoman megmondani, hogy ne jöjjenek minden hétvégén, mert mi is szeretnénk a férjemmel eljárogatni itthonról kettesben?

Vagy nekik van igazuk és örüljünk, hogy jönnek és ennyire szeretnek bennünket?


2019. ápr. 6. 10:17
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
94%

#23-as vagyok. Ezzel nem akarom elkeseríteni. Anyu épp ma mesélte, hogy a testvérének a felesége (anyum testvére már meghalt) épp ma mondta hogy az ünnepekre meg kellene pucolnia az ablakát, de nem bírja mert annyira fáj a lába hogy műteni kell. Anyum elment megpucolta az ablakát.

A néninek 2 fia van és ugye 2 menye. Mind 2 fiának a gyerekeire vigyázott, minden nap főzött mind 2 családnak míg bírt. Fájós lábbal ment az unokáiért az oviba, iskolába. Ennek ellenére egyik család sem kérdezi meg hogy kell e segíteni. Vagy csak halogatják. Szerintem ez nagyon nem szép. Hozzáteszem ott laknak 10 percre.


Ha olyanok bármit tehet akkor sem fognak segíteni.

2019. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
28%
Az engem is érdekel, hogy a fiú akar-e, szeret-e főzni, hisz ebbe lett volna a kérdezőnek beleszólása, míg nevelte.
2019. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám mesélte, hogy amikor kicsik voltunk, akkor minden hétvégén "kötelező" volt lemenni a nagyszülőkhöz (apósa erőltette mindíg), mert vidék, jó levegő, stb.

Viszont ő ugyan úgy kivette a részét a főzésből/mosogatásból/takarításból mint az anyósa, együtt csináltak mindent, ő tanította meg főzni is. Így egyrészt megoszlott a munka, nem a nagyimnak kellett mindent csinalni. Viszont ő sem tudott pihenni a hétvégén, egy idő után (pár év) nagyon megunta a dolgot és folyamatosan elmaradoztak a látogatások. "Csak" ünnepekkor és szüli/névnapokkor mentünk le. Nagypapám mondjuk állandóan jött minket látogatni, mindíg össze-vissza mászkál és egy lehetőséget sem hagyott ki találkozás nélkül. (Nagyim volt hogy inkább a kocsiban maradt, szóval vele nem túl szoros a kapcsolat)

Szóval attól még lehet jó a kapcsolat velül, hogy nem ülnek a nyakatokon minden hétvégén. Le kell ülni velük beszélgetni és elmondani, hogy ez így neked nagyon megterhelő, járjanak csak pl kéthetente.

2019. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Igen, valóban, lehet nem "modernül" neveltem a fiamat.

Főz bográcsban, süt grillen és tárcsán, de napi szinten a

család ellátását mindig én végeztem, ebbe a férjemet és a fiamat sem vontam be.

Viszont a férjem megtanította azokra dolgokra, amik szerintünk kellenek egy férfinak: én nem tudom mikor megy az autónk műszakira, mikor kell olajat cserélni, mikor, ki cseréli le a téli gumit nyárira stb.

Mivel vegyes tüzelésű kazánunk is van és általában azzal fűtünk, a férfiak dolga kitisztítani, fát megrendelni, behordani, összehasogatni stb.

Nekem nem dolgom, hogy működik-e a fűnyíró, a kerti kapa, a fúrógép vagy a szivattyú.

Nekem nem kell zárat cserélnem, nem kell meghegeszteni a kerti kaput, kivinni a kukát az utcára és ha nem működik a vizforraló, azt is a férjem próbálja megjavítani.

Meszeléskor Ő tolja odébb a szekrényeket, sőt Ő tárgyal a festővel is.

Télen Ő lapátolja a havat, sőt Ő sózza le az utcán a jeget is a házunk előtt.

Folytassam?

Lehet rosszul neveltem.

De akkor amikor a felesége helyben dolgozik és 3 órakor otthon van, addig a fiam legkorábban is csak 5 órakor ér haza és 3x annyit keres mint a felesége, akkor nincs egyenlőség, csak ha a főzésről van szó?

De a kérdés nem erről szólt!

2019. ápr. 6. 14:13
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, kár leragadni a főzésnél (mármint hogy menyecske szeret-nem szeret főzni, férj tud-nem tud főzni), mert ez csak egy része a hétvégéknek.
2019. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
60%

Csak nagyon kiemelte. Nem a fiatalok nem szeretnek, akarnak, hanem a lány. A kisfiú csinál, amit akar, elég kétévente arrébb tolnia egy szekrényt. (Amit én 53 kilósan is megcsinálok, tehát ahol akarat van, ott megoldja az ember.)


Nekem szar volt kicsinek látni, hogy akármelyik rokonhoz mentünk, nők dolgoztak, faszik meg a töküket pöckölgették meg röhögcséltek.

2019. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Itt az érem másik oldala. A nagyik többsége azt nehezményezi, hogy a fiatalok ritkán mennek.


Hogy kihasználnak, kétségtelen. Hogy tudatosan teszik, alig hiszem.


Szerintem ők meg vannak győződve arról, hogy nektek örömöt okoznak azzal, hogy minden hétvégét nálatok töltik. Az emberek többsége nem érzékeli, amikor sok belőlük. Főleg nem ilyen szoros családi körben. Meg kell nekik mondani. Hogy nem fog jólesni nekik, az biztos. Majd idővel megemésztik.


Másként nem tudsz változtatni.

2019. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
81%

Na igen, a kérdés nem erről szólt.


De nem tudok elmenni emellett. Mi az, hogy a család napi ellátásába nem vontad be a sem a férjedet, sem a fiadat? Ezt nem is értem. Ha beteg voltál, nem volt kaja, nem volt elmosogatva? Ha a férjed volt beteg nem volt télen lepucolva a járda, nyáron lenyírva a fű?


Mi az amit egy férfinak, vagy egy nőnek tudni kell? Szerintetek? Kiég a villanykörte, sötétben ültök, ameddig a ház ura hazamegy.


Bocs, de ettől kissé kiakadtam. Én egyedül élek, mert meghalt a férjem. Havat lapátolok, füvet nyírok, műszakira viszem az autót. A festővel is én tárgyalok.


Ha úgy neveltek volna, hogy ez férfimunka, eláshatnám magam.

2019. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elkanyarodtunk a témától.

A másik, hogy Kérdező gondolom attól sem lenne kevésbé fáradt, és akkor sem tudna hétvégeken programot szervezni magának és férjének, ha a fia kevergetné a lábosban az ételt mellette a konyhában. Ez baromira részletkérdés, itt arról van szó, hogy egy komplett kis család a nyakukra ül MINDEN hétvégén 3 napra. Ezen az sem segítene, ha a fia tudna főzni, a menye pedig tudna termosztátot cserélni.

2019. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Kedves 38-as.

A férjem meg tud főzni egy pörköltet és el is tud mosogatni, viszont én is el tudom lapátolni a havat és ha szükséges sok "férfimunkát" el tudok végezni!

De amíg mindketten élünk és vagyunk egymásnak, addig mért kellene neki vasalni és nekem olajat cserélni a kocsiba?

2019. ápr. 6. 15:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!